Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

MEEMS si al meu a facut la fel asta noapte!Poate scapam de masa la cinci am!Oare s-au vb.

copchii intre ei ? ca si al meu are acelasi program artistic(identic si la fel!

LORDRA, bea tu calciu ca iti prinde bine! eu ii dau o lingurita, aprox 2 ml!

BTW, voi ati avut probleme cu oboseala?Pentru ca acum 2 seri am lesinat practic de oboseala

si abia dupa cateva ore mi-am revenit!


BULUCI, daca vrei sa se usuce zona fol. foenul dupa fiecare mictiune! eu asa am facut si nu

am avut deloc probleme!

Si mie mi-a rec. dr. spalaturi interne cu musetel si galbenele!


CORAP, maseuza ta mai vrea clienti noi!daca da, da-ne si noua un semn!

BIC, INA, cred ca au si ei zile mai buna si zile mai proaste!

Noi avem zile si nopti proaste cand vine cineva in vizita sau cand se mira cineva de el

pe strada!

Stiti de faza urmatoare: cand vine cineva in vizita la copil sa lase o scamutza pe

pat ca sa nu fure somnul copilului?Oricum, nasa mea i-a lasat si nu a fost agitat dupa ce a

plecat!In schimb am mai avut 2 vizite de atunci si dupa mi-a fost copilul super agitat!

Desi nu sunt superstitioasa o sa pun lumea sa lase scamutza copilului inainte de plecare,

mai ales ca si-au anuntat vizita mai multi!

Ina, nu stiu cu kk verde, poate fi de la spanac!eu nu stiu pt. ca al meu face odata la 4

zile cat china!


Ilenutza si bb Victor( 22 dec)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor buna dimineata!!! Astazi e o zi aniversara plina!!!

Noki,Catuta si Teo_Banu sa va traiasca printesele si sa fie sanatoase si iubite si voi pe langa ele. Sunt deja mari!!!!!Au 3 luni!!!

Ela27Oana sa iti traiasca fetita de 2 luni si Silvia D tie sa iti traiasca baietelul de 2 luni!!! Sa va bucurati alaturi de ei de toate realizarile vietii!!!

Camelia Daniela voi aveti o luna!!! Felicitari!!! Sa ai o printesa sanatoasa si iubita!!!

Acum sa va spun ca ieri bb a fost extrem de cuminte!!! A papat la orele de program si a dormit intre mese. Aseara chiat mi-a fost destul de greu sa-l trezesc la baita. Imi era frica ca nu mai doarme noaptea dar de la 12 la 7 a dormit bustean!!!!Sa vedem azi ce face ca acum doarme iar!!!

In legatutra cu diferentele facute de parinti...e o intreaga problema. Eu sunt fata cea mai mica din 3 surori. Am 2 surori mai mari decat mine cu 9 respectiv 6 ani. Totdeauna m-am simtit aiurea, adica eu nu eram iubita indeajuns. Asa credeam eu. Eu intotdeauna purtam haine de la ele, fiind mai mica mi se spunea mereu "ce stii tu ca esti mica", ele aveau probleme care necesitau atentie si eu eram nebagata in seama etc. Asa vedeam eu lucrurile atunci!!! Acum am inteles ca ele fiind mai mari aveau alfel de probleme la care eu nu puteam sa fiu implicata si deci ma lasau deoparte. Iar cu hainele...era pacat daca erau bune sa nu le port...si tot asa. Nu stiu daca Mama sau Tata a facut vreodata diferente darstiu ce simteam eu si ce mult sufeream din cauza asta!!! Eu cred ca nu parintii fac diferente de iubire ci copii fiind tratati diferit in functie de nevoile lor se simt intr-un fel sau altul!!!

Iar m-am intins...asa ca oricum pt mine e un subiect sensibil inca, deci...!!!Eu abi astept sa treaca 2 ani sa mai fac un bb ca tare mult imi doresc inca un bb!!!!

Diana mamica de bb Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Buna dimineata, fetelor!
Mai da' repede se mai face curatenie pe aici (daca postam atat de mult)

La multi ani pentru cele trei luni implinite azi pt. Sarah (Noki_Lara) si pentru Bianca (Catutza) si bineinteles pentru noi! Sa ne traiasca motzatele!

In alta ordine de idei, cam cat timp stati voi afara cu bb-ii (mamicile din Ro, ca stiu cum este vremea pe la noi)?

Eu cand o vad pe Stefania ca este asa de agitata si in plus pica de oboseala o infas frumusel si adoarme instant. Se spune ca seara sunt copiii agitati din cauza stresului si a oboselii acumulate de peste zi...asa se intampla si la noi, dar dupa baitza o infas si mancam sanatos cam 160 ml si dormim bine. Nu am renuntzat inca la infasat (cel putin noaptea), in timpul zilei e libera ca pasarea cerului, mai are putin si isi ia zborul la cat da din aripioare

Teo si bb Stefania Iulia


http://pg.photos.yahoo.com/ph/banu_teodora/album?.dir=7aad&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Multumim de urari Dordia! La multi ani si pentru cei care azi implinesc doua luni bb de Ela27oana si Silvia_d, de asemenea si pentru bb de o luna Camelia Daniela, sa cresteti toti sanatosi si frumosi, sa ne bucuram de ei!

Dordia, spune-mi te rog tu cat suculetz ii dai? Ai inceput sa pasezi?
Noi suntem strict la alimentatie artificiala. Te intreb pe tine ca vad ca esti on line.

Teo si bb Stefania Iulia

http://pg.photos.yahoo.com/ph/banu_teodora/album?.dir=7aad&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

mai fetelor, vreau si eu sa scriu acolo la prima pagina mai multe date, cum fac? Cine ma ajuta?

M-am trezit cu multe intrebari azi....

Teo si bb Stefania Iulia

http://pg.photos.yahoo.com/ph/banu_teodora/album?.dir=7aad&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Dordia, Teo_banu, va multumim din suflet pentru urari!!!!
La Multi Ani Sarah, Bianca, Stefania, Oana Daria, Sergiu Stefan ! Sa fiti sanatosi si voiosi si sa "ascultati" de mamicile voastre!!!!!


Va pupam,
Camelia & Daria


ALEXANDRA DARIA
http://b1.lilypie.com/9BDXp2.png


Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)

"Bitter are the tears of a child: Sweeten them./ Deep are the thoughts of a child: Quiet them./ Sharp is the grief of a child: Take it from him./ Soft is the heart of a child: Do not harden it."

- Pamela Glenconner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!NOKI LARA,CATUTZA SI TEO BANU pentru printesele voastre , tie SILVIA pt craiul tau si CAMELIEI pentru mezina grupului ,sa va bubucurati de bb vostrii si sa fie sanatosi

DORDIA SI TEO BANU multumim de urari
Pentru noi este motiv dublu de sarbatoare pe 2 dec,micuta s-a nascut in ziua in care eu si tati faceam 2 ani de cand ne-am cunoscut,a fost cel mai frumos cadou

ela si oana daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

TEO, trimite-mi un mail si iti explic. sau pe messenger daca vrei.

ILENUTZA, ti-am trimis un mail.

fetele, mixerul ara vertical, cu cutit, e bun doar la legume. nu paseaza si carnea fiarta. luati in calcul si asta. puteti avea "bafta" sa aveti un copil care pur si simplu vrea piure perfect, si nu carnita tocata mic-mic.

INA, poate e de la lapte...apoi copilul nu e masina, sa produca identic zi de zi. parerea mea, ia-o mai usor.

monet...bic...... sper sa-si revina... ca n-o puteti tine voi in ritmul asta...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Teo eu ii dau zeama de la o portocala intr-o zi si in alta zi zeama de la un mar. Marul il rad pe razatoarea mica si il storc printr-un tifon steril!!! Pt inca o luna cat o sa-i dau suc de fructe nu merita sa-mi iau storcator. Cu morcov nu am inceput inca de frica constipatiei dar cred ca o sa incerc maine!!! Eu ii dau numai sucuri!!! Cu piureuri de fructe mai astept dupa 3 luni chiar 3 luni jumatate!!!

Diana mamica de bb Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

dordia, suc de fructe o sa-i dai muuuuuult timp de-acum incolo. lu' andrei si acum ii fac, zilnic, mar+portocala+paRA. sau morcov in loc de para, depinde de situatie.
nu recomand sucurile din comert...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput