vine bb 2,nu e ca prima data

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_c spune:

Este normal ca un barbat sa se gandeasca la partea financiara a familiei nu trebuie condamnat.
Mie mi-au trebuit 3 luni sa-l conving sa-l avem si pe bb 2 care a venit dupa 5 ani si dupa 5 luni asteptari disperate din partea mea.
Imi spunea tot timpul sa merg sa fac avort in conditiile in care eu credeam ca nu voi mai ramane insarcinat dupa atatea luni de asteptare. In final cand a vazut dorinta mea atat de mare a cedat si a acceptat copilul.
Acum este fata lui, papusa lui iubita lui, puisorul lui s.a.s.m.d (primul bb baiat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

si uite ca trecut aproape 1 an.Robert are un fratior-Kristian. iar tati este foarte mindru(ce sa mai zic de mine). acum un an eram cu moralul la pamint,acum sint o mamica fericita.intr-adevar timpul le rezolva pe toate.Carola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io'st cu Cristina in aceiasi tagma ...cand am vazut testu la bb2 a pikat cerul pe mine...nici nu mai stiu ce reactie a avut sotul, da mie daca imi dadeai una in cap nu obtineai asa efect.
Asta dupa ce la primul copil l-am facut dupa ani de tratamente si 3 inseminari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Ma bucur ca sunteti bine. Sa va traiasca bebelusul !!
Si la noi e foarte bine cu 2 copii, mult mai frumos decat inainte de venirea pe lume a lui Eric. Nici nu-mi dau seama cand a trecut 1 an dar uite ca Eric are deja 6 luni. Si sotul, care a avut unele retineri atunci, e cel mai mandru tatic de 2 baietei. Si noi deja visam la o fetita....

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

cornelia!felicitari si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Si noi stam intr-un apartament de 2 camere, iar majoritatea timpului stam cu totii claie peste gramada in sufrageri ( care este si de trecere, e greu cu doi, dar .... e atat de frumos!!! desigur , urechile tale se vor obisnui cu strigate de genul "mamiiii, Ana imi ia masinuta" sau "mamiii, Ana nu ma lasa in pace!", dar isi au farmecul lor, iar cand i-l vad pe Dragos ca atunci cand ajunge acasa primul lucru pe care i-l spune este " Ana ce face?" nu mai pot de bucurie! Si da, asa e, mi-ar fi parut toata viata daca nu as fi facut-o si pe Ana, chiar daca acum e greu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by kover

si uite ca trecut aproape 1 an.Robert are un fratior-Kristian. iar tati este foarte mindru(ce sa mai zic de mine). acum un an eram cu moralul la pamint,acum sint o mamica fericita.intr-adevar timpul le rezolva pe toate.Carola


pe mine m-ai speriat cand ai postat ca esti gravida cu nr. 2 pt ca eram in aceeasi situatie acum sunt tot in aceeasi situatie...cu doi bebici ........maricei?! adica 2,7 ani si 9 luni.
Sa ne traiasca!



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

La noi situatia este invers. El biziie dupa bb2 si eu nu vreau. Exact din acelasi motiv mi-e frica de faptul ca nu o sa ne descurcam. Tot apartament cu 2 camere si servici relativ bunicel amindoi dar cu o rata mare pentru masina. Si apoi sincer e si faptul ca amindoi sintem f.f. comozi. La primul copil ne-a ajutat soacra mea cu care ma inpac excelent. La bb2 nu ar mai putea sa ma ajute in mod sigur au si ei o virsta si nu mai au putere iar de parintii mei nu poate fi vorba decit cel mult citeva ore pe saptamina deoarece au servici. Nici nu stiu exact daca-l doresc desi sint convinsa ca daca ar fi l-as iubi. Nu mi-au placut in mod deosebit copii pina nu l-am nascut pe Dani si stiu ca si sotul e la fel dar el insista pe ideea ca nu e bine sa fie doar unul ... De ce scriu toate astea ?? nu stiu poate ca incerc sa-mi dau seama daca mai vreau sau nu un copil. Oricum nu cred ca e bine sa-l fac doar pentru motivul de a-i da un frate copilului meu.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Liliana, si la noi e la fel.sotul bazaie intruna de bebe2 si daca s-ar putea si bebe7!! eu una nu, pentru ca stiu prin ce chin am trebut pana la 18 luni ale lu'fi-mea(singura,sotul vine seara la 8)

eu m-am gandit ca ar fi bine sa-l fac pe bebe2 cand o sa o dau pe fi-mea la scoala,o sa fiu si eu mai coapta(o sa am 29 ani-30 ani).

da' ce ma fac cu sotul ca ma pisalogeste intr-una. (am facut o data o "greseala" si cand am vrut sa dau fuga dupa pastiluta de urgenta, mi-a furat cardul si mi-a scotocit buzunarele :P sa nu mai am cu ce lua!! m-am rugat o zi de el sa-mi recuperez cardul si banii!!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

eu cred ca pe el l-a luat doar pe nepregatite BB2...

la primul copil a fost alta situatie, l-ati dorit si ati 'lucrat' la problema ceva vreme, asa ca sigur nu avea cum sa-l ia pe nepregatite.

in general, barbatii se conving mai greu pentru BB2; asa a fost si la noi, cand am simtit eu ca e vremea el se cam codea, dar pana la urma l-am convins macar sa incepem sa incercam, ca poate nici nu se va intampla asa de repede, etc.... (off-topic: s-a intamplat imediat ! si il iubeste enorm)

ceea ce vreau sa zic este ca acuma, cand BB2 e deja in burtica, nu cred ca mai ai de ce sa iti faci atatea griji si probleme, Dumnezeu le va aranja cumva cat mai bine pe toate! si ai sa vezi ca peste cateva luni va veti bucura de cele doua minuni mici si veti uita perioada asta...

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )
************************
DE CE SA REPETI VECHILE GRESELI, CAND EXISTA MULTE ALTELE NOI PE CARE POTI SA LE FACI?

Mergi la inceput