Totul despre Vaccinuri

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

I-am facut juniorului ieri vaccinul de 1 an - infanrix ipv hib, iar azi noapte a facut febra 39.1. Poate sa faca febra asa mare de la vaccin sau poate fi alta cauza?


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Ccam in 3 saptamani ne asteapta pediatra la vaccinarea ROR! Stau in dubii ... oare sa vaccinam copilul? Am auzit atatea lucruri impotriva acestui vaccin ...

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

trebuie sa facem vacc de 2 ani jumatate si mi-e tare frica de reactii;
fetele care ati facut vacc, cum au reactionat bb-ii vostri?
noi am mers pe schema infanrix;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Kid, din cate stiu eu ce e peste 38.5 nu mai tine de vaccin sau de dinti, mie asa mi-a zis dr. Mai bine suna dr si intreaba!Sanatate multa!
Am si eu o intrebare la tine, ca noi tot cu Infanrix am optat.
La acest vaccin de 1 an e adevarat ca i-l face in brat si e f rapid? adica nu simte mai nimic ? si imi poti spune daca intr-adevar e cel mai ieftin dintre toate de pana acum? multumesc mult!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

Am implinit 11 luni!
www.tickercentral.com/view/9fgr/a.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

andicu Cred ca a fost febra de la vaccin.
Acum la 1 an i-am facut juniorului infanrix ipv hib - rapel la vaccinul facut la 4 luni. Atunci l-am luat cu 280 lei, acum cu 225, depinde din ce farmacie il cumperi. I l-a facut in mana acum si cred ca l-a durut.
Urmatorul vaccin, ror-ul, e in jur de 60 de lei si se face la distanta de 1-2 luni de vaccinul de 1 an.

Motannel Eu am hotarat sa-i fac juniorului ror-ul.


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

adialex

Noi am facut vinerea trecuta vaccinul de 2 ani jumatate. (a fost TETRAXIM dar tot cu virusi inactivati). In we l-am avut eu sub ochi. S-a comportat ca si la celelalte vaccinuri: febra moderata (nu pot spune cat exact, la mana nu am considerat ca este mare) dar vioi. I-am dat Panadol+Nurofen din ~ 4 in 4 ore in prima noapte. Si apoi mai rar. Duminica nu a mai facut febra. Si mie mi-a fost frica rau de tot de vaccin mai ales dupa ce am citit ceva topicuri pe aici. Nu iti poate garanta nimeni ca va fi ok sau nu dar poti sa iti amintesti cum a fost la vaccinurile anterioare si sa procedezi in consecinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Merci, Kid.
Oauu, am emotii! deci se poate face si la 1 an febra de la Infanrix, desi se zice ca da cele mai putine reactii! Filip mereu a facut cate-un pic de febra dupa fiecare vaccin. Sper totusi sa fie mai usor acum.

Si eu am emotii cu ROR-ul asta! am auzit atatea povesti de groaza! da si daca nu i-l fac mi-e teama, mai ales de Rujeola!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

Am implinit 11 luni!
www.tickercentral.com/view/9fgr/a.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

multumesc de raspuns, adi!
la noi doar primul vacc, cel de la 2 luni a fost cu probleme mai urate, restul au decurs relativ ok; la Ror nu a avut reactie, celelalte au fost cu febra usoara;
dar cand ma gandesc la primul vacc, ma apuca panica;
sper sa reactioneze bine la asta, mai les ca e cu putin inainte sa plecam in concediu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

roxypatru
Trimis la - 14/07/2008 : 15:35:36
--------------------------------------------------------------------------------

As dori sa stiu ce vaccinuri se fac la bebei, nu numai cele obligatorii. Desi am rugat pediatra sa-mi spuna ce vaccinuri se fac in afara de schema obligatorie, pana acum nu i-am facut decat Infarix hexa si Infarix hib.Bebelul meu are deja 7 luni. As dori sa stiu ce vaccinuri sunt pe piata, pentru ce se fac, la ce varsta si cat costa.
Multumesc mult

roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMY2 spune:

va rog sa-mi spuneti daca si unde gasesc vaccinul infanrix trivalent (DTP) in bucuresti. Sunt disperata, mai avem o saptamana si trebuie sa-l facem, nu-l gasesc nicaieri.
multumesc

Mergi la inceput