Sp. Sf. Imparati Constantin si Elena (fost Titan)?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Eu nasc la Judetean Ilfov in ianuarie Am sa postez mai multe detalii dupa nastere, sa stiti si voi cum a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

si eu voi naste tot acolo in martie , cu doamna dr Lungu, stie cineva ceva despre dansa, "tarifele" spitalului, ce e necesar pt bebe( hainute de acasa sau doar ale lor)?

Alexa27+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Paxela, am sa-ti spun imediat ce aflu, adica probabil zilele de dupa sarbatori cand ma duc sa ma interesez si cel mai sigur iti spun intr-una din zilele de dupa nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

messa, multumesc mult, astept vesti
Sarbatori fericite si nastere usoara

Alexa27+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Mercic, la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminitaisuf spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

Cornelia,

eu am facut amniocenteza la ei, la inceputul acestui an. Am fost mai mult decat placut impresionata de personal. Toate asistentele extrem de dragutze, toti medicii cu care am intrat in contact, mai putin tipa de la ecografie, cam gretoasa, insa si-a facut bine treaba. Am inteles de la cineva care urma sa nasca acolo ca totul e numai de bine!!
Mi-a placut f mult dr. Silviu Predoi, seful sectie materno-fetala unde am fost eu internata. Se poarta f frumos cu pacientii, e un profesionist jos-palaria; din peste doua mii de amniocenteze facute intr-un an si jumatate, de cand s-a deschis sectia, avand un risc de avort de 2%(destul de mare!!), n-a avut nici o pierdere de sarcina!!
Cred ca e o alegere buna, daca vrei parerea mea. Daca nu as fi ajuns la dr. Nayel, la CFR2, crede-ma ca si eu cochetam cu gandul la nasterea cu Predoi.

Iti urez sarcina usoara in continuare si nastere fara dureri!! Sa ma tii la curent

Luana si Hora

AlaBalaPortocala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Stiu din proprie experiente cume sa cauti relatii despre un anumit spital si sa nu gasesti nika, pe nicaieri, asa ca am sa impartasesc eu ceva impresii (personale) si bineinteles subiective.
la capitolul curatenie - ok
personalul din sala de nasteri si de la lauze - ok
la copii, cam nasol, pt ca:
sefa de sectie de la neonatologie, renumita dr. Radu, ca ar fi rece nu-i o problema, ca nu te nasti ca apoi sa te pupi pe obraz cu medicii de prin spital, dar femeia asta, din pacate e aproape la limita de categoria medicilor care conditioneaza actul medical de existenta plicului. Mai exact, dai bani primeste puiul tau o privire si eventual tu, ca mama, ceva relatii in plus. Nu te simti, ai belit-o!!! Hartia de 50 de RON nu o misca decat daca o primeste in fiecare zi.
E adevarat ca instruieste mamele, ins ensul ca le aduna pe toate intr-un salon, claie peste gramada si tine un mini curs despre cum si ce trebuie sa-i faci copilului atunci cand ramai singura cu el.
Mai primesti apoi, la externare, o foaie A4 cu info destul de utile, cel putin pentru mamele la prima nastere.
Salonul de nou nascuti destul de modest, avand in vedere ca au o usingura lampa pentru interici, unde, daca aveti "norocul"meu se bronzeaza copii de medici si nu cel mai amarat nou nascut de pe sectie, cum era al meu, nascut la 2,700 la 37 de saptamani di 3 zile, cu un icter de toata frumusetea si cu o glicemie la pamant (glicemie care i-a fost masurata numai dupa ce a intrat in repaos alimetar iar temperatura corpului ii scazuse destul de mult)

daca continui acum sa povestesc experientza mea, avand in vedere ca iar m-am ambalat, exista riscul sa-mi pierd si ultima ramasita de obiectivitate, asa ca am sa revin cat mai curand.

Mergi la inceput