FIV 58

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ILIUTA te rog io termina cu prostiile! Am vazut ce ai scris la "la bine si la greu impreuna". Sa nu cumva sa-i dai donantei BU si nici tu sa nu iei! Vezi ca daca nu esti cuminte vin luni la Medsana si te parasc la dna dr! Nu ai voie sa iei nimic in plus fata de ce-ti da ea in schema de tratament! Te rpg io sa nu luati nici una BU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina T spune:

Fabya si mie mi s-a prelungit ciclul dupa prima incercare ( de la 28 la 31-32 de zile) doual luni la rand... insa de obicei tratamentul se incepe in functie de prima zi in care iti vine ciclul. La protocolul scurt e mai simplu ca medicatia incepe chiar in a 2-a zi. La clinica unde merg eu iti dau un calendar pe zile ca sa stii cabnd sa incepi medicatia (pe care il poti ajusta singura, in functie de data ciclului). Mai mult nu stiu ce sa iti spun.

Doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

YES! YES! YES!!!
Bravo Alinuk - sa fie intr-un ceas bun!!! Ai vazut ca se poate?
Poooate nu tragi piciorul...

Bravo Laura sa-ti traiasca puiutii sa fie sanatosi, frumosi si sa aiba parte de ce e mai pun pe lumea asta.

Fetelor - nu mai tin minte, care ati facut FIV cu Dipherelin-ul facut in ziua 21?

Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

io luli, io am facut in ziua 21!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Luli si eu am inceput Dipherelin-ul in ziua 21, numai ca eu l-am facut zilnic mai multe saptamani, era de 0,1 mg.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

zi luli ce vrei sa stii? e vorba de schema pe care am facut-o io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

luli ce ma nervezi!
eco inainte de ziua 21; diphereline 3,75 in ziua 21; pauza cam 2 sapt sau mai putin; eco; incepe stimularea cu menogonul (din frigider), dureaza 12-14 zile; pregnyl 10.000; punctie; ET si..... rezultat pozitiv!!!! asa va fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

luli daca poti suna-ma in seara asta, ca nu mai stau la birou sa vad daca intri pe dc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Alinuk felicitari, sa fie bine pana la capat.
Laurabyby sa-ti traiasca bebelusii.
Pis productiva nu gluma, sper sa ai cat mai multi embrioni si totul sa se termine cu bine.
Va pup cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Doina, tu ce protocol faci? Tu ai activat PM-ul?
Dodo.

Mergi la inceput