Montignac: ce am mancat azi? (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Raportez: 61,4kg!!! De 3 zile nu am mai scazut un gram!!! Si nu stiu pe unde gresesc... ca doar am papat ca la carte, fara abateri...

Intrebare: ce stiti de branza light de la Philadelphia?? Cata grasime are ca nu scrie pe nicaieri????

Shobo, vad ca ti-au raspuns fetele, si pe mine tot LauraT ma mai corijeaza cand o dau in bara cu combinatiile

Meniul de azi:

D: fulgi e ovaz cu lapte degresat + 2 felii de paine de secara cu gem fara zahar

P: peste la cuptor

C: cascaval si branza

va pupam si la cat mai putine kg!!!

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Buna ziua!
Raport 84.1 kg. Saptamina asta nu am prea slabit fiindca mi-am bagat boticul in multe chestii nepermise. Trec printr-o perioada mai dificila si din pacate pap cind sint stresata.
Sper sa reusesc sa tin mai strict saptamina asta.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Irinabungau-incearaca citeva zile sa micsorezi cantitatea de cereale. Incearca sa maninci doar cereale, fara piine. Eu cred ca acul cintarului se va misca in citeva zile. Poate maninci prea multi carbohidrati(zise lupul moralist din mine care in weekend a mincat piine calda ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitecantrop spune:

Corina Costea- nu cred ca pestele poate fi mincat cu orez integral. Din cite stiu eu, orezul integral poate fi preparat doar cu suc de rosii si nu poate fi asociat cu lipide. Sper sa nu gresesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Pitecantrop, multzam fain!!! Dar nu ma pot abtine, painea este preferata mea, mai ales dimineatza!!! Si mai ales de cand am descoperit painea neagra de la Metro... care este super delicioasa!!! O sa fac totusi un sacrificiu... vreau sa vad acul ca se misca dom'le ca ma seaca de trei zile!!!!

Pupam

Irina si Ioana Alexandra (13 aug 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

buna ziua
sunt suparata pt ca stagnez.n=am mai slabit nici un gram.sper sa se intample saptamana aceasta.ce=i drept am mai calcat stramb dar foarte putin.mi=e frica sa ma cantaresc azi.o fac maine.

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

orez integral cu peste slab la gratar de ex cod ESTE VOIE

orezul nu e voie combinat cu carnuri de pui, porc, vita , uleiuri

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

am uitat sa scriu menu=ul pe azi:
D. am mancat 3 felii de paine cu gem dietetic
gustare:o ciocolata neagra
pranz:piept de pui cu omleta monty si castraveti

cina:nu pot sa mananc nimic,nu mi-e foame
am baut ceai verde la greu si apa si cola light

sper sa nu am abateri

viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Buna fetele! Si la mine merge greu, Ralu trece-ma cu 63 kg. in tabel deci doar 0,5 kg. saptamana trecuta Sigur ca explicatii sunt, am mancat cam multe seminte de dovleac desi sunt permise, "mult mai mult" decat cubuletul de ciocolata recomandat de Monti, 7 cine proteido-glucidice din 7 cand trebuiau sa fie doar 4/7 si abaterea constata cafeaua de dimineata. Semintele de dovleac de exemplu pot fi consumate la ceva timp dupa cina (5 ore dupa cea lipidica, ce credeti?)?.

Meniu de azi:
D: ceai negru (renunt la cafea), iaurt 0,1%
Gustare: mar si clementina
Pranz: pui la cuptor, rosie, branza
Cina: mancarica de fasole verde.

Irinabungau, exista o crema de branza de la Philadelphia cu 0,2% grasime si eu ma intrebam acum o sapt. daca as putea sa o consum dimineata cu painica integrala, cred ca nu pentru ca vreau sa se miste acul cantarului odata!

Spor la slabit!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

LauraT, acum am venit din Cora:

am gasit:
1. fulgi griu expandati -marca ROMMAC
2. fulgi COMPLEX cereale cu stafide -marca SanoVit. nu apare zahar pe eticheta, sper ca si acestia sint ok!
3. am cautat fulgi Vitalis insa nu am vazut Nestle, ci Dr. Oetker... si sint plini de zahar - deci n-am luat! chiar exista Vitalis si la Nestle si NU au zahar?
- lapte Fulga 0,1%
- gem coacaze indulcit cu fructoza
- brinza Pordlacta 0%

acum deja maninc fulgii COMPLEX SanoVit cu Fulga 0,1%. este ok combinatia, pt ca acesti fulgi au si stafide??? si pina la masa urmat tb sa las 5 ore, nu?

merci mult!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput