Sarcina pelvina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scooby spune:

Buna fetelor!!!!!
azi se implinesc 3 saptamini de la marea minune!am nascut un baietel de 3200g si 51cm sanatos tun!!!si am ajuns la concluzia ca a fost tare lenes de nu s-a intors,pt. ca e tare cuminte.plinge numai cind e flamind.si plinge pe buna dreptate ca maninca nu gluma!!!drept dovada are 3800g(si din maternitate l-am scos cu 3100).

mami si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ooo, felicitari !!! Sa-ti traiasca ROBERT, sa fie papacios si cuminte si sanatos !!!


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scooby spune:

multumim mult!
le doresc tuturor mamicilor un bb asa mincacios si somnoros.
si nu va fie teama,viitoarelor mamici,o sarcina pelvina nu afecteaza fatul si nici pe voi.asa ca,curaj!!!!


mami si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

si SCOOBY ZI multumesc ca nu nasti acum 50 de ani sau chiar mai aproape cand nu existau operatii de cezariana!ca atunci nu se faceau si femeile nasteau pelvian si multe mureau la nastere!asa de barbar era procedeu!asa ca bucura-te de avansarea medicinei si de cezariana care o sa o faci!eu iti tin strans pumnii si te rog sa ne mai spui cum a fost la nastere ca si eu tot prin cezariana o sa nasc!

RAALUCUTZA26+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Off topic: Raalucutza, ce nume frumos ati ales pentru bebelina Sarcina usoara in continuare si nastere usoara, oricum ar fi !

Scooby - poze cu Robert cel cuminte ?


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Felicitari pentru micutul Robert cel puturel si mancacios! Sa nu te sperii, dar sa-ti intrebi pediatrul cum se prezinta copilul cu soldurile. La puii care nu se intorc e mare riscul de displazie de sold. Dar nu te alarma ca poate sa nu aiba asa ceva. Oricum intreaba.
Apropo de ce povesteste Raluca, in noaptea urmatoare nasterii lui Filip a nascut o mamica o fetita care nu se intorsese. Fetelor, ca acum 50 de ani!!! A nascut vaginal, fara epidurala, ca am inteles ca in cazuri d-astea mai rau face, iar doctorul nu i-a facut cezariana. A zis ca numai daca este urgent urgent, mai intai sa se chinuie asa. Deci cum a urlat femeia aia nu am auzit in viata mea, ai fi zis ca o taie pe viu. Groaznic! Pur si simplu te ingorzeai. Norocul ei a fost ca fetita a fost mititica, 2.800, ca altfel nu cred c-ar fi reusit.
Ma rog, una peste alta, a doua zi dimineata o cazeaza exact in salon la noi. Eu nascusem la interval apropiat cu alta femeie si am nimerit in acelasi salon si ne-am ingrozit impreuna de ce-am auzit.
Concluzia este ca era saraca destul de traumatizata, dar fericita ca a scapat si, am ramas masca, multumita ca a reusit sa evite cezariana!


Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scooby spune:

Merci mult Androix!Nu am de ce ma supara;chiar ma bucur ca mi-ai atras atentia.Scuze ca am raspuns cu intirziere.
Mii de scuze si pt.mamagiuliei,da nu prea am mai intrat pe net.


Robert

http://photos.yahoo.com/scoobyyy_doo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

scooby FELICITARI PENTRU BEBE ROBERT!Chiar asa, nu ne pui poze cu el?io 32+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

daria multumesc de aprecieri!si felicitari pr giulia care e deja o fetitza mare!sa fie sanatoasa si frumoasa!:)

ama vezi cum te gasesc peste tot!


RAALUCUTZA28+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scooby spune:

ama_kaly,dar am pus poze cu Robert!

http://photos.yahoo.com/scoobyyy_doo

Mergi la inceput