FIV 58

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doina T spune:

Alinuk, iti tin puniii sa fie bine pana la capat!

Laura, felic\itari pt. perechea minunata !

Dodo, la noi initial a fost astenospermie (severa). Cand am inceput investigatiile (acum vre-o 10 ani...) eu nu aveam nimic, ambele trompe erau permeabile, peretele uterului normal, etc.... Am avut programare la Dr. Ancar la Medsana pt. FIV cu ICSI (de pe atunci) insa nu am avut bani. (pe atunci era aproape $5000 USD ca erau procedura si aparatele noi si nu aveau prea multi "clienti"). Pe atunci abia incepusem sa strangem ceva bani ca sa putem veni in Canada...La ultimele investigatii insa pe care le-am facut aici mi-a isit si mie doar una din trompe permeabila. In rest nu mi-au gasit nimic. Chisturi nu am afacut la nici o stimulare ... Cred ca la mine e pus si simplu varsta de vina. (39).
Inutil sa spun ca acum ma gandesc ca mai bine strangeam banii, si faceam FIV cu ei atunci...

Doina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Laura felicitari si multa sanatate la bebei sa va pucurati de ei si sa ai creasca mari si frumosi.
Fetelor care sunte-ti in cauza sau sti-ti lamuriti-ma si pe mine cu o chestie legata de Clomifen+Entnylestradion+Predalon,astea au fost ce-am luat la prima stimulare din noiebrie,problema e ca luna urmatoare mi-a intirziat ciclu 3 saptamani deci m-au dereglat ,iar la al doi-lea ciclu din noua a venit mai tirziu cu 10 zile peste termen.Am asteptat sa i-mi vina ciclu si am inceput din nou acelasi tratament de luni,dar nu stiu ce efect va avea aceasta(a-doua) stimularea deoarece dupa prima stimulare nu am mai avut ciclu la 27-28 cum il aveam inainte....
Abia luni (a-10z)merg la prima ecografie la med. care se ocupa de stimularea .Mie frica sa nu iau tratamentul asta si sa nu se produca ovulatia din cauza dereglarilor care sau produs de la celalalat trat. deoacerec inca nu m-am reglat ca gineo. meu mi-a spus sa astept sa i-mi vina ciclu si sa merg la celalalt med. care face se ocupa de asa ceva.


Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya

" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Faby imi pare rau sa aud ca te-ai dereglat asa... si din pacate nu stiu sa-ti spun nimic despre schema asta de tratament. Sper sa fii bine pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Fetele n-am putut sa ma abtin sa nu intru pentru ca remarc cu bucurie in suflet ca PLOUA cu gravidute anul acesta.SA DEA DUMNEZEU SA PLOUA ASA TOT ANUL ACESTA SI CEI CE VOR URMA!
Laurabyby FELICITARI MAMICO!
Alinuk MULT NOROC!
Va pupic pe toate si multa bafta tuturor!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Laura sa-ti traiasca bebelusi si sa fie sanatosi.

Am uitat sa va spun ca am facut rost de niste ace ptr.Diphereline atunci cind il voi face,sunt de un cm lungime special ptr. subcutan,ca rindul trecut am facut cu niste acoaie f. mari ca nu le mai suportam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Laurabyby, ce a trecut timpul......parca ieri ne ziceai ca esti insarcinata si ca vei avea gemeni, si uite ca azi ii ai deja langa tine....Iti doresc si eu sa-ti traiasca si sa fie sanatosi si frumosi.
Andikule, felicitari si tie. TREBUIE SA FIE CU OCHISORI.
Pupici.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

multumesc la toata lumea,asa este sant foarte fericita.va doresc si voua sa vi se implineasca visul.eu am facut fiv la MEDNEWLIFE sant super medici la dr prof.RONEL.VA MULTUMESC INCA ODATA

ALEXANDRU si ALESSIA-ANDRA (18IAN2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Vesti bune pe ziua de azi...felicitari, Alinuk si Laurababy!
Monica-Elena, endometrioza se trateaza?!
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Chiar ca e un an mai bun, de cand a inceput, tot intru sa felicit pe o cate fata care a reusit.
Alinuk FELICITARI!!!!
Laurabyby FELICITARI si tie! Ce frumos e sa ai gemeni!

Daca e asa bun anul acesta, trebuie neaparat sa mai fac si eu un FIV. Vreau si eu felicitari.
Andicu multumesc, am primit pe e-mail, acum descarc.

pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Laura sa'ti traiasca bb'eiiii..
alinuk felicitariiiiiii...

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput