Impreuna, Timisoara (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI Cosminul Andei! Multa sanatate si fericire si sa o faci in fiecare zi fericita pe sotia ta, ca e o femeie super!

Nu-mi merge netul acasa de ieri dupamasa Am sunat azi la rds, sa vedem cand rezolva buba.

Silvana, pe Giulianne nu o cunosc personal, sper sa vina pe topic sa ne scrie. Prietena mea este Octavia si probabil o stii de la Tibiscus unde lucreaza fostul ei prieten.

Data viitoare mergem in alta parte. La Time Cafe e muuuult fum si galagie, trebe sa urlam sa ne auzim si ne si intoxicam de la afumatura aia de acolo.

Irina, nu te simti denaturata. Pe langa faptul ca esti mama, esti un om cu personalitate complexa, care are tot dreptul sa aibe prieteni si sa isi acorde din cand in cand timp si pentru propria persoana.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Pai, parca ziceati ca scriem prea rar si ne mobilizam ...
Ce mobilizare e asta?
Intru dupa n ore sa vad ce mai ziceti si nimic, vorbesc singura O fi de vina frigul. V-a inghetzat vorba in gura

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut dragele mele!

sunt in pauza de masa ..asa ca va scriu repede ceva ceva

Ieri am fost in Mall ca de cica-s reduceri...si trebuia sa-i mai cumpar ceva toale si sotului ca sta rau la cap asta din lipsa de timp si nunumai...nu ca eu as sta fff bine dar oricum..

anda La multi ani Cosminului! Sa traiasca mult si sa fie sanatos, sa te faca fericita !

Irinuca mama tre sa ne mai ocupam si de noi...ca de nu rabufnim prin alte parti...asa ca tre sa avem si noi un "viciu"...asta in loc de amant

amutza..aha ma ameninti...hihi! Ma bucur ca te-am cunoscut...acu o sa te abordez mai usor daca te cunosc mai mult decat virtual. Nu te-a respins a mica asa afumata?

Gabita"fata palida"...primeste un pupic de la mine ca sa te imbujorezi...ne revenim noi incet incet, tre sa ne incurajam una pe alta...ca doar de aceea suntem "impreuna"

otilianu mai fi suparata...."a fost si soare au fost si ploi...dar important este...ca esti cu noi"..no ca am adaptat cantecul lui Compact..noi suntem aici..si toate cred ca suntem gata sa-ti oferim "umarul" nostru
Fetele va pupez si poate mai intru mai pe seara ca a venit si tata asa ca il ia el pe Lori de la Gradi si stau mai mult la lucru.

mihi
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

trezirea Timisoaraaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Saluti fetelor,

Silvana deja am inceput dansul , ia zi mama ce ritmuri ai bagat pe acolo sa stiu si eu cum sa ma misc...Hai, uite eu bag o hora asa romaneasca...

Gabi teoretic ai dreptate , numia ca daca m-ai cunoaste mai bine ai vedea ce constiinta am , care nu-mi da pace si-mi spune mereu: "hai ce tot pierzi vremea pe forum, nu te alegi cu nimic folositor pt suflet" , sau " intalnirea asta a fost o pierdere de vreme" ...asta sunt eu...ma simt bine si apoi incepe sa ma mustre constiinta.Na iaca, ca m-am spovedit , vezi ce am inceput sa tin la tine? Dar sa revin din butoiul cu mustrari si sa-mi spun ca voi fetelor meritati, sunteti niste fete deosebite iar inalnirile mai dese ne vor face si mai unite. Ce zici?

Mihi aoleu daca compari "viciul" intalnirilor cu amantul m-am dus pe copca...hihihi...

Pai va las si sa aveti o seara minunata !


POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Sunteti niste dragutze

Irina, mai patesc si eu cateodata din astea, dar cred ca trebuie sa gasim un echilibru. Eu oricum sunt un "animal social" si nu pot trai fara prieteni. Iar voi ati ajuns sa fiti prietenele mele si imi place compania voastra. Asa ca mustrarile de constiinta la faza asta pe mine ma lasa in pace, constiinta imi spune ca e ok Si sa stii ca Mihi nu e chiar asa departe de adevar la faza cu amantul. Sunt destule mamici care din lipsa unei vieti sociale o iau incet-incet pe aratura ... Si nu e chiar de mirare, Romania este inca o tara cu vederi foarte conservatoare (asta ca sa fiu diplomata) in ceea ce priveste femeile. La lucru sa fie bune si serioase, daca se poate mai bine sa nu exceleze, acasa sa le faca pe toate, sa aibe grija de copii, sa serveasca sotul oricand si la modul cel mai placut. Si mai mult de atat nu are dreptul sa-si doreasca de la viata. E un punct de vedere reductionist, care din pacate e cvasi-general. Si duce la multe drame.

Na, ca m-am lungit cu teoriile mele ... Sper ca nu v-am plictisit prea tare.

Silvana, pentru tine un pusi mare si gras

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!


Sunt rupta si de frig si de oboseala...
Numa ce-am intrat in casa de la scoala...
Ghiciti pe cine am facut-o azi frumoasa?
Pe Mihi!

Bey...ce veselie pe voi, gacici!
Se pare ca v-a priit intalnirea, ma bucur!
A trecut Vali pe la mine la scoala azi, de maine reicepe serviciul.
Va pupa pe toate...
Asa ca ne-a invitat deja la Cina, la urmatoarea intalnire.
Acolo e cald si bine, muzica in surdina si nu va mai afumati deloc.
Hotaram deja pe cand se lasa iar cu voie buna?


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Na ca eu daca n-am fost la intalnire nu stiu care e faza.
Apropos de asocializarea mamicilor cand apar bebeii,pe vremea cat au fost ai mei copii mici,nu am avut net acasa,nu exista realitatea tv,care poa sa mearga la mine nonstop ca nu ma deranjeaza,nu aveam permis,nu aveam dispozitie sa ma uit la filme si muuulte alte o gramada de nu-uri si nu a fost usor deloc,cu toate ca aveam bona,nu-mi venea sa ies din casa,la modul sa-mi fac program,o sa va pove intr-o la vreo intalnire.
Irina a fost mirific concertul cu Doru a cantat foarte bine eu ti-am spus in mail ca e colegul meu solist,dar de unde sti ca el e colegul meu ca nu ma prind. Din presa?

Mey fetelor voi m-ati laudat dar in afara de faza cu tunsul,vopsit...asta e programul meu duminica,nu prea am alternativa.
poze cu tunsoarea am sa pun da nu azi,ca nu vreti sa vedeti cum arat dupa 10 ore de predat,teme cu Dany,studiat pian cu Dany,freza e la locul ei, doar mutra e in reparatie,dar va asigur ca la scoala toti au admirat-o chiar si fitoasele care nu prea fac complimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna dimineata!

Eu sunt cam cu in sus azi ... Dar ma calmeaza sa ma uit pe geam la ninsoarea asta frumoasa.

Ar fi extraordinar sa o tina tot asa si diseara sau maine sa mergem in Botanic la derdelus. Ce ziceti, veniti si voi daca se pune zapada?

Va pupez si sa aveti o zi vesela!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ionela, la multi ani, multa sanatate, fericire si implinirea dorintelor
Irina, ca tot am trecut de ieri pe cura, am adoptat un ritm mai alert, asa cu scuturaturi si bataieli
Gabi, . Uitai sa-ti spun ca de ieri sunt la cura de slabire.
Mai lasati mustrarile de constiinta, da ce noi nu e lume, noi nu avem voie la o mica "destrabalare". Dupa cum vedeti azi sunt in forma.

Va pup si mai vorbim
Silvana si Paul

Mergi la inceput