Balantze [dez]echilibrate-18

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Rudy bine ai venit pe lume!
Delia felicitari, ii uram puiutului muuuuuuuulte saptamani de-acu incolo sanatoase si fericite!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Delia felicitariiiiiii sa traiasca Rudy




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna ziua fetele!
Ia supuneti-mi voi, cei cu bb mai mari....cum captati atentia puilor....ca Bianca mea imi da ignore total....vorbesc fix la pereti....eu vorbesc, eu aud....drept urmare n-am reusit s-o invat mai nimic, nici sa spuna ceva nici sa faca ceva....pur si simplu nu ma baga in seama (are 1 an si 3 luni)!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Eveline uite cum am facut eu.
Le aratam cum se face;de ex.
- i-am adus o cutie de carton si i-am spus ca "strangem jucariile"ca sa stie cum se numeste operatiunea,apoi am pus ceta una in cutie,apoi alta si apoi i-am spus sa ma ajute,i-am luat manutza si i-am aratat,DUPA ce el singur a pus una sau mai multe jucarii,am zis URA,am aplaudat si l-am recompensat cu o bomboana,ca sa stie ca a facut ceea ce trebuie.
Cam asa am procedat cu fiecare,acum il recompensez cand face la olitza,caci e rusine ca la aproape 3 ani Axel sa faca pe el!!!
Succes si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geba2001 spune:

Salutare, balantele mele dragi!
Sunt cam noua pe aici si abia azi v-am descoperit.
Sunt si eu una de-a voastra, nascuta pe 9 octombrie 1973.
Nu sunt mamica, nici macar in devenire, dar am devenit dependenta de dc de cand era sora-mea insarcinata.
Sunt mai mult sau mai putin (dez)echilibrata, in functie de situatie.
Va pup dulce pe toate...si sa vina odata primavara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Cary multumesc....am sa incerc si eu. Am mai incercat eu chestii asemanatoare dar nu era atenta....se intorcea cu spatele la mine si-si vedea de ale ei....de exemplu nu-i pot arata nimic din carti (i-am luat din alea cartonate cu poze)....se uita pe deasupra lor la ce are ea chef si daca insist chiar ma da cu mana la o parte...oricum, nu ma las!!
geba2001 bine ai venit printre noi!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Bine ai venit! GEBA

Eveline daca nu tine cu bomboane atunci cumpara figurine de la JELYMANIA,eu mereu schimbam intre viermisori,ursuleti si paienjeni!erau minunate.

Carticelele pe noi nu ne-au pasionat niciodata,DAR mereu dorea sa-i arat cum se deseneaza animalele,apoi incerca si el din greu,dar macar incerca!si tot era bine.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Cary e buna ideea asta cu recompensa "alimentara" ca sa zic asa....doar ca pentru a functiona la ea, ar trebui sa-i dau numai cicolata......ceea ce nu stiu daca e indicat.....cu toate ca, vorba tatalui meu: "in Romania nu se mananca destula ciocolata"...a vazut el nu's ce sondaje si cam are dreptate....Oricum am sa-i dau eu cate un pic....cat despre Jelymania sa-ti spun sincer mi-e cam frica...Bia abia a invatat si ea sa mestece ca lumea, figurinele alea is cam elastice, ma gandesc sa nu le inghita intregi si sa se inece...poate-s eu prea paranoica?

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Buna ziua si LA MULTI ANI! Sa fiti sanatoase, fericite si iubite!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Chiar daca nu am mai intrat de multe vreme pe aici trec sa va urez LA MULTI ANI si toate cele bune dragi balanta.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput