Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Deea, eu am inceput asa: Ziua1: 1lg., Z2: 2lg, Z3: 3lg, Z4:4lg, Z5: 5lg. In ziua 6 am inceput sa-i dau mai mult cu 5.6lg, ca in ritmul asta ajungeam la 50 ml intr-un secol.

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata pe la pranz

Mama, iar ati umplut un capitol de vineri. Am reusit sa ajung la pagina 6, mai am un pic si termin de citit din urma.

Ioana, eu nu le-am zis nimic de vaccin, eram chitita doar pe consultatie si vaccin aici la dispensar, dar i-am povestit ca nu i-a facut vaccin ca era rosu in gat si apoi sotul care are oroare de dispensarul local a intrebat daca poate sa-i faca ea vaccinul ca sa nu ne mai ducem pana la dispensar. Si dr. a zis "bineinteles, aici facem infanrix", la care eu am intrebat daca se poate face peste schema de la stat, ea a zis da, ca e produs tot de gsk si ne-a zis care sunt diferentele si atunci am zis ok, il facem, a venit asistenta cu vaccinul si gata. A fost 160 roni vaccinul, nu stiu daca e mai ieftin sau mai scump decat la sensiblu.



ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Am scris de 3 ori pana acum si cand sa trimit imi pic anetul ..o fi de la f=gerul de afara,,ca sunt -19 grade la Galati .

Sofia si eu vreau schimb de bebei!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Saru-mana pentru raspunsuri, fetelor. Cred ca voi incerca si eu cu suculetzul de morcov totusi..sa vedem ce reactie are la el. El asa cred ca va fi un super mancacios..de fiecare data cand il iau cu noi la masa ii curge din gura, la propriu!! si isi mesteca limba
Am incercat o data cu banana si o data cu mango, i le-am pus pe buzite..mama, le-ar fi inghiti cu totul...mancaciosul lui mama!!!acum..sa vedem cand o fi pus in fata faptului in sine..

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Irina noi am papat banana piure sambata ..unii zic ca nu pana la 8 luni dar si cerealele milubrei aveau banane desi erau dupa 4 luni.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am inteles, Ruxandra, mersic. E mai ieftin la Medicover decit la SensiBlu.

M-am uitat si eu pe yahoo sa vad cite grade sint la bucueresti, cik -13. Galatencelor, ne-ati luat.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Sofia, si eu vreau sa facem schimb de bebei. Desi ma gandesc ca Nuka ta e mai micuta si poate de-aia sta asa cuminte, nu a inceput inca sa se invarta ca titirezul si sa urle cand nu-i mai convine ca a ramas cu mainile sub ea . Tu ai pe cineva care sta cu ea ziua cand lucrezi? Ca ma bate si pe mine gandul de a lucra de acasa, am primit acordul, asa ca m-as reapuca de lucru in jur de 1 martie. Asta pana ma dezmeticesc si imi caut altceva.
As putea sa fac asta, dar e musai sa stea cineva cu copilul macar cateva ore in fiecare zi. Bona mea nu mai poate veni nici alea trei zile pe saptamana cat fusese vorba initial, asa ca sunt in pom.

ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Da Ioana e mult mai ger la Galati ..au fost -21 gr dimineata si bate Crivatul de nu am curaj sa ies in balcon fiindca e ca afara .
Ma duc sa vad ce ii mai prepar astazi pentru diverisficare lui bb...m-ati innebunit cu schemele voastre...si mi-e asa o lene sa prepar ceva....

Morcovul crud e laxativ nu constipa ca cel fiert iar banana si marul sunt laxative dar ii si baloneaza..eu am avut o data dupa piure de mere crude un show de nu mai stiam ce sa fac .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Buna amiaza!
Aveti un spor la scris de cu buna dimineatza de luni!Inseamna ca saptamana asta va fi abundenta de capitole.

Copilul meu n-am mai facut caca de vineri dimineata,ce masfatuiti sa fac?Sa apelez la termometru?Pana acum facea in general o data pe zi,sau daca facea la 2 zile,in ziua a2 a facea de doua ori.
Sambata si ieri a dat si foarte des si mult laptic afara,de cateva ori in jet.Il hranesc doar la san si nu am mancat ce mancam in general,nimic deosebit.
Sper ca pana spre sera sa faca caca ,daca nu ..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Fetelor, scuzati intrebarea stupida, dar prima masa e cea de la 7, nu cea de la 10, asa e?

deea & bebe alex (27.10.05)

Poze

Mergi la inceput