masina de paine

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Are program de rumenire, separat. Daca face figuri, inchide-o de la buton, apoi da-i drumul si reprogrameaz-o. Asa merge, e o "resetare" buna! Data viitoare cand o coci, sa pui pe un alt grad de rumenire, 2 sau 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela_r spune:

Multumesc fetelor.
Azi am venit tarziu de la serviciu,poate am timp maine sa incerc.


Pupici

Ionela siDora
Varsta Dorei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10708;116/st/20050413/e/DORA/dt/7/k/2b8c/event.png
POZE CU MOSUL
http://pg.photos.yahoo.com/ph/raduionela/album?.dir=68b8re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ma ajuta si pe mine cineva cu un raspunsL de ce painea mea iese cu o coaja de-ti poti sparge capul>? se intareste repede si e tare ... miezul e ok>> dar coaja...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

ardeiash,cand se intareste?
atunci cand e gata sau a doua zi?


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

facusem si eu o reteta care tot asa a iesit...restul ieseau destul de ok...poate trebuie sa schimbi reteta...nu stiu ce sa zic...poate fetele cu mai multa experientza sa te sfatuiasca


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Coaja painii iese foarte tare si crocanta, dar totul se rezolva prin acoperirea ei cu un prosop stropit cu putina apa, cat inca este calda. Dupa ce se raceste o bagi intr-o punga de plastic si sa vezi ce faina se face.
Eu aseara am facut o minunatie de paine cu cartofi!!!

Pupici,
Andra, mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ange" este tare si cand este gata.. o dau cu putina apa si o acopar cu un prosop.. insa a 2-azi este beton!!! chiar nu pricep..

vreau si eu retetade paine cu cartofi pliz!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ardeiash, nu stiu ce masina ai, eu am Moulinex si pe programul 6, cel de paine alba, iese coaja mai tare. La programul 1 iese mai buna, mai subtire, incearca si cu un alt program.

Andra, te rugam sa ne dai si noua reteta ta de paine cu cartofi, eu pana acum am improvizat, adica am pus cartofi fierti zdrobiti si am micsorat proportional cantitatea de faina, a iesit buna, nu zic nu, dar as incerca si reteta ta multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

alaska e masina mea.. asa-i ca-i ciudata?!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mai ciudata ca a mea nu
mai rau este ca nu mi-o aduc pe cea noua

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput