Bebelusi de iulie-august 2005 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Buna seara,scumpe prietene!Noi am fost plecati la ai mei doua zile si de-aia nu ma mai intrat.
Referitor la temperatura de afara...nu pot sa spun decat ca e GROAZNIC.Nu l-am scos pe Dani deloc zilele astea,numai din scara in masina atat.Nu vreau sa supar pe nimeni...dar eu stiu ca la -5 grade si atunci cand bate vantul tare bebeii nu se scot.Mie nu mi se pare normal!

In alta ordine de idei...sunt cam dezamagita din cauza greutatii baiatului meu...intr-o luna si o saptamana nua luat decat 200-300g.El care pana sa incep diversificarea lua 1,400g.De mancat mananca bine.Aproape 200g piure fructe cu branza si cam la fel piure de zarzavat cu carne sau ou.Seara cereale cu lapte si fructe+lapte de la mine de doua ori/zi si noaptea.Unde gresesc???Oare nu-i ajunge?Oare nu trebuia sa incep diversificarea?Sa-i dau de mai multe ori pe zi lapte de la mine???

Si inca ceva...de cate ori/zi fac kk ai vostrii bebei?Ca Dani face aproape dupa fiecare masa.




GeorGiana de Dani

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut minunea
Varsta puiului

*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Giana, bine ai revenit! nu am raspuns la intrebarea ta, dar nu cred ca e cazul sa te stresezi, Dani e grasunel si vioi si asta conteaza.

fetelor, cind ati inceput cu piureuri, cit a durat pina au inceput sa pape, ca fie-mea se minjeste de 5-6 zile si nu parem sa inaintam cu papa. abia papa o juma de lingurita(de-aia normala) in picaturi, date cu lingurita ei.nu vreau sa o grabesc, dar in ritmul asta ajungem la un borcanel in 6 luni...


M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Vali, te rog nu te supara. Nu pleca, mai stai Anis are si ea porbleme, probabil si sigur cred ca s-a referit la mama sa. Nici eu nu l-am scos pe Luca afara, ca asa cred eu ca e bine pt el. Fiecare face cum vrea. Aici doar ne spunem parerea, haide nu te supara, de-asta suntem aici sa ne spunem parerile. Exact ce a zis Mamini, fiecare face cum crede cu ei. Haidee

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Valcampan..nu stiu de ce te-ai aprins asa.Eu nu vorbeam de persoanele de pe forum, cu atat mai putin despre o persoana anume.Ci de lumea de pe strada, vecinii mei de la bloc...soacre , mame...mai ales ele.Ai inteles acum?Uneori mai e si unde dai si unde crapa Sau una zici alta se intelege..
Am crezut ca nu era cazul sa precizez pt ca ..chiar nu a "protestat" nimeni de aici..si oricum fiecare mamica face cum crede ca e mai bine pt puiul ei.

Intre timp am vb cu dr, ca sa ma linistesc eu, si a zis ca e ok sa stea 15 min la aer..chiar si pe balcon..dar eu n-am balcon


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns starchi spune:

Giana, Matei are max 3 scaune/zi.

Eu stiu ca ar trebui sa aiba 1/2 scaune pe zi.S-ar putea ca Dani sa aiba o problema daca are scaun la fiecare masa, si din cauza asta sa nu asimileze.

Oricum, consulta-te cu pediatra lui Dani daca zici ca a crescut atat de putin in greutate.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lcolteanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

...lui Luca cred ca in curand ii vor iesi dintzii, pt ca are dureri mai rau ca pana acum. Asa e fetelor, spre final, cand stau sa iasa ii dor mai tare?!...

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Stefanel iti dorim multa-multa sanatate! Si parintilor tai multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Giana, intrebai de kk. inainte de "diversificare" o data pe zi, acum dupa toata tevatura cu diareea si picaturile de burta si morcovul, de 2 ori pe zi.dar a mea papa formula si cum spuneam, putin piure.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Pitecantrop, Adrian a avut Apgar 4? Sau ai greist tu cand ai tastat?!

Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
Bondariciu' mic

Parintzi de bondarici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Giana, in prima luna de diversificare, Adrian a luat in greutate cam 300g. Si papa dupa parerea mea foarte bine. In a doua luna de diversificare a luat in greutate cam 800g. Eu nu cred ca trebuie sa te stresezi fiindca legumele si fructele nu au chiar atit de multe calorii ca si laptele praf(cred eu). Si referitor la scaune, Adi are 4 scaune pe zi de cind am inceput diversificarea.

Mergi la inceput