tauroaice pline de viata (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Salutare la tauroaice!
Angel Lexi, da-ne un raspuns sigur.Vine un angel micut sau nu?

Cgabi, ce a facut Stef la vaccin?Edi al meu s-a strambat cand i-a bagat acul si apoi o pupa pe doctorita.Chiar si ea s-a minunat de ce copil cuminte si viteaz am.Apoi a urmat aceeasi poveste la vaccinul pentru epidemia de rujeola si iar mi-a fost laudat puiutul.


Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna fetelor, imi cer scuze ca v-am tinut cu sufletul la gura. Aseara am fost la doctor si e totul bine cu bebe, e la locul lui, bine fixat, cuminte si mai maricel decat credeam. Ieri aveam 4 saptamani si 6 zile, deci azi facem 5 fix. De maine intram in sapt. a 6-a. Evident si eu si tati suntem tare fericiti si ni s-a luam o piatra de pe inima. Aveam niste emotii...
Bebe e un picut mai mare decat o samanta de mar, e scump foc, normal, doar e al meu, nu?

5 fix
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

buna!
alexandra - bravo! sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi!
azi mergem la vaccin...dupa-masa...si stef e scandalagiu mare..asa ca...
pupici tuturor.

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Angel, am intrat aici special sa vad ce ai facut la dr.
Sa-ti fie sanatoasa "samanta" si sa se dezvolte normal si bine.
Felicitari parinteilor, abia astept sa ne impartasesti si cum au primit vestea cei apropiati.
Nu pot sa uit cum s-a intamplat in cazul nostru; toti credeau ca glumim.Aveam 6 ani de cand eram impreuna (doar 3 cu acte) si cand i-am dat vestea mamei soacre, raspunsul a fost ceva de genul "ma gandeam ca nu puteti sa faceti copii...".Am ramas masca, mai ales ca in prima faza eu m-am gandit ca poate e prea curand si ca ar fi fost mai bine sa mai treaca o perioada(dar Dumnezeu asa a hotarat).
Ce vreti, la tara sunt obisnuiti ca te-ai casatorit si la o luna anunti venirea unui bb.
Oricum, venirea copilului va va schimba tot stilul de viata.Totul se va raporta la persoana lui.Va fi centrul universului vostru.
Ce frumos, imi fac singura pofta de bb.Sarcina este o perioada deosebita in viata unei mame.Ma bucur pentru voi.
Gata, incep sa bat campii.Ne-auzim maine.

Carmen E. si Eduard-Costin (28.02.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La noi bebe s-a instalat la 2 luni de la nunta. Nu ne-am asteptat sa se intample atat de repede pentru ca eu am avut ceva probleme cu ovarele si credeam ca o sa-mi trebuiasca un tratament. In plus luna trecuta n-am prestat deloc in zilele fertile, dar...daca e sa fie, e oricum

5 fix
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Bravo Alexandra felicitari.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

felicitari, Lexi!!!!!
Iti doresc o sarcina usoara fara probleme!
Aseara crapam de ciuda ca n-am putut intra pe net

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

alexandra - sa fie intr-un ceas bun si sa fiti sanatosi!...si sa ne chemi la botez!
am fost aseara la vaccin..dupa cum am spus, au fost crizele de rigoare! febra nu a facut, dar zice ca il doare! asta e! am scapat!
pupici si o zi buna va doresc.

cgaby (mama lui stefan nazdravan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gaby, lasa ca uita el de vaccin:) Bine ca a trecut.

Multumesc fetelor pt urari!


5+
I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Felicitari Alexandra!



Sa ai o sarcina usoara, sa te simti rasfatata&iubita, iar bebe sa fie sanatos si voios.


Cgaby ati trecut cu bine.

Matei e mai bine, febra n-a mai facut; a fost ieri la spital sa i se aspire mucii. Dar va sta acasa toata saptamana.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

Mergi la inceput