Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Si mie mi se pare ciudat sa nu sti exact ce contine o portie (adica exact gramaj si cum arata). Noi am fost la o degustare unde ni s-au servit toate felurile alese de noi care se vor servi la nunta exact asa cum vor arata atunci. Dupa aceasta degustare am stat de vorba cu seful de sala si i-am spus ce ne-a placut, ce nu ne-a placut si trebuie schimbat. Deci nu pot avea nici o surpriza legata de meniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bep81 spune:

eu tot caut restaurante pt la anu'..am mai vazut o chestie..nu stiu cum s-o numesc: fosta cantina, actualmente resturant cu meniuri care incep de la 28 de eur (zic io nejustificat pt cum arata)Antilopa...e fata in fata cu iesirea cora din pantelimon..problema e ca..intr-adevar, s-a mai renovat cate ceva pe acolo, da' park tot pe sistemul ala (care eu il numesc comunist) este: e o sala mare, cu aer, cu mese pe rotund..nimic spectaculos; in schimb...am putut vedea asa in treacat, niste pahare..unele albe, adik transparente, unele bateau un pic spre albastru...cred ca asa era cu totul...una de un fel, o furculitza nu stiu de care...ma rog...meniu de la 30 eur doar manacre, 40 cu totul (zic eu ca la banii astia mai pun ceva si fac la riviera...revin cu riviera). mi-a zis sheful de sala sa vin intr-sambata cand e gata pt nunta. si ink un aspect...curatzenie super la baie.asta mi-a placut. mai incercam, desi nu cred ca vom alege vreodata aceasta locatie.
revin la riviera. Au facut aici ceva super misto. Eu stau in zona, si tot ma plimb pe acolo de ani de zile...intr-adevara arata super acum, frumos frumos, merita....pana la un punct: mi se pare totusi cam mult: adik noi ne-am dus prin mai, exact in ziua in care-l deschisesera (simpla coincidentza), si ne-am inscris pe lista, desi ni s-a parut de la inceput mult: 2 mil doar mancare, 2 mil jum cu bautura, dar asta acum, in 2006. pana la anu' nu se stie.
am mai intrat si la un alt restaurant, cineva pe forum l-a laudat, dar mie mi se pare, again, pe sistemul ala vechi, cum era odata..rest bucegi park, sau nu stiu cum naiba imi scapa acum (ceva cu B sigur), e langa liceul iulia hasdeu, in intesrectie, cik ii mai zice "la geamuri multe" acolo meniul era parca in jur de 1 mil, 3 feluri de mancare, sala mi s-a parut destul de mik pt cat vreau eu (in jur de 130 pers), orchestra ti-o impun ei (o regula nou introdusa), nu ai voie cu dj, bautura de acasa. zic ca totusi merita vazut, cred ca de cineva care are in jur de 90-100 pers. la baie nu m-am mai uitat, pt ca nu prea mi-a placut mie personal.
aaaaa..si am fost si la terasa doamnei park (tot am probleme cu numele astea) in spatele la BNR: eu am intrat in gradina, cred ca era inchis in resturant (ca am inteles ca au si un rest unde ar cam intra pana in 100 pers): dragutzel, e o chestie maaaare, ca o gradina, care se acopera in timp de ploaie, cu mese multeee si pe o parte si pe alta, stil rustic, dar nu chiar asa rustic ca la alte restaurante...ce nu mi a placut: cotetele de pasari care sunt cumva amenajate pe sus (asta chiar ca-i rustic), rate, gaste nu stiu ce aveau. si stau sa ma intreb...daca i in aer liber, inseamna ca are conditionat nu prea merge...si sa prinzi vreo nopate d'aia de vara, cu peste 25 de grade, mi se pare ca o sa fie cam nasol...nu stiu asta, trebuie intrebat, eu nu am intrebat. meniul pleaca de la 1mil 600, l-au scumpit recent, park fara bauturi. cat am stat eu acolo, adusesera la masa cuiva mancare, va spun ca arata si mirosea suppper misto. acum...mi-ar placea aici, da' cu exceptia pasarilor alora, plus ca in timpul nuntii tale, pot veni si alte persoane sa ia masa (v-am spus, are o capacitate mare rau).
am mai auzit de un rest. romaniancatering..vreau sa ma duc si acolo
si la Aro am tot fost, da' n-am prins pe nimeni la ora la care am fost eu
vreau sa ajung si la rest hot caro
si in final...la celebrele pe fiorum apanova, floreasca, yda etc etc
toate in floreasca
cam lung mesajul, dar oricum tin sa va multumesc tuturor celor care ati scris impresiile voastre despre anumite restaurante...dupa cum vedeti, in mare urmaresc si eu restaurantele de care am tot auzit pe site.
si va mai zic ceva...voi face tot posibilul sa fac la ratb (but i keep my options open) pupici si o sa va mai bat la cap cu prima ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alivio spune:


Am si eu o intrebare;am auzit pe toata lumea laudand Casa universitarilor dar am o curiozitate-la kt se ridica meniul si ce contine?
Si iarasi un restaurant dragutz se numeste "Barosanii" se afla pe prelungirea Ghencea, are aer conditionat si terasa, iar meniu acum o sapt a fost de 1 milion.Stiu k cea mai buna prietena a fost la nunta fratelui ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Despre Casa Universitarilor iti pot spune preturile de anul trecut (mai multe afli de la miresele 2006, desi mare diferenta nu cred ca e): meniul a fost 750.000 si cuprindea 4 feluri de mancare (aperitiv bogat, gustare calda: frigarui, bulete de cascaval, ciuperci umplute si altele asemenea, 4 sarmale mari cu mamaligutza, friptura porc + pui cu muraturi), paine, 2 cafele, saleuri, vodka, coca-cola, fanta, apa tonica, apa minerala, tort, prajituri.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Bep81, luni postez impresii despre Antilopa asta ca am avut nunta acolo ieri. Fii pe faza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bep81 spune:

sunt pe faza radu300, i can't wait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Se pare, cel putin din punctul de vedere al unui invitat, ca iese bine: mancarea a fost in regula, lumina este buna, servirea a fost OK. Nu am remarcat ceva negativ, iar despre decoruri nu comentez pentru ca sunt optiunea mirilor. Sala este renovata nou si, ca toate salile care au fost nascute din foste cantine renovate, arata bine si spatios (incluzand aici ringul de dans suficient). Daca mai doresti sa stii si altceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Pentru cei care vor sa faca o nunta cu 70-80 persoane, recomand din toata inima restauranul Silviu's. Am avut nunta acolo in mai si a fost superb, totul impecabil. Mancare excelenta, servire impecabila, ambient super!!!! A fost exact asa cum mi-am dorit sa fie, adica perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Buna!

Am si eu o intrebare! Ce stiti de restaurantul Tezal? Cum e, cat e tacamul ... tot ce stiti mi-e de folos.

mersi frumos,
Nicoleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pentru ce data ai nevoie de restaurant??


quote:
Originally posted by nicolici26

Buna!

Am si eu o intrebare! Ce stiti de restaurantul Tezal? Cum e, cat e tacamul ... tot ce stiti mi-e de folos.

mersi frumos,
Nicoleta.




Mergi la inceput