Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Iti multumim mult Raluca pentru descrierea detaliata pe care ai facut-o. Totusi vreau sa te mai intreb ceva: despre ce friptura era vorba (ca sa stim exact) si cat vin a fost in total.
Si nu in ultimul rand felicitari pentru verisoara ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lid spune:

MADUTZA,
ti-am trimis mail, ca pm nu am putut trimite

[http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551408128&security=OSlpDD]
www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Iti multumesc, l-am primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Neatza la fete!
Ancasilv eu am pe 30 septembrie nunta. Dupa tine. Noi am vorbit doar cu bossul Marcel si a zis ca se ocupa ei de aranjat cu baloane. De fapt am stabilit baloanele prin contract. N-am stabilit punct cu punct ce sa faca, dar, peste 10 zile cand vine jumatatea mea (e plecat din tara acum) mergem sa stabilim exact ce si cum. Daca vrei sa mai intreb ceva, te rog sa-mi spui.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza77 spune:

Buna fetele!

Si pe mine ma intereseaza detalii despre COS dar poate ma lamuriti voi este acelai lucru cu Casa Universitarilor?

Merci frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

COS = Casa Oamenilor de Stiinta, P-ta Lahovari
CUB = Casa Universitarilor Bucuresti, Str. Dionisie Lupu, zona Gradina Icoanei.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Friptura era eternul si banalul mix grill (cotlet de porc si frigaruie de pui cu cartofi prajiti), numai ca era super gustoasa si bine facuta. Si noi am ramas surprinsi ce succes a avut. Vin nu mai tin minte exact trebuie sa o intreb pe teo, oricum in jur de 90 litri parca.

quote:
Originally posted by madutza_1978

Iti multumim mult Raluca pentru descrierea detaliata pe care ai facut-o. Totusi vreau sa te mai intreb ceva: despre ce friptura era vorba (ca sa stim exact) si cat vin a fost in total.
Si nu in ultimul rand felicitari pentru verisoara ta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lid spune:

Buna fetelor,
Pentru cine intereseaza (pa Madutza sigur!!!) ieri am fost la o nunta la COS. Exact restaurantul meu adica!!! Sa va spun impresii!
Nu pot sa spun ca a fost nici rau dar nici nemaipomenit.
In primul rand in legatura cu mancarea.....hm......pestele care a fost pastrav la gratar , friptura de pui si de porc cu bulete de cartofi si tortul de frisca si cu capsuni foarte bune.
}n schimb aperitivul rece si mai mai mai ales sarmalele in foi de vitza naspa.......
Adica sarmalele au fost din cate mi-au zis si mie altii ca eu nu ma pricep cu carne numai de porc si cu slanina. Si aveau un gust ciudat adica eu nu le-am mancat. Si erau doar 4 sarmale mici fara nimic altceva. Aperitivul de asemenea super mic...adica eu l-am mancat pe tot si eu mananc putin. Un barbat sigur nu s-ar fi saturat nici pe departe. Acum eu stiu ca mai urmau si alte feluri.....dar comparativ cu alte restaurante asta era la jumate. Si nu exagerez ca asta va fi si restaurantul meu...deci sunt cat se poate de obiectiva. Rosia de ex nu era umpluta cu branza, cu era o rosie normala si cu un varf de branza pe ea. Dobosul era jumate decat in alte parti, Ce sa va zis....toate erau reduse la jumate. Feliile de sunca super mici. Fetelor nu exagerez dar chiar asa a fost. Si mireasa era suparata si speriata cand a vazut cem ici erau portiile.
In legatura cu dansul m-am bucurat ca am vazut ca lumea a dansat, deci frica mea cu salile impartite nu e justificata.
In sala din dreapta unde nu e aer si unde am stat si noi a fost cam cald, chiar daca erau usile de la terasa deschise.....noi ne gandeam sa ducem niste ventilatoare ceva ca lumea nu a stat acolo deloc, si-au luat mancarea si au iesit pe terasa. Chestia cu terasa a fost elementul salvator oricum, si terasa e o chestie super. Cafea, cu toate ca te pun sa platesti 2 cafele, nu au adus nici una. Adica noi am comandat cafea dar nu ne-au adus.....au uitat.....
Noi acum suntem in dubii daca sa mutam sau nu...avem o varianta B deci nu stiu ce sa zic....trebuie sa ne decidem. Sala e super frumoasa, mancarea cam putina.....cald intr-o camera, in celelalte 2 cu aer e OK. Adica foarte bine.
Sper sa nu va suparati ca am scris toate astea, dar eu una ma bucur ca am avut ocazia sa merg la o nunta si sa vad exact cum este, ca sa stiu ce se poate remedia.
Va pup fetele,

aaaaaa si mi-am luat pantofi!!!! O sa pun poze cu ei!

[http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551408128&security=OSlpDD]
www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Dar meniul si portiile nu le stabilesc cei direct implicati in asta??? adica, mirii??? io stiu ce gramaj a fost din fiecare, pentru ca noi l-am hotarat, stiam cum aratau portiile inainte de nunta, pentru ca am cerut dinainte sa le vedem... Mi se pare ciudat ca mireasa era suparata si speriata...
Si despre Casa Universitarilor am auzit lucruri asemanatoare petrecute acum doua-trei saptamani...
Parerea mea e ca, daca te implici total, n-ai cum sa ai socuri d-astea!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Socuri din astea pot apare cand se stabilesc gramajele dupa ureche. Cereti sa vi se arate o portie de 78,5 grame (sau cat vi se propune) aranjata pe farfurie. Altfel riscati sa nu va dati seama despre ce e vorba si sa aveti socuri.

Mergi la inceput