Sp. Sf. Imparati Constantin si Elena (fost Titan)?

Sp. Sf. Imparati Constantin si Elena (fost Titan)? | Autor: cornelia_laura

Link direct la acest mesaj

Dragele mele am din nou nevoie de ajutorul vostru.
Sunt la a 2 a sarcina, in 15 saptamani. Prima data am nascut prin cezariana la Sp.Cantacuzino cu dr Irimia Vasile. Acum deocamdata am fost supravegheata de dr Hadi dar nu sunt pe deplin multumita plus ca intre timp ne-am mutat in cartierul Titan si maternitatea e destul de departe de noi.
Foarte aproape de noi este Spitalul Sf.Imparati Constantin si Elena (langa Diham)dar din pacate nu cunosc nici un medic acolo si nici date despre spital nu am. Daca ma puteti ajuta cu informatii despre spital si despre vreun medic bun mi-ati fi de mare ajutor.
Multumesc frumos.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 15+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Cornelia,

eu am facut amniocenteza la ei, la inceputul acestui an. Am fost mai mult decat placut impresionata de personal. Toate asistentele extrem de dragutze, toti medicii cu care am intrat in contact, mai putin tipa de la ecografie, cam gretoasa, insa si-a facut bine treaba. Am inteles de la cineva care urma sa nasca acolo ca totul e numai de bine!!
Mi-a placut f mult dr. Silviu Predoi, seful sectie materno-fetala unde am fost eu internata. Se poarta f frumos cu pacientii, e un profesionist jos-palaria; din peste doua mii de amniocenteze facute intr-un an si jumatate, de cand s-a deschis sectia, avand un risc de avort de 2%(destul de mare!!), n-a avut nici o pierdere de sarcina!!
Cred ca e o alegere buna, daca vrei parerea mea. Daca nu as fi ajuns la dr. Nayel, la CFR2, crede-ma ca si eu cochetam cu gandul la nasterea cu Predoi.

Iti urez sarcina usoara in continuare si nastere fara dureri!! Sa ma tii la curent

Luana si Hora

AlaBalaPortocala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Luana, iti multumesc tare mult pentru raspuns
! Nici nu mai speram sa-mi raspunda cineva mai ales ca spitalul nu este unul foarte cautat(ce putin aici pe forum). Am sa incerc sa merg si eu pana acolo sa vad cu ochii mei si mai ales am sa incerc sa intru la dr.Siviu Predoi. Faptul ca personalul este amabil ma bucura nespus. Din pacate la Cantacuzino nici dupa erai "atent"cu ele nu primeai alt tratament.
Sper din suflet ca analiza facuta de tine acolo sa fi iesit buna !
Daca mai sunt si alte pareri le astept cu drag. Poate e pe forum o mamica care a nascut acolo....

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 15+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Am mai cautat eu pe net dar mare lucru nu am aflat. Am gasit insa un site al centrului de medicina materno-fetala care functioneaza in acest spital si a carui coordonator este dr.Silviu Predoi. Centrul se ocupa de monitorizarea femeile insarcinate dar nu se precizeaza nimic despre nastere. M-ar interesa deasemenea daca stiti cum arata sectia de nou-nascuti ca acolo oricum nu ma lasa sa intru chiar daca ajung la spital.
Multumesc.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Am mai cautat eu pe net dar mare lucru nu am aflat. Am gasit insa un site al centrului de medicina materno-fetala care functioneaza in acest spital si a carui coordonator este dr.Silviu Predoi. Centrul se ocupa de monitorizarea femeile insarcinate dar nu se precizeaza nimic despre nastere. M-ar interesa deasemenea daca stiti cum arata sectia de nou-nascuti ca acolo oricum nu ma lasa sa intru chiar daca ajung la spital.
Multumesc.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard





Eu am nascut, tot a 2-a oara,pe data de 1 ian 2005 acolo. Maternitatea este foarte curata, se practica si epidurala, camere cu cite 2 paturi si bb in camera, grup sanitar in camera, dar asistentele de la mame unele cam gretoase, trebuie sa ai neaparat vata la tine, altfel cu greu primesti ceva in plus. Daca sunteti ok in 3-4 zile sunteti acasa. Deasemenea sa ai grija la medicul sef neonatolog, daca o mai fi ea, Mirela Radu, isi face datoria nimic de zis, dar e mai rece. La externare o sa va dea si sfaturi, asta mi-a placut la ea. Mai trebuie sa ai pampers, sapun si prosop pt bb, ii spala in fiecare dimineata si seara(parca) la chiuveta din camera in care o sa stai. Ai voie vizite decit pe holul scarii, in salon nu.
Ti-l recomand cu caldura pe dl. dr Mircea Ciuca, e un dr deosebit si sufletist.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Bobita, multumesc frumos pentru raspuns. Inclin tot mai mult spre acest spital mai ales ca e la 2 statii de mine. Cu asistente gretoase sunt deja obisnuita(la Cantacuzino erau super gretoase cele de la copii cu toate ca fiecare cotiza la ele) asa ca nu-i problema. Doar ca probabil va fi tot cezariana din pacate. Ma bucur sa aud ca e curat si ca medicul neonatolog isi face treaba. In final daca bebe e bine restul nu mai conteaza ca nu stam o vesnicie in spital. Tu ai nascut cu dr.Ciuca?? Eu chiar nu cunosc deloc spitalul si nici medicii. Cum ma sfatuiesti sa fac? Ma duc pur si simplu acolo si incerc sa intru la o consultatie??
Nu vreau sa te zapacesc, si inca o data multumesc.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Iti recomand cu caldura pe dr.Predoi.M-a operat acum 2 ani si m-a internat in sectia privata fara probleme sau spaga.E un adevarat profesionist asa ca mergi cu incredere.Asistentele sunt gretoase,dar unde nu sunt?Foarte curata sectia,camere proaspat renovate,TV,frigider,baie in camera,conditii super umane.Cred ca ar fi bine sa mergi sa vb. din timp cu el.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Bobita, multumesc frumos pentru raspuns. Inclin tot mai mult spre acest spital mai ales ca e la 2 statii de mine. Cu asistente gretoase sunt deja obisnuita(la Cantacuzino erau super gretoase cele de la copii cu toate ca fiecare cotiza la ele) asa ca nu-i problema. Doar ca probabil va fi tot cezariana din pacate. Ma bucur sa aud ca e curat si ca medicul neonatolog isi face treaba. In final daca bebe e bine restul nu mai conteaza ca nu stam o vesnicie in spital. Tu ai nascut cu dr.Ciuca?? Eu chiar nu cunosc deloc spitalul si nici medicii. Cum ma sfatuiesti sa fac? Ma duc pur si simplu acolo si incerc sa intru la o consultatie??
Nu vreau sa te zapacesc, si inca o data multumesc.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard




Nu stiu ce sa iti, pe atunci sef sectie era un bun prieten al sotului, dar pentru ca am nascut chiar de Revelion, el nu a putut veni si vorbisem din timp, daca se intimpla totusi sa ma asiste dl. dr. Ciuca, erau prieteni si pratic mina lui dreapta.
Te sfatuiesc sa te duci la camera de garda, sa vezi cand e de garda, si sa te duci dupamiaza sa intrebi si sa vorbesti cu el. Nu o sa-ti para rau. Cit despre dr. Predoi mi mi-a s-a parut un medic distant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru lamuriri.
Nici nu va imaginati ce mult ma ajuta. Avand in vedere ca eu sunt toata ziua singura cu Eduard, mi-e cam greu sa umblu pe frigul asta sa ma interesez singura. Si timpul ma cam preseaza caci nu am mai fost la medic de mai bine de o luna. Cel tarziu saptamana viitoare ajung la spital.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Am sunat acum dimineata la spital ca sa imi fac o idee. La dr Predoi de exemplu m-am programat pentru 21 februarie la ora 18.00(doar atunci mai era loc) dar imi trebuie neaparat trimitere, altfel cica nu te primeste. Plus ca asistenta mi-a explicat clar ca si atunci cand e de garda tot cu programare poti intra la dansul. Cam complicat si nu stiu cum sa fac rost de trimitere.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 16+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doublemom spune:

trimitere iti da medicul de familie. Bafta!

Miha 34+

pozici

Mergi la inceput