Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

hello girls, si noi suntem pe aici dar intram mai rar dar ne e dor de povesti.suntem bine, asta mica super super agitata si vioaie desi suntem in saptamana 33.
Dana , se pare ca si eu voi fi prin 20 mai ...poate se intampla deodata.ar fi super!!!mai ales ca suntem amandoua la Muresan...dar sper s-o duc atata...
Raluca esti o draguta si sper din suflet sa ne cunoastem si "live".pupici la ilinca
va pupam


cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

cris, eu am fost la dr micu la eco lui cel performant si sunt amica cu Delia, asistenta lui.nu e medicul meu dar mi se pare un tip f interesat si deschis si dragut.

cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Ma bucur Cris ca sunteti bine...da sper si eu sa reusim sa ne vedem intr-o zi..poate la plimbare cu Theodora mica! Am incercat sa te mai sun dar n-am reusit sa dau de tine, ba nu raspunzi, ba ocupat iar eu sunt tot pe fuga...sv, plimbarica cu Ilinca, decoratul apartamentului ..
transmite-i Theodorei sa fie cumintica cel putin inca 3-4 saptamani si instruieste-ti sotu' sa ne anunte cand nasti...Pa Cris si rabdare, a mai ramas putin...stiu eu cum e ...

Raluca si Ilinca (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Da, da! Voi sunteti, va recunosc Clujencelor!
Cum se face apelu cum veniti cu toatele pe forum!
Ma bucur ca sunteti (sper) toate bine (si !). Cris ma bucur mult ca Teodora sta cumintica. Bravo ei! Eu de cateva zile am niste contractii de numa-numa - dar nu ma doare!!!!!! Am senzatia ca Amalia sta ca un ursulet PANDA si se tine strans de mine in timpul acestor contractii. Mi-a zis dr-ul sa iau papaverina si ma linisteste. Am cam tras chiulul de la gimnastica (n-am mai fost la sala da mai fac exercitiile acasa).
Raluca mersi de pont!
Pusici la toate fetele Dana si Amalia. (PS. Abia astept sa o vad!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetele,
dupa o perioada f buna ma confrunt cu niste dureri de spate si de burta destul de acute (de ieri si nu dau nici de medic) care persista si cand nu am contractii mai ales cand ma ridic din pat.am senzatia ca o sa nasc in curand desi sper sa nu fie asa ca intru abia in 34 de saptamani.ce stiti, ar putea fi ok bb daca as naste acuma?
va pup

cris si bb Theodora Alexia din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

cris, sper ca Theo mica sa mai aiba putina rabdare, daca totusi se grabeste fi linistita la 34 saptamani are deja capacitatea de a se descurca singurica, probabil cu putin ajutor medical...daca nasti incearca sa se ocupe de fetita domnisoara Corpodeanu-e o tipa dr. neonatala super!Mult succes si sa ne tii la curent cu starea ta, va pupam...

Raluca si Ilinca (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

Hop si eu din ceata! Salut Ana Maria.

N-am apucat sa mai scriu nimic pentru ca pe 3.03 a venit pe lume elefantelul dragos de 4.05 kg. Abia acum pot sta in fund si am apucat 20 min la calculator.

Trebuie sa recunosc ca am nitica nevoie de ajutor. Mamici clujence va rog sa ma lamuriti despre: ce le-ati dat de colici la bb-i, cu ce i-ati dat pe fundic (ca dragos s-a cam iritat si de la Petrini si de la ulei de BB-i) si cum ati facut cu inscrierea la un medic pediatru (respectiv v-a vizitat cineva acasa cind erau bb-ii mici, de la circa sau asa ceva).
Nu vreau sa exagerez de timpul vostru dar eu acum cu astea ma confrunt.

Fetelor care mai aveti de dospit stati cuminti iar mamicilor aveti grija de ingerasi. Va pup

Nu-mi vine sa cred ca au trecut 30 min si bb nu plinge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Tuchi, FELICITARI! si sa aveti noroc de ! Ma bucur mult pentru voi!
eu inca nu am nascut asa ca nu stiu ce sfaturi sa-ti dau dar cred ca in curand Raluca sau Mamaruta iti vor scrie din experienta lor cate ceva.
Pusici tie si la "elefantelul" Dragos.
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana76 spune:

Cris esti bine? Cum ai trecut weekend-ul? Ce face Theo?
Dana si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Felicitari Tuchi, sa-ti creasca mare BB-lul si sa fie cuminte...asta e mai greu...
ptr. fundic noi am folosit Lanozinc, si Ilinca s-a iritat dupa pasta Petrinii asa ca am folosit aceasta crema si inca o folosim, problema e ca se gaseste doar in farmaciile mai mari, tu unde locuiesti?
In privinta meicului...noi am inscris-o pe Ilinca la medicul nostru de familie care insa nu e pediatru- greseala mare.....a venit acasa doar o data, a doua zi dupa ce am iesit din spital iar apoi ne-a zis sa o sunam daca vrem sa mai vina...n-am sunat-o caci chemam acasa un medic pediatru, contra cost normal....
Sfatul meu: inscrie-l, adac inca n-ai facut-o...desi e cam tarziu, la un medic pediatru...astea-s parca mai constiinciosi.
Pentru colici la noi a functionat Sab Simpexul...succes!

CRIS, SUNTETI BINE?? DA UN SEMN>>>>>>

Raluca si Ilinca (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput