Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana, Luca este miriit,nimic nu-i convine,plus ca-i ametit din cauza ca nu papa nimic...Fug acum afara cu el...
we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Neata fetele frumoase.
Sanatate multa piticilor bolnaviori si voua un weekend placut.
Si ca sa fie si mai placut, uite ma tin de cuvant (cam tarziu recunosc) si pun cateva poze cu Niagara.


Liliana


Niagara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor!
Olivia sper ca ati avut o zi mai buna! a mancat Luca ceva pana la urma? subectu cu medicamentele este la "clinica", sticky. de algocalmin ai mare dreptate, de aia dau eu cu gura de fiecare data cand le zic gagicilor sa nu il dea la pitici decat in cazuri extreme. de furazolidon..oricum e ingrozitor de vechi si exista antidiareice mai noi si mai eficiente (e adevarat ca si tare agresive, dar asta e riscul). succes soacrei tale pe 2 martie!
Daria, asculta la mine, poti sa te stresezi pan la nori in inapoi cu greutatea Giuliei, daca asa e felul ei....nu ai ce ii face. si eu cred ca iti va conveni mai tare peste 15 ani cand va manca orice si va fi slabutza decat sa o tina numai in cure de slabire, recunosti?
azi e tare ceatza si urat la noi asa ca nu prea esim la plimbareli, o sa mergem la cumparaturile de casa.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Salutare !

Liliana superbe pozele cu Niagara...Si am admirat-o si pe Adeluta inca o data...
Olivia...sper sa treceti si noaptea asta cu bine si sa vii cu vesti bune dimineata...Pupici lui Luca...
Daria...lasa mama fata in pace...nu-i mai cauta nod in papura...ca ea tot frumoasa e orice ai zice tu...
Carmen...hai sa-ti raspund la intrebare: fetele mele nu dorm in acelasi pat, Alessia doarme in patut, iar Felicia in patul ei...dar atat patutul Alessiei cat si patul Feliciei sunt in dormitorul nostru ...asta din cauza ca Felicia viseaza urat noaptea si ii este frica sa doarma singura....Anul asta sper sa treminam si noi mansarda de amenajat si sa le mut in camera lor...Am optat pentru aceeasi camera pentru amandoua in speranta ca se vor obisnui mai usor sa doarma fara noi daca vor fi impreuna...Cu dormitul in acelasi pat nu stiu ce sa zic ...eu planuiesc paturi separate...Felicia cere sa stea amandoua in acelasi pat ca sa nu le fie frica...vom vedea , cu toate ca nu le vad bine daca vor dormi in acelasi pat la cat de "frumos" dorm amandoua...cred ca s-ar trezi dimineata cu vanatai de la cate picioare si-ar da ...Daca incerci tu sa-mi spui cum a fost...Cum mai sunt tzucurei cu ochisorii ?


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza, mamici si pitici !
Liliana, ce faine sint pozele, cred ca a fost o vacanta tare frumoasa, Niagara a fost si ramine unul din visurile mele ! Sper sa nu te supar, dar mai intreb odata - de ce nu o aduceti pe Adeluta la voi ? ...
Aici e soare, a fost o mare ceataaa, dar vad ca s-a ridicat, sper sa tina vremea frumoasa inca un pic, ca la ce am auzit la meteo ca vine, brrrrr, frig si ninsoare si vint iar ! Asa ca am luat mnasa de dimi si ne grabim sa mergem afara, sa mai profitam de soare ! Azi aveam si noi sedinta de bloc, apropo de ce spunea Gabi ... mamaaaaaa, copilul meu tocmai a rasturnat tot sucul pe el si pe jooooos ! Uneori simt ca imi trebuie vreo zece cercuri de plecat cu ele pe cimpii !
Ma duc sa curat ... ce sa fac ? Daca stau si scriu aici si nu ma uit la Gizmo ... hehehehe, dependenta, neica !
Va pupicesc pe toate si va doresc zile frumoase si cu soare !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Roxi, spor la cumparaturi ...Si ca veni vorba de asta, tot vroiam eu sa va intreb...cum se comporta copii vostrii la cumparaturi ? ...Ca Alessia e de groaza, nu se poate face treaba cu ea: alearga, pune mana pe tot ce vede...daca o las in caruciorul de cumparaturi tipa si vrea sa il escaladeze...sau arunca produsele din cos ...Mai e vreun copil care face asa ?

Acu' cateva zile m-am riscat si am luat-o la Selgros...jumatate din timp a stat cat de cat cuminte, apoi a inceput spectacolul ...
...Si o faza tare de la cumparaturi...Un domn isi intreaba baietelul care era in cos unde e mami ? ...la care Alessia raspunde repede: uite maimi, aici e mami,...uite-o...vezi ? (si arata spre mine)...si a continuat asa pana cand bietul om i-a spus ca vede ...


Si o alta faza recenta: acu' cateva zile don'soara Alessia tot varsa apa din canita pe covor, ii spun o data sa nu mai faca, ii spun de doua ori...de trei ori...ea isi continua treaba...eu inspirata de emisiunea Supernanny ii iau cana si ii spun sa treaca la colt...in lipsa unui colt liber in camera o pun sa stea undeva pe laterala unui fotoliu...Binenteles ca nu a stat...a inceput sa rada si a fugit de acolo...Partea amuzanta s-a intamplat ieri cand a rupt o carte de-a Feliciei si am certat-o...ea a fugit langa fotoliu si cand a intrebat-o tatal meu ce face acolo ea a raspuns: Ali colt...s-a pedepsit singura


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:


Ce inseamna pt. un copil, compania altor copii!Am adus-o pe finuta mamei la noi(5 anisori) si nu mai stiu ca am copil in casa.Se joaca asa frumos amandoi!
mamagiuliei, tu te stressezi de copil prea slab, eu de gras!Nu mananca exagerat de mult, dar cred ca pune pe el tot! Mananca orice si cu pofta, asta e!
carmenp, a trecut conjuctivita? Ati facut trat. homeopat sau nu?Daca ai povestit pe aici si nu am citit eu, scuze!
speel, cum doarme Ric?In patutul lui?Din ce spui tu, e la fel de pupacios ca si Codrut al meu!
rain si alice, multumesc de urari pt. finuta mea!E nascuta in urma fertilizarii in vitro si a avut la nastere 4,500kg!!!E asa de maaaare!
kro, vad ca si Alessia e vorbareata ! Codrut al meu...pauza la capitolul asta!
Va pupam pe toti si va dorim we placut! Profitati de ziua de azi cu soare, ca se aude ca de maine iar vin geruri mari...

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata, gagici...
olivia, mansarda asta e-nceputa pe cind eram gravida cu ionut si-am facut-o pen` ca ploua in casa nu numai la noi, ci pina pe la etajul 2 drept pentru care vecinii multumiti au dat imediat semnaturi ca-s de acord. numa` ca de-atunci s-a schimbat legislatia, va trebui se pare sa trecem din nou pe la fiecare in plus si cu un notar dupa noi, sper sa nu apara surprize. oliviaaa, n-ai raspuns la intrebarea cu congelatoru`! ce ai vrut sa zici?
kro, i-as culca in acelasi pat pe amindoi pen` ca nevoia ma-mpinge. noi ne-am mutat in sufragerie, iar copiii au ramas in dormitor in care se afla ditamai patu`, probabil se vede prin poze si pina nu le fac camerele n-are rost sa cumpar paturi ca drept sa zic alea ar mai lipsi din casa... asta-i treaba. de asta ma tem si eu ca si-or trage picioare-n cap unu` la altu` si s-ar chema c-am sarit din lac in put. faza-i ca salteluta de la patut s-a cam ramolit plus ca patutul este din ce in ce mai neincapator pentru ilinca... ma mai gindesc.
despre oki, n-am scris mai nimic pentru ca eram lesinata de frica, toti mi-au zis (si pe buna dreptate!) sa-i dau cu ceva pe baza de antibiotic in vreme ce eu alesesem sa merg in continuare pe remedii homeopatice. se pare ca ne-a mers si de data asta, am scapat fara antibiotic. le dau in continuare granule pentru imunitate, cele care nu credeti nu rideti, pentru ca nici eu nu am crezut dar satula de cite antibiotice le-am dat (special ionut) am luat-o pe calea asta si rezultatele n-au intirziat sa apara.
kro, am ajuns si la celalalt mesaj al tau, din aceleasi motive am renuntat sa mai merg cu copiii la cumparaturi, era exact ca-n reclama la prezervative. acu` daca poate veni fata sa stea cu ei, ok, merg daca nu, renunt, pin-o putea ea. te felicit din nou pentru vorbareata ta!
ma`c sa ma delectez cu pozele lui alice, ca-s restanta si cu niagara.


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

carmenp, felicitari pt. ca ai gasit un medic homeopat bun! Stii ca eu merg tot pe linia asta, dar trebuie sa recunoastem ca depinde de medic...

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vazut gizmo cu zulufi, acu m-am prins despre ce cirlionti se vorbea pe aici ca nu intelegeam. vad ca tineti jucariile frumos aranjate pe raft, la noi ele stau in cutii si sacose mari, daca ma credeti vai de talpile mele in cite roti de masini si osii s-au intepat.
liliana, super frumoase pozele, visu` meu sa ma plimb prin lume, sper sa nu patesc ca fetita cu chibrituri...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput