Mamici din Arad ....??? (41)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Noa in sfarsit am rezolvat cu adev. de la servici(intr-adevar de acolo se elibereaza) si o sa mi-o trimita prin fax.Sper sa fie destul dc imi trece ordinele de plata catre CAS pe ea.....
Gabi tu ce adev ai dus la analize?

Pupici!


Ioana(8) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Incepand cu 01.01.2006 adeverintele pt medic se elibereaza de catre angajatori si nu de catre Casa de Sanatate si trebuie sa fie insotite de copia ordinului de plata a contributiei la sanatate. Asta este comunicatul afisat la casa de sanatate Arad. Deci Ioana, incearca sa faci rost si de copia OP-ului.

Claudia, felicitari pt primii pasi.

Eu nu ma simt prea bine. Mi-e cam greata azi si nu prea as manca nimic.
Ma mai si stresez cu un referat pt master ca cica trebuie predat musai azi si eu nu l-am facut. Asa ca de la 6 mai trebuie sa merg si la scoala .... .

Ioana si eu jos am trecut varsta sarcinii de la ultimul ciclu pt ca la ea se tot refera si majoritatea medicilor.



9+

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Flavia multumesc mult de tot de informatie!Macar acum nu mai sunt in ceata....
Cei de la sv au zis ca imi trec pe adev si numarul ordinului de plata a CAS-ului....sper sa fie suficient....
Tu cum te simti?

Pupici!


Ioana(8) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor!
Ioana, eu mi-am calculat varsta sarcinii de la UM, acum am 8/9 saptamani, eu mi-am pus 8+ la semnatura.
M-am gandit totusi sa astept pana in 21 cand am programare ca n-am chef sa merg la sfarsitul programului ca uneori sunt multe fara programare care vin la sfarsit si se sta foarte mult. Miercuri mai imi fac un eco la lucru si daca ma simt bine nu merg.

Flavia, au inceput greturile si la tine?
Nici eu n-as manca nimic si daca mi-e foame nu pot manca orice, de exemplu azi am mancare en-gros ramasa de ieri si eu am chef sa mananc macaroane cu branza de vaca.

Gabi, cum te simti? Nu vrei concediu medical?

Diana, Vladut ce zice de bb din butrica, stie ceva?

Restul fetelor, va pup si va astept pe-aici!



Alina (8+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush deci vin poftele si la tine?La mine se pare ca vin greturile.....ca azi abia m-am stapanit de vreo 2 ori sa nu !

Restul fetelor pe unde sunteti????????

Ah si uitasem sa va zic faza:
Ieri si-a prins Alesio degetul la usa de la masca de sub chiuveta(in timp ce eu spalam vasele) si a inceput sa se maraie si eu il intreb: "cine te-a pus sa-ti bagi degetul acolo?" El : "Aieio"(adica Alesio)
Noa ii zic: "atunci zi-i la Alesio sa pupe degetul ca-ti trece buba" si s-a pupat singurel si a incetat cu maraiala!
Moooooooooor de dragul lui!



Pupici!


Ioana(8) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, cred ca e un scump Alesio si-ti vine sa-l mananci.

Vai ce greata mi-e dupa masa si mai ales seara, groaznic, dimineata nu am nimic. Am mancat cartofi copti cu coaja (la microunde) cu unt si putina sare si 2 portocale. Cand a mancat Calin cartofi cu carne de pui nici nu am intrat in bucatarie. Acum am deschis geamul sa nu mai fie miros de carne in bucatarie.


Alina (8+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Da Alinush sunt moarta de dragul lui Alesio..... e tare scumpic...si acum deja incepe sa scoata si perlute din el de te face sa mori de ras....

Si eu am greturi nasoale dupa-masa mai ales.....si speram sa nu am si sarcina asta....offf!
Oricum sloganul meu favorit acum e :fara carne!!

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioana, Alina, Flavia saracele de voi cu greturile... Las ca trec.

Alina, nu cred ca isi da seama de bebe din burtic. Stie ca acolo e bobo, dar arata si la el burtica si zice bobo...

Ioana, chiar ca e un scumpic Alesio!

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (23+)
pozulici Vladut: bebelus si copilas

Decembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Fetelor gravidutzelor cred ca e groaznic cu greturile.Dar astea pot sa nu tina toata sarcina,nu?
Alina ai fost cu Dragos?Tie iti mai trebuie credite?Din 11 cred tine dr Olaru de la municipal curs de terapie intensiva 3-4 zile, 30 de credite.In 9-10-11 curs cu gripa aviara (150 000 lei) inca nu stiu unde dar daca te intere o sa-ti spun ca la noi e obligatoriu, eu voi merge in 9 cred.
Ce ziceti fetelor de patinoarul de afara?Azi iar lucreaza ortopedia la maxim.
Clauditzoooooo pe unde umbli?
Flavia ti se vede burtica sau deocamdata te strang pantalonii?Eu cand am fost gravida, cand deja aveam burta mare atata eram de mandra de mine de parca eram singura gravida din lume, toata eram ca paunul.
Fetelor in afara de Alina(Alina bine am socotit?) care nasteti in septembrie? Diana tu esti prima pe lista nasterilor, tu cand ar trebui sa nasti?
pupici la toate, merg sa aranjez dormitorul si sa invat

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata fetelor!

Diana si multumim de incurajare!

Magda eu si cu Alesio am avut parte de greturi...si n-au tinut toata sarcina, insa cand au disparut greturile au inceput arsurile cu regurgitare de imi doream greata inapoi........asa ca nici nu stii ce-i mai bine....!
Eu voi naste prin sept!

Clauuuuuuuuuuuu??????

Pupici!


Ioana(8+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput