Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

ce succes avusei cu cercurile astea !
Daria, eu stiu ca povestea asta cu alergiile este ereditara, noi din fericire nu am avut probleme anul trecut si sper sa ramina asa ! Nici eu si nici sotul meu nu reactionam urit apropo de polenuri si pufuri zburatoare, si nici la andrei nu am observat nimik !
Cit despre investigatii medicale si analize, io una nu am habar, asa ca nu stiu ce sa spun ... cum sintem in secolul 21, probabil ca se fac !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna mamici!

nu pot sta mai mult acum nici sa citesc nici sa scriu...am o problema insa: de la ce poate aparea mucus transparent destul de mult in kk la puiut? nu are diaree nici alte simptome deocamdata.

revin sa arunc un ochi la raspunsurile voastre
merci muklt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, Ciocirlia, tocmai vroiam sa postez un mesaj catre tine, ca nu stiam ce mai faci, nu te-am mai "auzit" demultisor ! Din pacate io nu prea stiu ce sa iti raspund, poate Danutz a mincat ceva care nu i-a priit, i-ai schimbat ceva in alimentatie ? Eventual suna si medicul tau pediatru si pune-i intrebarea telefonic, poate te lamureste mai repede ! Pupici si sanatate ! Te asteptam sa ne spui mai multe ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Am reusit sa va citesc si sa vad si ceva poze, dar nu mai reusesc sa scriu.
Pupacim toti bebelusi cu muci, tare, tare pacatosi mai sunt, sper sa treaca repede.
Lia, habar nu am. Dr. pediatra ce spune?
Gabi, la fel patesc si eu cu Stefi, inca plange cu lacrimi de crocodil. bineinteles in 5 minute ii trece, dar pentru ca mi se rupe mie sufletul, fac un efort si plec inainte sa se trezeasca ea. Am si noroc, ea se trezeste dupa 8:30.
Intrebare la 1 an si jumatate se mai face ceva vaccin?
Mamici din Iasi - cine are chef de o iesire la Kidsland vineri dupa-amiaza? Sper sa nu fie prea aglomerat, eu vreau sa o duc pe Stefi la piscina cu bile.

Noi suntem bine, zilele astea a fost foarte vesela, s-a bucurat mult dupa ce nu ne-a vazut 3 zile. In schimb avem probleme la baie. A incercat soacra mea sa-i faca baie singura si i-a pus cadita in cada mare. Stefanieie nu i-a placut ceva (ii este frica de cada mare), drept urmare si luni si marti seara a plans foarte tare la baie. Sper sa-si revina.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

a avut doar un scaun pana acum de genul asta si n-am sunat, a facut azidimineata, mai stau sa vad ce si cum...sa sun deja la medic oare? ma gandeam sa va intreb pe voi daca ati observat la puii vostri asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Andrea, eu nu am nici o cunostinta despre vreun vaccin la un an juma, noua asistenta de la policlinica unde ne intzepam ne-a spus ca ne revedem dupa doi ani pentru urmatorul vaccin ( si io m-am bucuraaaaat tare de toooot !). Asa ca nu stiu nik despre asta, poate doar daca faceti altceva in afara de programul de la stat sa fie ceva ...
Lia, pai de vrei sa stai linistita pina ce raspund fetele - ca vad ca sint cu trebi prin colturile patriei -, sun-o pe doftorita, dar daca zici ca a mai facut si n-a fost vreo problema majora in afara scaunului ... nu stiu ce sa iti spun mai bine ! Si nu te impacienta, ok ? Le rezolvam noi pe toate !!!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata neata!

ieri avem absente, asa-i?
dar ieri am gatit, am calcat, azi am facut smotru in toata casa, asa ca n-am mai avut timp si de forum ...

Lia, exact asa cum spui tu, caca cu mucus prin el, a facut si moata vreo cateva zile, iar kk era si moale, si in afara de ai da pilaf, banana, branzica, n-am avut ce sa-i fac, si si-a revenit, eu am pus pe seama laptelui, ca am inceput sa-i dau numai lapte de vaca-vaca, sau pe seama maselelor, ca ne-au mai iesit doua, vezi si tu ce se intimpla in urmatoarele zile ...daca te steseaza ca face asa, mergeti la doc.

Daria, pupacim pe Giulia cea bolnavioara, sa-i treaca repede, la noi mucii n-au stat decat vreo doua zile si au fugit ...iar pentru prietena ta, multa sanatate!

Gabi, mi-l imaginez pe Stefan cum se agata de tine, cred ca e tare dulce si ca nu-ti vine sa mai pleci la serviciu! a inceput sa mearga bine bine?

Olivia, la cat de repede trece timpul, o sa scapati de MP in curand si scapati de stres! ce dieta tineti de ati slabit asa mult intr-o zi? ca si pe mine ma bate gandul sa mai slabesc ...am inceput sa capat proportii=sunculite!

Alice & Daria, m-ati intrebat de jucariile cu care se joaca moata in poze, dar nu stiu de care ziceti , e vorba de cuburile astea:
http://community.webshots.com/photo/546918699/2329797850085069419tEPgPv

Andreea, distractie placuta in Vegas si la cati mai putini bani cheltuiti sau la cati mai multi castigati!

Caro, spor la invatat, bey ...m-ai dat gata cu Alessia, cat de mult vorbeste, cred ca e o dulce !

Ioana, si voi stati super bine la capitolul vorbit!

Andrea, pune-i Stefaniei apa in cadita, pune-i si cateva jucarii si las-o sa se joace, dar n-o baga in cadita, probabil ca-ti va cere singura ca vrea in apa, sau daca nu vrea, n-o forta, las-o 2-3 zile ca sa mai uite de sperietura!

Eli, sa stapaniti sanatosi apartamentul, am vazut pozele lui Stef, ce mare s-a facut, si ce schimbat este, ca pana acum am vazut un Stef cu plete, iar acum asa tunsulici, e de nerecunoscut, e tare dulce!

Dana, ce mi-a placut Mario la faza cu mancarea colorata in portocaliu, cred ca are si el dreptate! nu stiu ce sa-ti zic de Ric, mai bine mergeti la doc si spune-i ca nu vrea sa manance, poate iti da vreo solutie salvatoare! nici conserve din alea nu mai vrea?

Marcela, uitasem ...am vazut si pozele Liei, ce scumpa e, iar poza aceea cand doarme, e superba, as vrea si eu, si la fel de ciufulici e si moata, dimineata mai ales, parca sa-u jucat 10 mazte la ea in par!
pe mine ma apuca uneori nostalgia, si ma gandesc cum era cand moata era mica si adormea la mine in brate sau langa mine, avantajul de a adormi copilul singur in patut, are si un mare dezavantaj, ca nu-l mai simti langa tine cand doarme sau cand adoarme, iar mie imi lipseste asta uneori, dar nu zic nimic, bine ca e asa, ca timp de harjoneala avem noi cand nu doarme, dar v-am zis si eu ...ce filinguri am!

va pupacim ...sint prin zona, iar pana vineri sint singura, asa ca imi caut un a ....!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lioo, am patit si eu da` nu ma jtiu cu care dintre ei, stiu ca aparuse de la constipatie, da` daca vrei sa te linistesti fa-i un ex. coproparazitologic si o coprocultura, oricum si pediatra te va trimite sa-i faci o proba la scaun. nu te speria mai ales daca n-are scaune proaste
dario, imi pare rau de prietena ta!
vrabiuto, are rost sa mai zic de poze ca-s super? pupam lia mica!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheeee, Rain, un aaaa ...cauti ?Pai succese maxime la gasiri, atunci ! Daaa, de cuburile acelea vorbeam, mie mi s-au parut ca seamana cu lego ... da-s mai faine ! Si mi se par mai usor de "imbucat" decit legourile clasice ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

RAIN - de unde ai luat cuburile alea ??? ca tare mult imi plac, oare se gasesc pe net sau in vreun magazin mare ???


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput