Bebelusi de iulie-august 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Salut mamici,

iarasi noi dupa o lunga pauza....

Lia ziceai de pitici, cred ca ne luam de mina ca si Laura mea avea la 5 luni 6 kg. Asa ca nu cred ca va avem cu mult peste 6,300 la 6 luni.

De vreo 2 saptamini cred eu ca ne chinuim si noi cu dintisorii. De ce zic asta : e fffff mariita, balute la greu si cam 5-6 scaune pe zi. Nu e diaree dar e destul de moale si des, cam dupa fiecare masa.

ca veni vorba de masa; am incercat sa-i dai morcovei, dar de fiecare data l-am vazut iesid in kk la fel cum l-am dat, cred ca inca nu-i digera stomacelul si altceva in afara de laptic. si am tot incercat pina acu de vreo 3-4 ori cu pauza de 4-5-6 zile crezind ca va fi mai bine. se pare ca trebuie sa mai asteptam inca cu legumele din pacate. papa in schimb cereale in laptic bine.

E greu cu ea. Cu Andreea nu am avut deloc probleme. A mers ca la carte: nu colici, nu dureri la iesitul dintilor, nu probleme cu diversificarea, luat in greutate ffff bine, dar acuma cu Laurici-licurici e jale, nu stiu ce sa mai fac sa fie si ea ok,, sa vad ca-i merge bine. Ea, Laura, a avut colici pin la 4 luni, se pare ca are si reflux gastro-esofagian, vad ca si cu dintii sunt probleme, si cu mincarea...... O sa creasca si ea pina la urma, mai incetisor dar o scoatem la capat.

Va pup si promit sa incerc sa intru mai des sa si scriu nu numai sa citesc.

Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

E opt si un sfert, si am zis ca o scol la opt.
O mai las 10 minute. PROMIT. NU MAI MULT.
Simona lui Adi pe la nu stiu cate luni, ceva in jur de 5-7 luni i-am facut un program super. Se trezea pe la 7-8 dormea de la 10 la 12 fix, si dupa-masa inca doua ore dar nu mai stiu exact intervalul. Seara se culca la 21 fix. Si si-a mentinut programul pana la 1 an si 6 luni. De atunci doarme o data 2-3 ore. La gradi doar o ora juma dar in weekend recupereaza, doarme si 4 ore cateodata.
Asa ca de aia incerc sa ii fac si la Medeea program dar deocamdata e proiect.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Andreea, BAFTA IN SESIUNE !
Si eu am miine primul examen la master,sper sa fie bine,desi am emotii!
Sper ca facem chef on line dupa ce se termina!!
Pupici de la noi,
Cristina,Rares 7 luni si Mihnea 4 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

LA MULTI STEFAN GABRIEL !
LA MULTI TUDOR MIHAI
!
Isabelle sa-ti traiasca flacaiasii , sa fie sanatosi,mincaciosi si noroosi!Mult succes la operatie !


Sa-mi traiasca si mie minunea de baietel RARES-STEFAN,care implineste astazi 7 luni!
Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si noroc in viata ,sa fie fericit si iubit!Pupici de la mami,tati si fratiorul mai mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

I-am tras perdelele, i-am pus muzica si ea doarme.
Ce sa fac sa o pisc?Mama denaturata nu las copilu sa doarma cat vrea.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

S-a trezit
La multi ani! Stefan Gabriel, Tudor Mihai si Raras Stefan.
Succes fetelor care aveti examene! Am dat si eu destule si mai am de dat. Asa ca stiu ce inseamna. Va tin pumnii.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Neata..
Ne-am trezit si noi si m-am gandit sa va zic pe scurt ce s-a intamplat in ultima jumatate de an de cand nu v-am mai vazut...
Imi pare rau ca am amanat atata timp cu netu, dar in fiecare zi ma gandeam daca voi avea timp de el si tocma cand m-am hotarat sa fac contractul la RDS ..s-au trezit ei ca nu mai fac contracte noi ca schimba niste calbluri si uite asa m-am trezit ca vine anu; nou...da' uite-ma-s aci...intr-un final glorios.
Am nascut foarte repede si foarte usor pe 1 august (traiasca epidurala, ca n-am simtit nimic) un voinic de 3.750 g si 53 cm (v-am mai spus asta, dar tre' sa am introducere...)Vlad Cristian
Este un baietel cuminte...cu colicii ne-am descurcat usor..adica n-am avut probleme mari..si in nici un caz noaptea.. pe la 3 luni am inceput sa-i dau suc de fructe (portocala, morcov si mar) iar de pe la 5 luni am inceput cu supica de legume... in rest sugem inca de la tzatzica..alt fel de lapte nu-i place sub nici o forma.. si asa am ajuns la 5 luni jumate sa avem 8.400 g si vreo 73 cm
Stim sa mancam cu lingurita, cu biberonul (supa), adormim singurel cu suzeta sau cu orice degetel in gurita (uneori chiar si cu mai multe degetele)...
Cat de cat avem un program...sau mai bine zis avem batuta in cuie ora de baie (21) dupa baita papam laptic si dormim pana dimineata pe la 7,30-8,30...mai sunt nopti in care se mai trezeste pe la 5 ca sa suga, dar adoarme la san.. inca sunt o fericita ca Vlad doarme toata noaptea...singura problema e ca nu doarme ziua, adica nu are un somn mai lung de 30-45 min... sta cam 2 ore treaz si apoi doarme jumate de ora...sunt si zile cand doarme la pranz cam 2 ore si atunci tot stau si ma intreb cum sa fac sa doarma zilnic asa...dar nu gasesc nici o metoda..Oricum e un copil tare cuminte..sta si singurel in patut, se joaca cu jucarii, cu degetele ..vorbeste cu posterele de pe pereti..e cuminte foc.. inca nu ne dau dintii, probabil
Dupa cum zicea doctorita lui...e cam puturos...abia pe la 5 luni s-a intors singurel pe spate...si acum lucram sa stam in fundulet..si e atat de dulce...ca-i atarna falcile..
Hai ca mai vorbim...ma apuc sa pun ceva poze, dar am multe si imi va fi tare greu sa aleg din ele..
Va pup, Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Buan dimineata mamici si pitici!
Am revenit si noi dupa o vizita la bunici
STEFAN GABRIEL + TUDOR MIHAI[isabelele2], RARES STEFAN [palmyrah2002]

Noi am descoperit piciorusele aseara, le-am dus la gurita, aruncam jucariile care nu ne mai plac ne-am smecherit... stam cu ochii pe usa si ne prefacem ca plangem ca sa vina mami/tati sa ne jucam , ne place foarte mult sa stam pe burtica, ne rostogolim si sucim in tot patul, vorbesc, chiui si fac o adevarata sala de concert in camera lui mami si tati, de se satura si vecinii noroc ca sunt mica si nu ma trage nimeni la raspundere pt tulburarea linistii, iar cu mancarea stam destul de bine...mere, banane, citrice, cartofi, morcovi, dovlecel, pastarnac, telina, patrunjel,ficatel si piept de pui .

imi cer scuze, citesc acum din urma...cele 10 capitole pe care voi harnicutelor le-ati scris

o sa revenim pe parcursul lecturii si cu alte mesaje.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelele2 spune:



LA MULTI ANI RARES-STEFAN !!!!
Multumesc mult Cristina pentru urari,sa-ti fie sanatos puiutzul si sa creasca mare si frumos!Multumesc si Deliei(delia-grozav)sa-ti traiasca micutzii si sa fie SANATOSI si Fericiti.
Noi plecam Duminica dimineata la Bucuresti.Stiti?am inima cit un purice,ma tot uit la fatuca zimbitoare a lui Stefan si nu-mi vine sa cred ca trebuie sa-l fac sa treaca prin asa ceva!
.MA bucur ca nu trebuie sa treceti si voi prin asa ceva:e ingrozitor.In loc sa sarbatoresc azi ,imi vine sa urlu.
Va pup si astept.....poate ma poate ajuta vreo una dintre voi cu ce v-am rugat!
Bella de Stefanel si tudorel(20iunie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabelele2 spune:

Multumesc sI Ellei ptr. urari .Tot binele din lume ptr.Gabriela-Maria.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/isabelleraileanu/my_photos
Bella ,mamica de Stefanel si Tudorel(20 iunie 2005)

Mergi la inceput