Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

irina, oare sa ii dau si eu supica? ca mie nu mi-a facut kk de 4 zile (aseara cu termometrul, dar purin si mai tarisor). Oare sa nu-i mai dau nici eu banana?

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Codruta, Irina

Foto bebe Fabiano (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Carmi multa sanatate lui bebe Fabiano!
Ina mult succes si sa iei cea mai buna decizie!
Noi de cand am inceput diversificarea facem kk de 1 - 4 ori pe zi. Inainte facea la 2 zile cu supozitor si f.rar fara. Kk tare face si ea, uneori sunt atat de tari incat cred ca poti sa-ti spargi capul. Insa doctora mi-a zis ca e normal si sa-i dau mai multa apa, ceai pentru ca acum are nevoie la diversificare. Ea bea cam 100-150 ml de ceai, ca apa nu vrea dupa ce se prinde ce e.
Am descoperit ca Gym Due se poate asambla si altfel decat pana acum, adica sa poata sa stea pe burtica, insa nu mai avem pedale asa. Oricum mare inventie! Nici nu mai trebuie sa-i fac gimnastica, doar un pic de masaj la baita.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Codruta,nu ne mai amagi cu budinca aia.. arata de-mi vine sa fug la supermarket..
Vera,si noi suntem la fel cu sportul intorsului pe burtica de 100 de ori pe zi..eu ii mai pun cate un prosopel rulat in patut spre dreapta ca asa se intoarce mai des si se chinuie sa-l escaladeze pana renunta..e asa haios..

Fetelor mai e cineva care da numai san la bebe si seara cereale cu biberonul ?? ca eu i-am dat aseara cereale si cu bibe vad ca le ia,dar cu lingurita exclus..faza tare e ca eu ii dau cereale sa doarma noaptea,insa si-asa si tot s-a trezit la 2 si la 6..

Moki & bebe Mario (27 sept 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

buna seara!

codrutza,ce idee mi-ai dat!maine fac si eu budinca ,ca tare am mai salivat in seara asta!!!

eii noi il laudam pe tati.i-am zis ca ii dam nota 10 cand vine vorba sa fie dadaca.aseara eu am facut masaj si tati umbla cu ege sa o schimbe ca iesise kk din pampers si murdarise tot costumasul.asa ca ghinion.a trebuit sa o schimbe,sa o spele....iar astazi iar am facut masaj si tati a fost nevoit sa adoarma fata,ca tare mai maraia.numai ca au adormit amandoi.

fetelor voi aveti probl .cu dintii?de cand am nascut imi cade si parul,ma dor dintii...
vreau sa va zic ca mie imi e mai greu acum de cat cand era ege mai mica.pai se trezeste noaptea de nu stiu cate ori,ca nu se trezea asa nici cand era mica ,mica.
hai ca m-am laudat si m-am plans destul.fug sus sa vad ce face fata.
va pupicesc


ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Nicole, multumesc.
Sa inteleg ca trebuie sa astept si eu diversificarea ca lui Fabiano
sa i se regleze kk?...ca si el face tot la 2 zile si tot cu supozitor.
De azi ii dam lactoza, ne-a spus dr. ca o sa-l ajute, sa vedem.
Fetelor, raportez: azi de dimineata aveam mai putin 6 kile. Mai am mult...
O seara buna la toate, pupici,


Carmi

Foto bebe Fabiano (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Moky nu functioneaza. Crede-ma ca “alearga” prin tot patul, nu sta locului. Eu o pun intr-un fel si o gasesc 180 grade intoarsa. Spiridus nu altceva. Sper sa nu se intoarca si noaptea.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Salutare mamici si bebelusi!

Va multumim mult pt urarile de ziua noastra.Trimitem un pupik virtual pentru toti bebelusii!

IRINA,lui Matei i s-au schimbat scaunele de cand mananca supa,face mai tare,de consistenta piureului.Si mai are uneori si parti verzi.Are 1-2 scaune pe zi.

Cu diversificarea,noi am ajuns la supa de zarzavat,de luni bagam si carnita.

CODRUTA,banana poate constipa;incearca s-o scoti si vezi cum e cu scaunul dupa.

Mie azi mi s-a facut o pofta de dulce si am mancat multa ciocolata Kandia si bisc Biskrem.



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Si al meu se misca mult si se invarteste prin pat, il asez normal si il gasesc cu capul la picioarele patului, iar noaptea se invarteste pana ajunge cu capul in plasa patului si apoi doarme linistit.Azi a inceput cu niste sunete ciudate, gangureste din gat parca e balaur.Am ras azi toata ziua, ca se pare ca-i place mai mult asa decat vechile "ghi", "bu", acum e ceva ciudat.mai sunt "balauri" in grupul asta?

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Codruta nu stiu ce sa zic cu supa, la noi asa s-a manifestat. Si eu stiu ca banana poate constipa.

Nicole, Irina multumesc de lamuriri. In cazul asta ii dau inaite tot asa si la mai mare .

Astazi sunt plina de intrebari. Marul copt il dati asociat cu "ceva" sau simplu? Ca vreau sa-i dau si eu maine si nu prea stiu cum sa fac. Inca odata multumiri anticipate.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput