Pia ( cerere de detalii)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

La noi in afara de faptul ca suntem inalti amndoi...in rest nici o trasatura fizica asemanatoare...nici ridurile nu pica la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dragelor, in sfarsit am ajuns la serv., deci miercuri va avea loc punctia (recoltarea) si sambata embriotransferul. In total sunt 6 foliculii mari si frumosi, vom vedea cati se vor fecunda si cum se vor diviza, eu sper ca toti sa fie ok.
Deci sa-mi tineti pumnii miercuri si sambata.

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Se simte optimismul in tonul tau. Ne bucuram.
Cu pumnii...stai linistita ...sunt inclestati de stransi ce sunt...
Suntem alaturi de tine...
Asteptam mai multe detalii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ileana momentan detalii nu am, am sa fac diseara la 22,00, 2 fiole Pregnyl/intr-o injectie si miercuri la recoltare, mai multe detalii joi dupa amiaza cand o sa stiu cati si cum se fecundeaza.
Foliculii sunt de 18 si 16 mm. Sincer am emotii, dar o sa le fac fata.

Eu am o intrebare pt.Karula si Gabi, fetelor daca nu vreti sa-mi raspundeti aici scrieti-mi pe mail.
Vreau sa-i dau ceva bani lui Niculescu si nu stiu cat, de aceea va intreb voi cam cat i-ati dat lui Ancar (daca vreti sa-mi spuneti bineinteles, vreau sa am si eu idee ca sa nu fie nici prea mult nici prea putin), data trecuta sotul meu s-a dus la el si dupa recoltare si embriotransfer si n-a vrut sa primeasca nimic, a zis ca stam de vorba dupa rezultat, ca avem timp de asa ceva. Acum vreau sa-i dau dupa punctie (ca sa fiu eu linistita) si nu stiu cam cat. Eu si sotul ne-am gandit la 2-300$, este mult este putin voi ce ziceti?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Sunt frumosi, sunt mari...e OK.
Si emotiile sunt normale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ileana pt.joi la Ancar iti doresc succes si-o sa ma gandesc la tine ca totu sa fie bine si sa ajungi cat mai repede la recoltare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Merci, si eu sper sa ajung cat mai rapid la rezultat...sunt momente in care nu prea mai pot sa-mi controlez nerabdarea...
Oricum, eu sunt mirata( pt. ca platesti),dar ...te inteleg, stiu cand m-am operat ca le-am dat bani numa sa stau eu linistita...si asta cu sufletul este destul de importanta pt. 'linistea 'implantarii''.

Iti iei concediu?
In ce zile mai ne putem 'conversa'?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salutare tuturor!

Nu am dezertat!Sunt aici perzenta!Vineri am fost cu sotul meu pana la Suceava in plimbare.Sambata si duminica am stat acasa dar nu am intrat pe internet pt ca am stat cu pisi.O am pe mamam mea la mine si am mai barfit una alta pana ce a venit Dan acasa.A trebuit sa mai facem aprovizionare pt firma ...si a trecut timpul.La Brasov ma duc cand o sa se incalzeasca...cred ca dupa paste in ritmul vremii de afara...
Am inceput sa ma gandesc din ce in ce mai mult la FIV.Abia astept sa treaca timpul si sa vina luna August ca sa incep tratamentele...Cred ca voi sunteti tare fericite ca deja le faceti dar eu cu fixurile mele ca vara nu se prinde mai am de asteptat.Macar de s-ar incazi odata ca sa numai fiu asa de suparata si din cauza vremii...
Toata sarcina il intrebam pe Dan daca spermitele lui aveau gropita din barbie si el spunea ca da!Si Simona nu are gropita in barbie,are gropite mici langa gurita ca mine.dar in schimb mi-am dorit sa semene cu el si cu el seamana perfect si il iubeste la nebunie ca doar e fetita.Cred ca este cel mai frumos cadou pe care l-am facut sotului meu de ziua lui!SIMONA.Maine implineste un an si jumatate.Si acum sper ca in Octombrie sa reusim sa avem baietelul pe care el si-l doreste atat de mult!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Karula,am hibernat 2 zile precum ursii si acum m-am indurat sa deschid calculatorul cu toate ca fara este tot de hibernare...Nu am plecat pt ca astia au anuntat de joi ca se strica vremea dumnica tare ureat.La noi s-a stricat de sambata.Ai vorbit cu Ancar?Cred ca in mai o sa ai burtica pt ca tu te simti bine in ultima vreme,nu?


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,ce faci?Mai ai rabdare?Eu nu prea mai am rabdare dar mai am de asteptat inca vreo 4 luni.OF!Poate ca tie iti face FIV in Mai daca te duci luni la consultatie.Asta daca lotul nu a inceput deja tratamentele!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput