The best of sept-oct 2004 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by Naty
Dupa ce ca eram in graba mare, el nu a putut sa schimbe copilul, trebuia neaparat intai sa traga cu ochiul la nenorocitul ala de televizor!



si pe mine ma enerveaza al meu sot cu tv-ul; daca ar fi dupa mine l-as scoate din dormitor; dar el, primul lucru pe care il apuca la trezire - ati ghicit? - telecomanda!

si mai rau ca s-a invatat si Vlad asa, cum se ridica in fundulet - cu ochii dupa telecomanda si el!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66897&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Fetelor am vorbit cu Patrice! Va multumeste ca va interesati de ele. Atat ea cat si pitica sunt ok. Nu a mai putut intra pentru ca are foarte multa treaba la serviciu, a fost plecata si in 2 delegatii iar acum este foarte ocupata cu conceperea lui BB2. Oricum va pupa si a zis ca scrie in curand.

Ionela pupici pentru vestile bune si asteptam sa ne ti la curent in continuare.

Pentru cine are timp de privit la poze, azi si ieri le-am facut niste poze la pitici, le gasiti la albumul 22-23 ianuarie


Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


Am intrat doar ca sa va salut...
Azi am dat o fuga pana la Miniblu sa vad ce hainute au la reduceri... am luat cateva... Nu erau insa f. multe haine pt. gaza mea (cel putin acolo unde am fost eu)... ori erau de bb 0-6 luni, ori pt. copii mai mari 2-4 ani...

quote:
Originally posted by anielas

Am pus si noi cateva poze noi

Am tras cu ochiu' la pozele voastre... doua frumoase.

la pitici si la mamici



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am vazut si eu pozele cu Inutza, e dulce foc si are niste ochisori, mama, mama!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ioana felicitari pt bb, sarcina usoara si sa fie ceea ce va doriti voi.

Ionella ma bucur sa aud ca lucrurile au luat o intorsatura frumoasa, sper sa il tina asa pe sotul tau ca e pacat.

Crismir nu iti fa probleme ca asa de multe mi-am propus sa fac zilele astea si asa m-a lovit o oboseala ca nu mai imi venea sa ma ridic din pat mai ales de dimineata cand a trebuit sa ne intoarcem la Bucuresti. O sa revenimm curand la Brasov si atunci poate ne vedem.

Botezul a fost ff frumos, mai erau inca doi bb care s-au botezat odata cu noi si era o fetit de 2 luni frumoasa foc ca si a mea si eu am crezut ca are vreo 6 ca era maricica fata de Livi care are acum o luna si 2 sapt si un cavaler tare chipes si el insa noi am fost mai cuminti nu prea am plans. Petrecerea la fel a fost frumoasa si s-a dansat mult, binenteles ca o sa imi ajunga pt un an ca asa ma dureau picioarele de la zbentuiala de numa. Am ceva pozici daca vreti sa imi vedeti finuta POZICI BOTEZ. trebuie sa mai recoltez de la cameraman si de la ceilalti ca noi am fost cam lenesi la capitolul poze.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Paula-Diana Poze noi noute

PETRCERE PAULA DIANA 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare-n miez de noapte! Pe mine m-a prins iar 1 pe net, ca am avut o criza de harnicie acuta si-am frecat si-am spalat pana acum .. caracteristica zodiei, nu stii niciodata cand imi tuna ceva Dar mi-am luat revansa si am vizionat copilasi superbi...
Lorena ufff ce crai va fi flacaul tau cu ochi verzi.... in poza aia cand e serios chiar m-a emotionat Nu te supara c-am studiat mobila, dar imi place la nebunie scaunul din foto unde e catarat...
Aniela.... no cmments, pup pt Inutza dragutza automobilista ... de unde aveti atatea masinute?
Geo.........mai-mai, ce sa mai zic de Ioana... fotomodel se face, ce frumos pozeaza... Iar Dami e un scump si-un ochios Ma bucur ca Nature e bine si ca se descurca
Herra brrrrrrrrr asa e, am vb si cu socrul si ieri cica erau -25 gr... frig rau... daca mai faci poze prin Iasi sa-mi zici..ca mi-e un dor.... si cand mai mergeti pe aici sa spui ca vin si eu la o plimbarica virtuala
Elyanne sa purtati sanatoase hainutele
Mina.... sa ne traiasca masculii ca-s din acelasi aluat, si Miti la fel face... intrat,pupat, bebe, PC, TV, PC, TV, PC, TV... perioada TV Si daca-l las cu Uca-n camera cat stau eu la bucatarie il gasesc invariabil la PC si Uca libera la prostii
Naty hehehe pai trebuia sa vada si nenea ca mami are tampoane...... poate se gandea si el saracu' ca n-ai bani cine stie
In rest.... mai avem un cucui..... s-a-mpiedicat de bicicleta mea, nush' ce vroia sa faca, era cu bunicii in camera Si a propos de Dodolina Ralucai, alaltaieri a venit un coleg de-al lui Miti la noi, fiica-mea rusinata nevoie mare fuga in dormitor... s=a dus direct la un sertar cu desu-uri de-ale mele, un sutien l-a pus dupa cap si unul l-a luat in mana si a zburat spre sufragerie strigand "neneaaaa" Noroc c-am prins-o in hol, ca-l cadorisea pe nenea
Inchei.... nani-nani





Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Am pus iar pozici noi!Asta scriu prima sa nu uit ca taaaare uituca mai sunt.Asa ca nu mi-o luati in nume de rau.
Ionela, ma bucur pt tine si chiar sper sa se fi ajuns la un consens, adica sotul tau sa isi dea seama cu adevarat cat e de norocos ca va are.
Aniela, e superba Inusha ta cu ochisorii aia!!!Poti s-o faci "fotomodeala" Eu rad de cuvantul dintre ghilimele ca in rest vorbesc serios.
Geo, imediat ma uit si la pozele voastreE vorbaret Dami al tau si se pare ca intra si el in clubul "nazdravanilor".
Mina,ai reusit sa scapi de vizigot azi?
Ana, l-am vazut si pe Stefanut al tau. E super simpatic si pare mare.
Naty si alte fete, din fericire pt mine,tati al nostru se executa imediat cand e vorba de schimbat sau spalat domnisoara (cand nu e plecat prin delegatii-n "Strainezia" ca acum).De fapt el ii face dus sau baie in fiecare seara si tot el o culca pe Alma mereu in maxim 10 minute. Are o metoda magica (o pune pe burtica in patut, cu ursuletul si iepurasul de o parte si de alta, se pune in genunchi langa patut sa-i ajunga capul la nivelul chipului ei si ii vorbeste lin, ii explica el cumva ca numai asa cresc copilasii mari si chestii asemanatoare,in timpul asta mangaind-o mereu pe spate ca si cand i-ar face un usor masaj) pe care am furat-o si eu, dar la mine nu functioneaza intotdeauna ca in cazul lui. Doar la capitolul "supraveghere atenta" ma inscriu si eu in "clubul plangerilor" pt ca o lasa pe Alma sa faca aproape ce vrea ea (o rasfata exagerat adica si reactioneaza numai in ultima secunda...sau se distreaza la culme de boacanele ei ca-mi vine sa-l "altoiesc"putin uneori.)Si à propos de program de tatic, ii fac eu in fiecare zi dupa ce vine de la servici, ca altfel ar avea parte de "razboi" din partea consoartei.Isi intra asa de bine in rolul de "copil-partener de joaca" ca el se joaca mai departe (pe site-urile cu Telletubies sau cu Lego, de ex.) sau continua sa vizioneze desenele animate preferate ale Almei, chiar daca Alma e deja in scaunul de masa sau se apuca de altceva.
Noi am fost azi iar la prietenii nostri albanezi si Alma s-a jucat cu cei doi copilasi cateva ore bune.Dar stiti ce mi-a facut?Cand am intrat in casa lor, copilasii tocmai papau paste cu branza si mademoiselle a cerut si ea (adica "hmm...lekker" si "miam" cum spune ea la tot ce reprezinta mancare; adica tot ce vede la altul vrea si ea si sigur e "lekker", adica "delicios") si le-a infulecat in no time, chiar daca papase deja acasa cu jumatate de ora in urma. Pun pariu ca daca ii execut o portie de macaroane cu branza zilele astea nu le mai papa cu asa placere sau nu le mai papa deloc... Cand am ajuns acasa a inceput sa planga dupa nenea Bekim (am uitat sa spun ca nenea asta e tare bolund si se joaca cu Alma de-a ascunsul si se fugaresc prin casa cand ne intalnim).
Gata, m-am intins cam mult si mooor de somn. Asadar, noapte buna tuturor!


Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Danina... wow ce fete frumoase am vazut, doua mici si doua mari . Super si zapada si muntii ... dar am o dilema... ce-a spus Dienuta pana la urma la microfon?


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Haideti ca nu m-a lasat Danyce sa ma culc...trebuia sa vad pozele Ce mai, bucatareala ii place? Daaa.. Copiii ? Sigur.... Masuta rosie cu scaunute? Si mie mi-ar placea ... Mai ramane sa aleaga intre blondutii frumuseii albanezi si ar avea toate calitatile de gospodina si sotie... d-soara adevarata ce mai Iar talentul mamicii se vede ca-l va mosteni dupa cum studiaza de atent formele de prajituri..
gata, ma culc


Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung
www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2004 spune:

abia acum v-am gasit....
galuska mea s-a nascut pe 23 octr 2004,la 10.30 gr 3,400 si 52cm
e o scumpa....uitati-va pe link si convingeti-va


http://pg.photos.yahoo.com/ph/negaramariana/album?.dir=fd28&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/negaramariana/my_photosIOANA 2006(1an si 2 luni)[/url

Mergi la inceput