Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Godzila bine ai venit!

Ar fi super tare un congres, hehehe (vb lui Jadi)!

Eu sunt bolnava . Indigestie, dar urata tare... Ma dor toate de azi dimineata... Nu i-am dat laptele meu lui bb de frica, daca mie mi-e asa rau, daca papa lapticul meu ajungea la urgenta . Asa ca am aruncat 800 ml lapte . Sper maine sa fie mai bine... Noroc ca mai am lapte la congelator sa-i dau diseara, in rest a papat formula... Of scap de una dau de alta...

Codruta si al meu rade zgomotos cand il gandil pe burtica, dar nu mereu, depinde de dispozitia lui. Pacat ca nu putem sa punem poze sonore ca ar fi cel mai tare album.

Va pup, ma duc sa mai zac putin.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ioana au facut dragutzele si ele o mincarica ceva pentru mama lu copilu ca sa faca titi?
Mama taman mi-a facut o placinta de brinza delicioasa si sta cu copilul in brate, ce frumos va fi cind incepe copilul sa i se para ca e nostim in brate. amindoua asteptam tatal copilului plecat in vijiiala...

Azi am trecut pe ceaiuri de lactatie si a fost binisor dar am si mincat la greu. Partea proasta ca acest copil nu mai maninca asa mult.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Irina nasol momentul, vezi cum te legi la stomac. Cit maninca Vladut al tau pe zi?

Ma duc sa pregatesc baia la "cocoshul lui bunica". Am uitat sa va zic ca am luat ieri de la mothercare 6 body-uri si erau prea mici dar m-am asigurat ca le pot schimba asa ca ma voi duce sa cumpar pentru 6-9 luni. De fapt, cam tot ce poarta bb acum e de 6-9 luni, ii sint un pic largutze dar la lungime ii vine bine. Sint curioasa cind o sa il masor miercuri la doctor.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna seara la fete

Noi azi am inceput sa papam suculet de mandarine ,nu va spun ce papa, de ziceai ca este miere

Jadi nici puiul meu nu papa cit trebuie si dr mi_a zis sa nu il oblig ca o sa vomite, dar eu la fel ca tine umblam dupa el cu bibe si papa pina la urma toata sticla ,dar dupa 10 min hop incepe sa vomite ,si de atunci nu il mai oblig sa pape ii dau la 3 h si pap cit vrea

Danieu ii dau un lapte de la Gallia

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Jadi si eu am avut surprize cu body-utele am luat pt 3 luni, foarte frumoase si de calitate (si cam scumpe) si am avut surpriza sa nu ii vina si nici nu le-am skimbat, pur si simplu le-am dat de pomana. M-a intrebat cineva cand a venit sa il vada pe bb (avea 2 luni) daca un costum pt 3-6 luni ar fi bun, am zis normal ca da si ....surpriza, l-a imbracat odata ii venea bine, dupa prima spalare ..... eu am ajuns sa cred ca hainutzele lor intra la apa la fiecare spalare .

Mai eu nu stiu ce sa mai fak cu bb de vreo 3 zile e superfriki , nici in brate nu mai sta linistit, ma tot uit la gingiile lui, se vad dintisorii albi sub gingie, da asa se vad de la nastere, in rest gingia nu e umflata sau rosie, m-am gandit la dinti ca alta explikatie nu am gasit.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Godzila bine ai venit

Irina nasola indigestia asta ,iti doresc insatosire rapida

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Buna fetelor!

La Multi Ani bebelusei Adela care se sarbatoreste astazi! Sa fii sanatoasa si sa cresti mare!

karmenutza, felicitari pentru botez, sa va traiasca micuta crestina!

Godzila, bine ai venit! La cit mai multe mesaje pe forum!

La noi nika nou. La prinz era un soare frumos afara, si noua din casa ni s-a parut cald . Si incarcam calabalicul in masina si ne ducem sa ne plimbam 1 ora intr-un parc. Numai ca era un frig de crapa pietrele, nu am rezistat mai mult de juma' de ora. Iar parcul pe care l-am ales avea aleile acoperite complet de gheatza, a cazut fiica-mea mare de vreo 6 ori in jumatea aia de ora, habar nu are sa mearga pe gheata. Nu credeam ca o sa prind asa ceva pe aici. De regula zapada se topeste instantaneu, nu prea avem temp sub 0.

Fetelor, si eu mi-as dori sa va cunosc... altfel decit din poze. Noi incercam sa venim in contzed in tzara de pasti si poate, poate ...

M-am uitat si eu pe la mamicile de nov-dec, ca tot v-am vazut ca ati dezbatut subiectul. Bineinteles, am citit doar cite ceva de pe acolo. Daca am priceput eu bine, unii au fost mai de vehementi in aprecieri si restul lumii a reactionat. Eh, se mai intimpla de ... si dupa sarbatori

Va ,




Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna seara la mamici si la bebici !
Multumesc pentru rsaspunsuri, am folosit si eu betisorul de urechi si parca e mai bine.
Acum avem alta problema: Fabiano face kk o data la 2-3 zile si sufera saracutul rau de tot. Am vb cu pediatra si a zis sa-i bagam supozitor, ceea ce am si facut si in 3 min isi face efectul, iese mai intai ca un dop tare de tot si abia apoi moale. Partea mai rea e ca nu vreau sa devina dependent de supozitoare. Am incercat si cu termometrul in poponetz, nimica. Stiti voi alte metode?
Pup fetele,


Carmi

Foto bebe Fabiano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Irina, nasol cu indigestia, dar lasa, ca trece ea. Dar super bebelinul tau cu piciorusul in guritza.

nanadana, pp ca e ceva frantzuzesc. Sper ca nu trebuie sa stai si tu 7 minute sa se dospeasca in tp ce bebele rage de foame .

Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Carmi, incearca sa-i dai cateva zile numai ceai de musetel si sa-i scoti combinatiile de ceai care contin chimen si menta.La noi a mers

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput