Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela_B spune:

Buna seara,

Jadi eu mi-am serbat cea de a 31-a aniversare la Niagara cu tot familionul. Ce vremuri.... Fiindca nasii Monicutei sunt in Canada, ne gandim sa mergem sa o botezam acolo. Oare suntem normali?

Si Monica e disperata dupa manute: le suge, le roade mi-e mila de degetutele ei, dar scuipa suzeta intr-o secunda. Cum nu prea mai papa desi fulga inca lucreaza am chemat dr si mi-a spus ca ii ies dintisorii. Cam ciudat, la 4 luni dintisori!!?? Are vre-un bebe dintisori?

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Da, Deni, te-ai facut inteleasa. Multumesc!!! Eu inca nu am testat tetina cu flux variabil de la Avent. Am cumparat de la Cora Training Kit-ul, cu un bibe cu tetina asta plus manere sa se transforme in canutza. Dar nu am folosit-o.
Deci de saptamana viitoare o pun la treaba Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna seara!!!
Am inchis din gresala netu si s-a pierdut mesajul care l-am scris.
O sa va raspund maine...ca acum sunt rupta de oboseala
Am vazut pozele cu Vladut (ochi mari si frumosi) si Alexandru (baiat mare......hhhmm se hraneste singur).....tare draguti...

Azi am fost la chicco, i-am luat gym deluxe si un bibe cu cioc din silicon 9Cica pt trecere de la bibe la canita). I-am mai luat ceva hainite si un scaunel pentru vana mare, sa stea in fundulet (Flipper).

Va pup,
Noapte buna!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza dragalaselor!
Va doresc o zi frumoasa!
Pharmacris, multumim pentru informatiile legate de ochisor! SUnt total de acord!
Cristell, cred ca suntem cam in aceeasi situatie cu okisorii, sa-mi spui daca afli ceva nou!!!
Mimsi, da, sor-mea lucreaza si cu cant ABS;
Mary, Irina, o sa vina si pozele; in ultima vreme nu prea i-am facut, trebuie sa ma pun pe treaba! Si nici n-am mai filmat-o, iar trebuie sa ma pun pe treaba!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

'Neata.
Se pare ca indesatul pumnilor in gura este sport national pt bebeii nostri.Al meu e de groaza, ambii pumni, si mai indeasa si suzeta pe acolo pe undeva, sa fie.Se pare ca sunt dintii, Iaris al meu, pana sa nu i inroseasca gingiile nu facea de aste.Si culmea este ca o tine asa de la 3 luni si un pic.
Mirela, uita-te in albumul de poze de la prima pagina si ai sa vezi niste dinti dragalasi la un bebe care avea mult sub 4 luni cand au iesit cei doi incisivi.Si la noi se vad chiar sub gingie, dar deocamdata stau bine mersi acolo, nici gand sa iasa.
Jadi, feciorul tau e o dulceata, ce frumuseeeeeel !Ce ochisori frumosi are!
Da nici Alexandru nu se lasa mai prejos, ce atent este el sa pape tot, sa-si stearga gurita, si Iaris face la fel.Noi inca nu avem scaun de masa si papam in carucior.Este un circ pe capul nostru cand papam.Toate ne amuza atunci, si scuipam cu mancare in stanga si in dreapta.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

karmenutza, am fost la dna dr. Vatafu la Emilia Irza; stiu ca a mai fost o fata de pe forum la ea; NU va duceti la dr. Nascutzi de la acelasi spital; din cauza ei a stat fata cu puroaie in ez 4.5 luni

ioana, agentia se numaeste Ramona Dima- de fapt este numele doamnei care o conduce; ea are 2 copilasi si e o tipa super dragutza si sufletista si competenta in ceea ce face; are si site da nu il acum la indemana; daca dai o cautare dupa ag de baby sitter il gasesti cu siguranta; stiu ca dna a participat si la discutii aici pe forum la capitolul cu bone si crese-avea o lista cu bone de care sa te feresti

bona mea nu face nici un fel de menaj, doar curatenie in camera copilului si calcat hainutele lui-adica doar ce tine de copil

fetele aseara am facut o supica de legume pt mine si m-am gandit sa o incerc si pe fi-mea; dupa ce a gustat 10 ml, nu s-a culcat pana nu a ras 80 ml in final! am fost foarte mandra de mancarea mea!







Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

'neata,

Vesti noi din front . Aseara era cat pe ce sa-l culc in patut, dar dupa ce a atipit s-a pus brusc pe urlat (cu ochii inchisi), l-am linistit si faza s-a repetat, cand sa atipeasca iar urlete. Asa ca tot in carucior . La prima trezire l-am mutat in pat, i-am dat bibe si a dormit in pat restul noptii. Deci e un pas inainte.
Si mai adineauri l-am pus in patut si m-am dus sa incalzesc laptele, ca dim a papat doar 100, cand m-am intors privea in gol asa ca l-am lasat. Dupa 2 min dormea dus. Si nici macar gimnastica nu a facut...
Ptiu-ptiu sa nu-l deochi.


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata fetelor! La multi ani sarbatoritilor zilei! Nicole, Lia, Andrada, sa va traiasca comorile.

irina, multumesc mult pentru urarea de ieri. Ai fost foarte draguta, eu nu stiam ca e Sf. Ioan (daca sint asa de multi).
Laura, dar la 6 luni se face si hepatita B, deci ar trebui Infanrix Hexa ... zi-mi si mie cum procedezi! Faci hepatita B aia gratuita de la stat? Ma intereseaza, nu te intreb asa aiurea.
Ramona, multumesc pentru detaliile cu agentia de bone.

Am facut rost de 2 bone, le chem in weekend la interviu. Pina atunci lucrez la fisa postului. Voi i-ati dat bonei scris in mina fisa postului, sau cum se face cu ea? Va rog tare mult sa ma mai ajutati cu citeva lucruri:
- cite zile de concediu platite are bona pe an?
- in caz de boala sau alte zile libere in afara CO - i le platiti?
- daca trimit copilul o luna la bunici, platesc bona ca si cum ar lucra program intreg, sau ii dau doar un procent?
- ce maninca bona cit timp sta cu copilul? Doar n-o sa ma apuc sa gatesc pentru bona ...
- credeti ca e deplasat daca incui 2 camere din 4 cit e bona in casa?

Va rog mult sa-mi raspundeti.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumesc Alexla!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ramona, si eu merg la doamna Vatavu de la Emilia Irza! ea mi-a recomandat sificetina si daca nu merge treaba, sa-i desfundam canalele; Dr. Vatavu i-a facut interventia Mariei? Maria e bine acum, ai scapat deci de probleme? Esti multumita de ea? Poti sa-mi spui te rog, cat i-ai dat pt. treaba asta? Multumesc mult mult!
Ioana, se pare ca te-ai pus pe treaba!Eu mai am timp, o sa merg la servici dupa ce se termina vara cand o sa faca fata anul! Dar tot ar fi bine sa ma interesez din timp ce si cum!
FI-mea vorbeste singurica in patut!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!! Ioana Alexandra, Florin ALexandru si Razvan!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput