Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (155)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

adema, da, se pare ca avem noroc, desi de multe ori ma tem sa nu ramina ceva netratat si s-o dam in alta, deh, toma necredenciosu` mor. dar nu esti multumita de homeopatul vostru?

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheeee, Carmen, jucariile stau aranjate frumos ca tocma le pusesem io la loc ! Altminteri sint vraiste peste tot ! Ma bucur ca a reusit tratamentul, eu nu rid, ca si io-s pro !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna fetelor!Vad ca discutati asiduu despre unde tre sa doarma odraslele.Eu nu stiu de reguli in acest sens,acu 10 ani habar n-aveam ca plodu tre sa doarma singur.Si apoi cit de vraiste imi era sufletul si de necazuri si de saracie,numa sa dorm fara copil in brate imi trebuia.eu am dormit cu el pina am venit aici(avea 5 ani)iar acum doarme cu mama.E,o sa spuneti ca nu-i normal,normal e dupa cum vede lucrurile fiecare.Si n-am dormit cu el c-o plins sau altceva,n-o plins nici o noapte,ai puneam sticlele de ceai si lapte intre perne si le gaseam goale dimineata!
Cu asta mititel,fetelor am un han de casa aici de as putea face 5 camere pentru copil.Dar de la inceput nu m-am indurat sa-l stiu singur in alta camera.Si toti aici erau in capul meu sa-i aranjam o camera separata.Nu si nu,nu s-a inteles nimeni cu mine.Si i-am aranjat jumatate din dormitorul nostru.o sa facem un perete despartitor...Cind m-oi indura eu.deci patutul lui e la 20 cm de patul nostru,de asta se intinde sa ma mangaie dimineata.Eu nu imi amintesc sa se sculat vreodata si sa plinga.L-am luat eu hai sa zicem de 5 ori in brate ca ori avea nasul infundat,ori gemea ori avea febra mare.dar nu c-a plins el.In rest de la 1 luna si jumatate nu s-a trezit niciodata peste noapte ,va rog sa ma credeti ca niciodata.Si atunci,in cazul meu a mai cazut un mit.nici macar cind i-au iesit dinti,masele,n-a avut nici colici mic mic.ca nu sunt toti copii la fel asta e de cind lumea dar in aceeasi masura nici mamele nu sunt la fel.Eu asa am vrut,asa mi-a dictat sufletul si daca am facut bine sau rau,ma judec eu singura.Probabil ca o sa rideti de mine dar eu am dormit cu mama pina m-am maritat.Nu stiu daca ati mai auzit asa ceva dar asa a fost la mine,si slava domnului,mi-am luat viata in piept de foarte tinara si nu sunt mai labila psihic decit alte persoane.
Kro,la noi scaunelul pentru copil e cu spatele la restul carutului.deci n-ar ajunge sa traga de ceva si sa dea pe jos.Si lui ric chiar ai place la super market,e una din putinele ocazii cind vede oameni(stii noi stam in cimp).Face din minuta la oameni,striga dupa copii,e tare incintat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ca uitasem de supermarket, noi il punem pe Andrei sus in carucior, are linga bara de unde il impingi o despartitura, stiti voi despre ce vorbesc si sta si se uita cuminte ...
Dana, ai toata admiratia mea !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Carmen draga mea,de acord cu tine cu homeopatele.Si eu ma feresc cit pot sa-i dau medicamente astuia mic.Acuma are o tuse asa suparatoare dar in afara de sirop si ceai cald nu-i dau altceva.Am bagat in ala mare cit pentru trei copii si tot cind al cauti numa racit si tusind al auzi.Ieri asa ce ma tusea la telefon,zici ca-i crapa pieptul,mititelul mamei.I-a luat mama un sirop Mum sau Mam,nici n-am inteles nume le ca lumea sa vedem ce efect o avea.Sanatate multaa la puiuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Alice merci de floricica si de admiratie,da sa stii ca nu asta urmaream.Acu na o sa ziceti uite-o si pe asta ce bine i-o fi ca n-o scoala copilul noaptea.E,numa in pielea mea sa nu fiti cind vine ora mesei si tre sa-i dau mancare,ca nu ma mai invidiati deloc.Ca de nu se poate sa fie totul roz.Noi avem bau bau la mancare culmea cu amindoi baietii am aceleasi chestii.cuminti,ascultatori,dorm bine dar cu mancarea zici ca-s facuti de-o mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Eeee, Dana, floricica e tot pentru tine, pentru cum gindesti si cum iti cresti baietii ! Uite, mai am una ! Cit despre mincare, se pare ca mai toate avem fel de fel de probleme, sa stii ca si Andrei are zile cind ma dispera la orele de masa si numai io stiu la cite inginerii apelez ca sa isi termine portia !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

m-a trezit cupilu' la 5.30...asta-i motivul pt care va dau buna dimineata mai devreme decit niciodata
Sintem binisor...dar in continuar enu papam nika....doar lapte...de 5 zile...nicikk nu facem pt ca nu avem ce...sper sa nu ramina asa...si sa o luam si noi pe urmele lui Ric:)
Carmen super! Va tin pumnii sa terminati mansarda..si tie Carolina la fel!La intrebarea cu congelatorul..nu glumeam pt aici nu este zapada si ger se baga copilul cu fata in concelator pentru a inhala acel aer care-l ajuta sa respire mai bine...
Roxi spor la cumparaturi..sa ne spui si noua ce ai luat..
Lui Duracell nu-i place la cumparaturi mai mult de 2 minute nu sta in carutul de cumparaturi..pentru ca vrea pe jos..si apoi sa te tii...eu m-ai bine ma lipsesc...
Carolina...super fazele cu Alessia....noi sintem in acelasi stadiu?
A mai evoluat cineva la capitoul vorbire??
Eu sint pe aici ,incerc sa tin Duracellul in dormitor ...sa mai doarma MP si tati..sa vedem cit reusesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

scuzati greselile...este Duracell prin preajma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hello si de la noi !
Am avut o noapte de nota 10, deh, s-a intors tatiii Giuliei si mare tam-tam a fost pana la 12, apoi a dormit la ea pana la 9 dimineata. Abia la 15,30 a luat-o somnul, o mai las 20 de minute si gata.

Kim - ce bine ca sunteti mai bine ! Io am vrut sa intreb de congelator, dar mi-a fost rusine. Giulia facea singura acest lucru si am crezut ca e de gluma Succes la socrela !

Carmenp - spor la mansardit :-) Ce bine ca ati reusit cu naturistele !

Kro - noi ne plimbam muuult prin Metro si Sel, toate bagajele se pun inafara cosului unde sta Giulia. De la inceput ii luam o carticica si pana s-o platim o aranjeaza. Dar sta linistita sau se chioraste din picioare si se baga in seama. Pe jos nu ma risc pentru nimic in lume.
Mi-a placut faza cu pedeapsa. Si io am pedepsit-o cu pusul in camera ei cu fata la pat si i-am zis sa mediteze la ce a facut A meditat si apoi a venit sa ma pupe

Liliana - superbe pozele, da` pe voi io nu v-am vazut!

Adema - cate kg are Codrut, asa, sa ma oftic oleaca :-)

Alice - de dragul pozelor ai facut ordine ?

DanaSpeel - cu dormitul nu pot nici io sa zic nimic, pana la 3 luni mandra mi-a dormit pe burta si abia la 6 luni am divortat. Semi-divort, ca cum prind ocazia e langa mine :-)

Merg sa vad ce face matza si sa-i aprind reflectoarele :-)




Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput