Mamici din Arad ....??? (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioana, trebe adev de la lucru si adev de la CAS-ul din judetul unde ai locul de munca. Eu cum il am in TM e o adevarata aventura...

Gabi, la mamicile de mai-iunie 2006 au fost o gramada de gravidute in situatia ta, cu repaus la pat au trecut majoritatea cu bine peste astea... Stai cuminte, ia-ti concediu medical si stai in pat, cata vreme scurgerile sunt maronii nu-i bai, se elimina hematomul. Iti tin pumnii!

Magda, cu tot respectul ptr. medicul la care ai fost nu vad cum putea el sa prevada cursul sarcinii, dovada vie e o mamica tot de la mamicile de mai-iunie cu sangerari serioase la activ si care se incapataneaza sa aibe un bebic sanatos si viguros in burtica...Si inca o prietena de-a mea programata ptr. avort dar la care ultima ecografie a aratat ca hematomul numa bine se eliminase de tot, de asata sangerase mai intens. Si acum are o fetita frumusica foc. Deci Gabi, oricum nu te lasa ca va fi bine!

Flavia felicitari ptr. bebica-samburica!

Alina, ai calcat? Nu vii si la mine?

Diana , Vladut (16.05.2004) & samburelul (23+)
pozulici Vladut: bebelus si copilas

Decembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Gabi iarta-ma dar chiar n-am vrut sa te sperii, ti-am povestit doar ce am patit eu.La avort am recurs pt ca asa am vrut eu, nu eram pregatita pt o sarcina cu care sa stau luni de zile la pat, era prima sarcina , imi doream ceva fara probleme, un copil perfect sanatos.Eu sunt mai transanta in idei si poate de aceea gandesc asa dar asta tine de fiecare persoana in parte.Si eu am o colega care are ditamai baiatul de 13 ani , cand a fost gravida in a doua luna a murit tatal ei in accident de masina, s-a necajit mult si rezultatul a fost probleme cu sarcina.A stat cumintica la pat, nu mult, cam o luna si a fost totul ok.Pt mine o sarcina cu probleme ar fi fost un stres continuu, innebuneam pana nasteam, cred...Eu iti doresc din tot sufletul un bb frumos si sanatos si o sarcina usoara, fara probleme.Eu cand am fost gravida cu Biutza ma rugam in fiecare zi sa am un copil frumos si sanatos.Apoi cand am auzit tot felul de malformatii ma rugam si daca nu e frumos dar sa fie sanatos, dar iar ma gandeam ca daca nu e frumos cand o sa merg cu copilul pe strada o sa zica lumea"vai saraca ce copil uratel", idei de mama truli.Oricum ii multumesc lui D-zeu pt ce mi-a daruit si le doresc tuturor mamicilor bb-ei frumosi si sanatosi.
Flavia am si eu o colega care vesnic are treaba cu herpesul, deja e satula de el.Are o ditamai fetita de 6 1/2 ani sanatoasa si sunt convinsa ca in timpul sarcini i-a iesit herpesul la gura ca la ea nu poate sa treaca 9 luni si sa nu aiba flori la gura cum zice ea.Asa ca stai linistita.
Alina cum e Dragos?Cand mergi cu el la dr?
Acum valas, merg sa adun patul si sa ma pregatesc de mers la ex de la 11 iar apoi mergem sexul feminin al familiei la coafor.

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Gabi, iti doresc tot binele din lume. Asa cum spuneau si fetele incearca sa fii optimista ca si eu asa fac. Chiar daca ma gandesc la problema cu herpesul ma gandesc de asemenea ca daca e sa fie bine va fi si ca tot ce pot eu sa fac e sa am grija de mine si sa fiu cat pot de optimista. Ii multumesc lui Dumnezeu pt moment ca am reusit sa raman insarcinata, iar daca el va vrea sa am un bebic sanatos si frumos, cum zicea Magda, dar asta depinde numai de el.

Magda, bafta la examen. Si sa ne spui ce va faceti la coafor?
Apropo de asta, voi cat ati fost gravide v-ati vopsit. Eu am citit destule pe tema asta si as cam vrea sa ma vopsesc saptamana viitoare. Folosesc vopsea de la Garnier si nu cred sa fie ceva rau, dar as vrea sa stiu voi ce ziceti.

Nico, cu mii de scuze am uitat sa-i spun LA MULTI ANI! lui Romy. Ce ati facut de ziua lui?

Alina, repet si eu ce zicea DIana, nu vii si la mine????? Ce urasc cel mai mult sa fac in casa e sa calc


la toate fetele si la toate burticile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!

