Varsatorii la apel! (4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Si eu sint innebunita dupa cosmetice,rujuri,creme,parfumuri,lotiuni de corp,etc...mereu imi cumpar cite ceva.Consider ca o femeie trebuie sa fie mereu ingrijita.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Ce mai fac varsatoarele mele..?

Haideti sa vedem cum stam pe luna august

HOROSCOP LUNAR

LUNA AUGUST 2007 - VARSATOR

Nu te īntelegi bine cu sexul opus(ups , luna aceasta, te certi prea des sau esti tratat agresiv. Aproape c#259; nu te intereseaz#259; iubirea cānd vezi ce greu merge comunicarea cu partenerul evitānd, adeseori, s#259; iei leg#259;tura cu el. Decāt s#259; fiti īmpreun#259; si s#259; v#259; ciond#259;niti tot timpul, mai bine la distant#259;, schimbānd din cānd īn cānd cāte un SMS. Nu-ti place cum se poart#259; cel drag cu tine, pentru c#259; judec#259; dur deciziile tale, se opune ideilor tale, neag#259;, refuz#259;, contrazice, si ridic#259; tonul f#259;r#259; motiv. Pentru c#259; nici tu nu te lasi mai prejos, īti sustii cauza si esti preg#259;tit s#259; te si certi, la nevoie, cu partenerul pentru a demonstra c#259; ai dreptate. Nu e o pl#259;cere viata īn doi acum, dar unul dintre voi mai trebuie s#259; īnvete s#259; si cedeze cānd lucrurile devin prea ap#259;s#259;toare.

Totul e calm la serviciu, nu apare nimic care s#259; r#259;stoarne starea de bine care s-a instalat. Esti prins īn activit#259;ti de durat#259;, ai dep#259;sit faza de īnceput, cānd toate sunt precipitate si agitate, si mai e cale lung#259; pān#259; la rezultate, care s#259; te oblige s#259; te gr#259;besti. Te afli undeva pe parcursul unor actiuni, care evolueaz#259; lent si bine. Esti sigur pe tine si profiti de o bun#259; organizare la locul de munc#259;.

Banii nu conteaz#259; foarte mult, abordezi o atitudine relaxat#259; fat#259; de venituri sau cheltuieli. Dac#259; sunt - bine, dac#259; nu - astepti, f#259;r#259; s#259; te stresezi prea tare. Pot ap#259;rea bani din activit#259;ti independente, din afaceri, din actiuni pe cont propriu, īn care īti pui la treab#259; originalitatea si curajul de a īncerca ceva nou.

Mare atentie la s#259;n#259;tate, pentru c#259; ceva nu este īn regul#259;. Apar dureri de cap, de ochi, ameteli, dureri īn zona coloanei. Esti nevoit s#259; accepti un regim mai drastic de viat#259;, s#259; respecti interdictii de a consuma anumite alimente, s#259; renunti la unele pl#259;ceri personale. Nu-ti convine c#259; nu ai voie ba una, ba alta, dar nu ai īncotro. S#259;n#259;tatea depinde de respectarea acestor constrāngeri si de p#259;strarea unei m#259;suri, īn toate.








Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

Bun... am vazut ca noua varsatorilor ne plac parfumurile si cosmeticele.
Ce alte lucruri va mai plac si credeti ca sunt specifice zodiei?
Mie de exemplu nu-mi place sa primesc flori (prefer un parfum), imi place sa le admir dar in gradina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza1980 spune:

Sincer am citit doar ce va fi la munca, de dragoste nu-i cazul, sanatatea...oricum mereu ma plang de cate ceva, deci bine ca la munca se anunta calm.
Sper ca totusi sa avem o luna buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:

Buna dimineata,cautand subiectul nostru, de care dau destul de greu, ia uitati ce se discuta mai demult despre noi AICI

eu ma regasesc foarte bine in acele descrieri.

quote:
Originally posted by redi


As vrea si eu sa va intreb ceva : dragi varsatori cautati in adancul sufletului vostru si spuneti-mi si mie ce simtiti intradevar fata de faptul ca sunteti mama sau tata si fata de copiii vostri ,stiind ca un varsator iubeste libertatea iar copiii o stirbesc ,prin definitie .
Va las sa dormiti cu vise placute !



Redi, ai pus intrebarea asta probabil demult, incerc sa-ti raspund eu, fiind mama a doi copii, fata si baiat, maricei (13 si 15 ani). Trebuie sa-ti spun ca , "nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la..." copii, nici vorba de definitie ca acestia ar stirbi libertatea mea. Din contra, nu m-am simtit niciodata lipsita de libertate, ci foarte implinita, completa. Libertatea mea de gandire si de actiune s-a manifestat prin ei, nu stiu sa-ti definesc exact, sunt o multitudine de ganduri. Este adevarat, ca ei sunt pe primul plan, iar cand erau mai mici, uitam aproape total de mine, dar asta cred ca se intampla oricarei mame, nu numai noua. Vazandu-i cum cresc, cum se dezvolta, asa cum i-ai format tu, iti creste sufletul si simti ca-ti cresc aripi, te simti liber si implinit.



istorioare cu talc (pentru copii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

E ceva timp de cand nu am mai intrat aici. De fapt, cred ca am intrat o data sau de doua ori. Sincer nici nu va cunosc. Vazand ca inca sunt pe lista, as vrea sa ne cunoastem mai bine. Mi-ar prinde bine o schimbare.....de fapt, o mutare de pe forum. E o poveste lunga. Cu ce sa incep........?









POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Eu sunt o fire foarte buna. Sunt foarte miloasa. Imi place sa ajut. Sunt impulsiva. Daca m-ai tradat , te iert dar nu prea pot sa te primesc din nou in inima mea. Imi plac parfumurile. Dar cosmeticele mai rar. Imi place sa-mi cumpar haine multe si mereu. Despre relatii....da pun suflet dar mereu am fost asa.........ca am avut doar o relatie in viata mea si anume aceea cu sotul meu. Deci, am avut doar un barbat in viata mea. Si sunt multumita. Ca am dat peste un baiat de aur. Sunt foarte panicoasa. Sufar de fapt, de claustrofobie. Mi-e frica de moarte. Ma ingrozeste stirea mortii. Lucrurile noi le invat foarte rapid. Sunt timida. Ma integrez greu intr-un grup, dar cand ma integrez ma simt foarte bine. Am putine prietene apropiate pentru ca nu prea sunt increzatoare. Imi trebuie ceva timp pana sa te cunosc bine. Sunt cam lenesa. Sunt incapatanata . Sunt foarte orgolioasa . Cam atat, pentru moment.

O seara placuta!!!









POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuby68 spune:

danangie Si eu ma regasesc in descrierea ta , cu unele mici exceptii.......
Hai incepe povestea sa vedem prin ce experiente au mai trecut varsatorii!Curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

vreau si eu aici ... 11 februarie
am citit cam tot ce s-a scris si sunt de acord cu majoritatea lucrurilor. cel putin danangie cred ca m-a descris cel mai bine. ma bucur ca nu sunt singura, credeam la un moment dat ca sunt ciudata rau , poate si din cauza ca nu prea am varsatori pe langa mine, sa ma inteleaga . dar acum, ca ne-am gasit...

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by chinabulina

vreau si eu aici ... 11 februarie
am citit cam tot ce s-a scris si sunt de acord cu majoritatea lucrurilor. cel putin danangie cred ca m-a descris cel mai bine. ma bucur ca nu sunt singura, credeam la un moment dat ca sunt ciudata rau , poate si din cauza ca nu prea am varsatori pe langa mine, sa ma inteleaga . dar acum, ca ne-am gasit...

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png



He..heeee...si eu tot pe 11 februarie,fetita mea e pe 2 februarie.Si da,tre sa recunosc ca ma inteleg cu balantele,sotul meu si tata sint balante .

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput