Din Republica Moldova cine mai e? (14)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Ce rea prezenta e azi. Oare ce s-a intimplat?
Nu cumva v-ati apucat de si apoi ?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Karina, hehe, tie ti-e gindul numai la , dar te inteleg perfect, e tare greu cu barbatul departe. Cind imi aduc aminte ce gen de discutii aveam cu sotul pe ICQ prin 2002, cit a fost plecat in SUA timp de o luna, rosesc imediat . Si in acelasi timp mi-e o ciuda ca nu s-a pastrat arhiva aceea de mesaje, mi-ar fi placut s-o recitim cu anumite ocazii .

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

hai ca scriu si eu... As mai mesteri eu ceva, dar faina e tocmai in garaj si trebuie de iesit afara ... brrr ... asa ca mai bine scriu pe DC Plus ca sotiorul nu e acasa si eu ma plictisesc ... n-am peste cine sari la cearta
Corina, multa bafta cu torturile, sa ne spui si noua cum a iesit...
Alinka, las' ca m-am dus si eu azi la pauza si mi-am cules niste zefir in ciocolata
Alina, nu e vorba ca tu n-ai explicat cum trebuie, ci eu n-am inteles cum trebuie... La mine cind zici spritat automat se asociaza cu seringa , am uitat ca se poate de facut cu cornetul din hirtie . Totusi mie cred ca nu mi-ar iesi as abine cu cornetul din hirtie, se simte ca tu ai niste minute mai iscusite. La mine trebuie sa vina muza cea mare ca sa-mi reuseasca si sa am chef sa fac ceva... . Am vazut si pozele cu Deanna, e o dulce la topogan si imi place f mult cum ii prinzi cositele, mie mamica tot asa imi prindea
Fetelor, eu n-am incercat niciodata sa fac ceva din foetaj, mi-e cam frica sa incerc, dar cred ca o data cind o sa ma rupa pofta o sa incerc
Nati , ca ai grija sa ne deschizi capitolele noi (nu ne lasi fara treaba )
La noi a ninge de ieri o groaza, azi dimineata sotul a curatat toata ograda de zapada (inainte de a pleca la serv.) si acum seara cind am venit acasa nu puteam deschide portita, cred ca vreo 20 cm daca nu si mai mult s-au strins... Si respectiv masinile de dezapezire nu prea ajung pe strazile cetrale, d-apoi ce sa mai zicem de stradutele noastre . Dar e bucuria copiilor! Miine poate fac niste poze cu zapada noastra si va trimit
Este vreun site romanesc cu datele meteo a Romaniei? ca pe yahoo nu prea coincide mai ales daca ma uit cu multe zile inainte. Trebuie sa vina sotiunea in deplasare la Bucuresti si sa stiu ce haine ii dau Daca aveti nevoie de ceva - spuneti si va trimit - no probs ...
Rodica, Aliona, Lucia, Lilia, ia treceti la apel! sau voi asteptati capitolul nou, sa scriti pe "curat"(ca la scoala cind incepeam caiet nou )?
o seara cit mai reusita si we placut


lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Vad ca nu se inghesuie lumea sa scrie, asa ca am deschis capitol nou, poftiti aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68790
Ups, Cornelia, numai am scris, ca am si remarcat mesajul tau.
Hai in noul capitol, o sa-ti dau imediat niste link-uri meteo.
------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

am uitat sa scriu ceva...
am cautat vreo 2 zile tot orasul o canuta p/u cafea cu farfuriara mai spatioasa, de pus i ciocolata sau o bucatica de parjitura si tocmai azi am gasit ceva citusi de putin potrivit. Am primit misiune de la taticu, e cadoul lui p/u mamica de St. Valentine - dar cum el n-are timp si nici deja nu prea stie prin ce magazine si ce gasesti - mi-a incredintat mie misiunea Am indeplinit-o cu succes voi face si la ea poza si va spun cind o pun in album. De fapt canuta nu e kiar din aia mica de cafea, e un pik mai mare (cam cum se bea ceaiul la Londra si cafeaua in Moldova ) Mi-e mi-a placut f mult.

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much.
William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Va rog mult daca ma poate ajuta cineva ,de unde pot face rost de vit D2 injectabila...Baietelul meu a fost diagnosticat cu rahitism tardiv si mi trebuie 6 fiole de vit D2 pt a putea incepe schema de tratament.Stiu ca la noi nu se gasesc,dar nu stiu unde sa caut...As vrea sa stiu daca in Rep Moldova se gasesc ,eu fiind din Iasi ar fi f usor sa ajung acolo sa cumpar fata de Austria sau alta tara...rog daca sunt fete din Moldova sa mi spuna daca se gasesc si daca in orice localitate,daca se cumpara la liber...etc.
Va rog mult , ma poate ajuta cineva cu detalii,sunt deschisa la orice varianta,trebuie sa fac rost de ele,indiferent de pret.
va multumesc mult,mult.

Acesta este subiectul deschis de mine.am postat si aici poate ma ajuta cineva cu o informatie.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput