Montignac: ce am mancat azi? (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetelor!!
laura_cafea-nu prea am incredere in batoanele de slabit, dar poate iti va raspunde una din fete care este mai avizata
Liliana-eu stiu ca mazarea(din borcan) se poate manca dar fara grasimi (fara ulei, sau fara carne alaturi)!!! De linte si naut nu mai stiu!! Mie nu-mi plac asa ca ...
Va pup!

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Buna. Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
Am 1,64, 85 kg si tinta mea este 60 kg. Dupa nastere am reusit sa ajung la 90. Intr-o luna de regim Monti cu multe abateri am ajuns la aceste 85 kg. Inca nu-l tin strict dar de luni promit ca ma fac cuminte.
Acum vreau sa va intreb si eu cate ceva ca voi aveti mai multa experienta.

Din cate am inteles eu din Monti poti de exemplu sa mananci mancarica de fasole verde (fasole, ceapa, bulion, ulei) cu sau fara carne. Dar acum nu mai sunt sigura. Eu am combinat legumele cu ulei sau carne pentru ca sunt sursa de fibre. La glucide nu m-am gandit. E bine sa mananc astfel de mancaruri, bineinteles fara paine?

Este gemul fara zahar permis la micul dejun cu paine integrala? Eu sunt moarta dupa gemuri si in plus tot simt nevoia de dulce.

Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Buna fetelor,
Meniul de azi:
D-cafea cu fructoza si lapte 0%grasimi
P -gratar vitel si garnitura fasole verde
S-peste la gratar cu garnitura de brocoli
Igireada, eu nu am inteles dk iti vin rusii, greutatea nu mai e relevanta, adika se mai pune ceva pe mine?
acusor, te primim bineintels! E ok un gratar cu mancare de fasole verde (gatita cu o lingura ulei de masline, eu cel putin asa o prepar).
laura_cafea-batoanele de slabit nu sunt indicate, mai sanatos o felie deaine completa cu marmelada fara zahar! (raspuns valabil si pt acusor)Eu cand am pofta de dulce imi fac lapte degresat cu cereale fara zahar la carepun cateva lgrite de fructoza, iese un dulce, yam , yam!
va pup fetelor si spor la slabit
ps:raportarea in we, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Giulia, multumesc pentru raspunsuri.
De obicei la mancare, eu calesc ceapa (ulei+ceapa+apa) pana se inmoaie bine si se evapora apa, pun suc de rosii sau bulion (fara amidon) si dupa aceea pun fasolea si apa cat sa o acopere. Cam asa fac orice mancare cu legume. Si mai pun si carne. E Monti fasolea mea sau nu?
Dar de fasolea batuta ce ziceti? Monti zice ca poti sa mananci, dar fara nimic altceva. Am mancat la un pranz numai fasole batuta cu ceapa si bulion deasupra. Yummy!
Salata de vinete se poate manca cu paine integrala?


Pupici
Andreea si bebe Teo (26.08.2005)
Poze
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Fetelor, vreau sa fac ceva dulce de papa dar nu stiu ce am voie si ce nu... Ma gandisem la un lapte de pasare sau crema de zahar ars, dar nu stiu reteta Monti pentru, in caz ca exista... Dulcele asta fals, ca sa-i zic asa, cand zice Monti ca avem voie sa-l mancam? Care sunt regulile pentru el?

Si mai ai o problema: iaurtul. De care iaurt avem voie si cand? Eu am mancat doar iaurt cu 0 % grasime doar la mic dejun glucidic. Dar nu stiu daca am voie si iaurt normal, adica degresat si la mesele protidice sau intre mese la gustarele.

Va rog sa-mi dati un raspuns ca mor de foame... nu bag in gura nimik pana nu-mi spuneti daca am voie sau nu... si mi-e o pofta de ceva dulce... miam miam...

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Am uitat sa va mai intreb ceva: ce zice monti de susan ca eu nu am reusit sa aflu nimik. e voie? cu ce se poate oare combina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Ralu, te rog sa ma treci si pe mine in tabel: am 1.64 m si 66.8 kg. Tinta: 54 kg.

Azi nu am avut nici o abatere, scriu meniul de maine sa pot fi corectata daca gresesc.
MD: kiwi
Gustare: lapte degresat, paine graham, gem fara zahar
P: omleta cu castravete murat
C: salata cu sunca de curcan, rosii si castraveti.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorica avram spune:

fetelor am mai slabit 0,500g ,adica de la 71 am ajuns la 69,5 dar nu sunt multumita pt ca AM MAI AVUT MICI ABATERI.
astazi am mancat
D.3 felii de paine graham prajita cu o cana de cafea cu lapte degres.
p. piept de pui grill cu omleta si branza cu castraveti murati
iar acum mi-e pofta de ceva dulce si am niste nervi ca nu pot manca nimic dulce incat imi vine sa ma cert cu toata lumea.
m-am certat deja cu sotul dar eu o caut ,el a plecat si m-a lasat in plata domnului.
plec sa cheltui bani poate imi trece pofta.
diseara mananc fructe sau omleta cu salata
a, am fost si la sala


viorica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ralu merci fain de raspuns. Mazarea de ex nici mie nu prea-mi place, dar ma gandeam la ceva gen salata boef, dar vad ca nu se poate si pace Iar lintea si nautul le-am vazut prin vitrina pe la magazinele naturiste, dar mi-a fost jena s-o intreb pe vanzatoare cu ce se mananca
Giulia cel putin in cazul meu iau la rushi un sau doua kile. Alte fete iau in perioada ovulatiei, inainte sau dupa ciclu. Eu ma si simt asa umflata, balonata ...
Acusor salata de vinete nu o poti papa cu painica. Cel putin sigur nu daca contine ulei sau maioneza. Daca sunt numai vinete cu ceapa ma abtin, ca nu stiu sigur.
Laura10 incearca niste ciocolata neagra, aia de la Anidor chiar e f faina la gust. De susan in schimb nu stiu nika.
tuturor

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Mona-la ce data ai inceput regimul?
Te pup!!!

Multa sanatate!

Mergi la inceput