Nastere la 33 de ani.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Ildy,aici ni se spune ca nu virsta conteaza cit starea de sanatate,conditia fizica + psihica si constitutia mamei.

Asa ca nu trebuie sa-ti faci probleme.In plus,daca nu ti se ofera motive medicale BINE intemeiate,virsta nu este un criteriu pentru a planifica cezariana.

Iti urez o sarcina si o nastere usoara!

Mariana--->1976
Monica--->1998
Matei--->2001
bb--->feb.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robotzica cucului spune:

Draga Ildy, nu-ti face probleme! Varsta nu reprezinta un criteriu de recomandare a cezarienei.
Eu am nascut in mai primul copil la 36 de ani impliniti. Nasterea vaginala e optiunea implicita in Canada, asa ca nu m-a intrebat nimeni daca vreau cezariana! Mi-am facut singura curaj, ca daca altele pot, pot si eu. Si am putut. Cu ceva ajutor - nastere indusa la aproape 42 de saptamani, ca bebelusa se simtea tare bine la caldurica. Asta insa n-are legatura cu varsta. Ai incredere in tine si in fortele tale. Mananca bine, plimba-te, documenteaza-te si asteapta bebelusul cu drag mare. Gandeste-te la cezariana doar ca la solutia de rezerva, daca chiar apare o indicatie.
Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos si voinic.


Berzei chioare ii face Dumnezeu cuib

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

mrci mult pentru raspunsuri

Ildy 19+ cu celula bebe in burtica

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

draga mea,

eu zic ca daca te simti tinara si viguroasa, chiar si la 45 de ani, nu conteaza virsta la care dai nastere! eu am nascut-o pe lia la 36 si pe maya la aproape 38 de ani. prima nastere a fost frumoasa si usoara (vezi povestea cu lia:)), iar a doua a fost si mai usoara (vezi povestea cu maya) 33 de ani e floare la ureche !

o sarcina usoara, bucura-te de fiecare zi si asteapta cu dorinta si emotie ziua in care te vei intilni cu puiul tau drag! sa fie-ntr-un ceas bun!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Eu am nascut fetita la 23 de ani, natural iar la 35 de ani am nascut prin cezariana.Nasterea prin cezariana a avut loc datorita mai multor complicatii dar nu complicatii date de varsta.
N-are nici-o legatura varsta cu felul nasterii...


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu am peste 30.va multumesc pentru raspunsuri.si eu aveam aceeasi intrebare.


Mergi la inceput