Diana pai dc trebe adev de la sv e cam nashpa....ca eu trebe sa aduc de la Cluj....ca acolo e serviciul meu! Deci se pare ca voi plati analizele.....de data asta!

Nico si eu am uitat sa-ti zic La multi ani pentru sotul tau!Imi cer scuze(sunt f f f uituca de cand cu bb mik) si iti zic acum: La multi ani Romy!!!!!!

Gabi ai fost sa-ti faci analizele?Eu nu!

Tocmai l-am plesnit pe pitic peste manute ca tot umbla la priza(smulge calculatorul din ea) cu toate ca i-am zis de un milion de ori ca nu e voie ca face buba, si l-am certat cam tot de atatea ori....dar degeaba.....acum vad ca s-a cumintit....pe moment....sa vad cat il tine.....Sunt necajita ca l-am plesnit dar pur si simplu nu stiu cum sa-l mai fac sa priceapa ca nu e voie!

Pupici!


Ioana5+ & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:


Ceau fetelor

Ioana exact asa face si Ana-Maria toata ziua cum face cum nu face ,ajunge la priza si trage de cablu si incearca sa
puna degetutele in cealata ca e priza dubla,degeaba ai spun ca nu e voie ai dau peste manute ca ea rade sau altadata da si ea peste manute crede ca ne jucam.

Flavia si mie asa mi-a zis Dr sa nu ma vopssc dar pana la urma tot m-am vopsit ca prea se vedeau firele albe si nu mai suportam sa ma vad asa.,

Claudia_Maria si bubulina Ana-MariaPoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_maria spune:

Am uitat sa va spun ce era mai important,of ce mama sunt Ana-Maria a inceput sa faca primii pasi singurica ma uitam la televizor si dintr-o data o vad cum se ea si pleaca , a facut citiva pasi nu multi 5-6 pasi dar au fost din initiativa ei

Claudia_Maria si bubulina Ana-MariaPoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Claudia, felicitari pentru primii pas
Ioana, nu iti poate trimite adeverinta prin fax??? Eu am fost sa imi fac analizele azi dimineata.
Ioana, Diana, Flavia va multumesc pentru incurajari, sunt foarte optimista si nu concep ca o sa mi se intample nimic. Deocamdata nu pot sa imi iau medical, ca am foarte mult de lucru....ce sa fac, nu ma lasa constiinta sa las lucrurile neterminate.
Pauza e gata..trebuie sa ma intorc la lucru.
Pupici

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor!
Am calcat aseara toate hainele si nu au fost putine deloc. Mie imi place sa calc, dar stau mai prost cu timpul, adica as sta mai mult pe la calculator.
Am rezultatul analizelor, sunt bune toate, hematiile sunt putin mai scazute.

Diana si Flavia,trimiteti-mi hainele prin mail ca vi le calc.

Magda, nu am fost cu Dragos inca la medic, mergem saptamana viitoare, am sunat la Orto Janto si mi-a zis cand putem merge.
Succes la examene!

Claudia, felicitari pentru primii pasi!

Ioana, poti primi adeverinta de la Cluj prin fax.





Alina (7+) & Dragos (11.04.2002)
pozici
serbarea de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Salutare!
Harnicute sunteti la scris.Gabi, eu zic ca o sa fie bine cu pastilutele ce ti le-a dat,macar de nu ai mai ridica greutati si tot ar fi bine:)
Saptamina asta a stat Dragos la soacra-mea inclusiv noaptea.Doamne ce dor immi era de el!!!Da nu l-am luat ca era prea frig seara si sa nu raceasca.da de ce mi-a fost frica tot n-am scapat.Cred ca a facut rosu in git asa ca e pe medicamente.ma bucur ca accepta vit C cu propolis si gust de piersici ca pina acum nu a vrut sa ia.saptamina viitoare cred ca il aduc seara acasa ca tare rau e fara el seara:(
Claudia felicitari pentru primii pasi facuti de Ana-Maria!Bucurie mare,nu?!

Pupici

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Claudia felicitari bubulinei tale pentru primii pasi!!!!!

Alinush nu vrei sa-ti trimit si eu un email cu haine de calcat?Numa ca tre' sa le scanez intai....

Alina multa sanatate lui Dragos!

Gabi, Alinush luni sun la sv la mine si vad ce rezolv.....poate totusi imi trimt prin fax adev(dc o mai elibereaza ei....)!

Pupici!


Ioana6+ & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput