Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (148)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai niciunde nu-i mai bine ca acasa, nu ? Gabi, imi pare si mie rau ca vacanta a luat o asa turnura, sper ca sotul tau sa fie bine, muuulta sanatate si pupici voua tuturor ! Si al meu sot schiaza, mie insa mi-a fost intotdeauna frica de sportul acesta si nu cred ca il voi practica vreodata !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Am intrat sa va salut si sa va spun o seara placuta si o noapte usoara copilasilor bolnaviori care au avut febra. Sanatate multa!

Imi pare tare, tare rau de ceea ce s-a intamplat Feliciei. Laura, si din partea mea spune-i te rog, sanatate multa, refacere grabnica si Dumnezeu sa o ajute sa-si implinesca visul cat mai repede ...

Gabi, sa va intoarceti cu bine si sa fie totul in regula cu sotul tau ...

Eu continui sirul zilelor de c...o la servici, asa ca sunt cu nervii in pioneze. Imi doresc sa treaca cat mai repede aceasta saptamana si astept sa vina odata zilele de nou an mai bun, mai darnic, mai alea, alea,... ce ne-am tot dorit pentru 2006.

Va pup si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna frumoaselor.
Ufff, gata cu vacanta. Am luat-o din nou de coada. Si bineinteles ca deobicei mie imi este somnnnnnn.
Pupici lui Serbanel cel bolnavior, sa se faca repede bine.
Ioana (parca), bafta la examen, desi cred ca deja s-a dus. Sau mai bine zis, ce ai facut? Dai de baut?
Cori bafta cu dosarelul, sa nu fie nevoie sa faci un drum special in tara.
Chiar azi se plangea maica-mea pe la cate cozi a trecut ieri ca sa rezolve ptr cateva sute de lei, pensie suplimentara dupa tatal meu. Si inca nu a terminat. Ca la noi la nimenea, sincer.
Robi si tie sanatate multa.
Ufff Felicia, prin ce trebuie sa treci si tu frumoaso.Imi pare rau de pierderea ta, dar viata merfge inainte si va veni curand si fartiorul Andreei.
Gabita, imi pare rau ptr sotul tau si pentru voi.uram sanatate multa sotului si sa fie mult mai bine decat iti imaginezi tu.
Mili...lasa serviciul in pace, lucreaza cu gandul la puiuta ta si timpul va trece mai repede.
Eu azi m-am innecat de plans cand am vorbit cu maica-mea. Imi e asa de dor de puiul meu. O vreau in baretele mele, o vreau acasa sa rascoleasca totul.Ufff...asta e viata.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Azi si eu sint cam intoarsa pe dos...si ce citesc...Felicia a pierdut sarcina..Laura multumim ca ne informezi...Imi pare tare rau..dar ideea principala este ca nu vor fi afectate sarcinile urmatoare..si ca intr-un fel trebuie sa se bucure ca s-a intimplat asa...acea sarcina nu era o sarcina normala mai mult ca sigur si organismul a rejectat-o..deci a fost pina la urma un noroc...
Gabi..imi pare tare rau de sotul tau...eu nu schiez..am incercat ..mi-e frica de accidente...asa ca pas...Sa va intoarceti cu bine!
Marcela...scuze dar eu sint de aceeasi parere cu Roxi...educatoarea procedeaza foarte bine...copilul nu trebuie pacalit..iar parintii nu trebuie sa se furiseze...o sa vezi ce bine o sa va prinda mai tirziu!
Roberta...la cit mai putin crize! Pitiriazisul este un diagnostic relativ usor de pus...si nu este greu de tratat..si trece o sa vezi!
Corinai...eu nu am nici o carte de pediatrie in engleza...si nu stiu cum se numeste..ma gindeam la ceva de genul...the apnea of crying...dar nu stiu sigur..mai caut si daca aflu ceva iti spun.
Carolina....nu am gasit casuta...raminem pe loc pina ne dau afara...si intre timp ..mai cautam...
Liliana ..unde-s pozele?
Laurici bine ai revenit..am gasit mesajul tau pe YM...eu nu mai intru decit fff rar...Pupici pt Lucaciu vorbaretu si pt Rares...idolul lui:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Fata verde...ma bucur ca Serbanica este mai bine...Sa nu te sperii daca la noapte mai creste temperatura...este normal...
Irina ..azi Radu a mai avut temperatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut! Multe lucruri s-au mai intamplat pe aici intr-o zi..
Felicia, sa te faci bine (fizic si psihic) cat mai repede!
Gabriela, nasol ca nu v-a priit vacanta... bine ca sunteti sanatosi si va tin pumnii sa nu aiba sotul probleme.

Olivia, scuze ca am uitat sa raspund la intrebare... pretul e intre 800 si 1100 (dolari canadieni) pentru categoria de varsta in care ne putem inscrie (adica 18 luni - 3 ani)... asta inseamna ~ 1/3 din salariu. La family daycare e un pic mai ieftin cred... nu am sunat acolo inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am intrat si eu sa ma plang la voi, dar cand am vazut ce probleme sunt pe aici, mai ca nu-mi mai vine sa zic nik...
multa sanatate felicia si capul sus, bine ca sunt sanse de acum incolo, totul va fi bine, abia te asteptam inapoi la noi sa-ti ridicam moralul
marcela, si eu cred ca educatoarea procedeaza bine, se va obisnui cu timpul, este abia a doua zi, lasati-o mai incet. si voiam sa-ti dau un sfat: las-o sa doarma in masina, dar scoal-o cand ajungeti acasa ca sa o mai poti culca si de noapte la ora cat de cat rezonabila.


mey, soacra-mea vrea sa plece acasa, eu oricum n-am vrut-o de la inceput, ma apucasem de cautat gradi, dar am mers pe mana sotului. mie nu-mi place nimic din ce face ea si poate daca n-am zis, am dat de inteles, aseara am comentat ceva si ea zice ca se duce acasa si n-o sa mai vina (la asta, eram sa ma tavalesc de ras), ca s-a saturat de observatii si ca a crescut si ea 2 copii etc. ei, nu ma intind aici. cert e ca m-am apucat de cautat gradi, azi ma duc sa vad una, unica care are loc pt pupi. la gradi din baza, unde suntem pe lista de asteptare de 4 luni sunt pe pozitia 35, so 34 de copilasi inaintea noastra
nu ma mai lungesc, da-s abatuta rau...
pupici copilasilor si mamicilor bolnavi(e)

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara,
hai ca am mai dat un pic pe-aici inainte sa ma culc... dependenta!!!
olivia - noi nu plecam niciodata pe furis. si cand am lasat-o la ai mei, si la gradinita, ne luam la revedere, spunem unde plecam si cand ne intoarcem. o pupam si ii spunem sa fie cuminte si plecam. dar mi s-a parut o idee proasta sa o duca la fereastra sa ne vada cum ne urcam in masina, prelungind momentul despartirii, in loc sa ii distraga atentia cu ceva care ii face placere (o jucarie sau o carticica).
andreea - imi pare rau de intamplarile cu soacra, si eu as face la fel in locul tau. bafta multa sa gasesti o gradinita buna pentru pupi! in privinta somnului, la noi s-a rezolvat. si ieri si azi a dormit la pranz impreuna cu ceilalti copii, azi dimineata s-a trezit la 6 jumate si sper ca si maine dimineata sa fie la fel
merg si eu la nani, o zi usoara schimbului 3 si noapte buna schimbului 1!


"When the first baby laughed for the first time, the laugh broke into a thousand pieces and they all went skipping about, and that was the beginning of fairies." James M. Barrie

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca multumesc pentru raspuns....eu ce sa mai zic listele de asteptare sint intre 1-2 ani...si pretul intre 1000-1500$/luna...asa case pare ca Luca o sa ajunga la bunici..oricum este mai bine acolo decit la family day care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marcela ..eu tot ramin la parerea mea...eu sint mai incapatinata...dar daca tu consideri ca nu este bine..ii poti sugera educatoarei ce ai prefera tu sa faca data viitoare..sint sigura ca o sa inteleaga...Vreau si eu pozici de la gradi..vreau si eu sa vad cum arata o gradi scumpa in RO..pleaseee...

Mergi la inceput