Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Salutare
Roxana sper ca sunteti mai bine, stiu si eu de la Mara ca la infectiile astea in gat facea febra mare, toata noaptea o pazeam... La ea scadea cel mai rapid febra cu algocalmin, cand ajungea spre 39 bagam juma de fiola parca. Oricum o sa fie mai bine acum, prima noapte e asa grea. Multi pupici si sanatate bolnaviorului
Eu sunt agitata rau cu actele astea pt CIC. Maine incearca parintii mei sa depuna cererea in locul meu, sper sa le-o primeasca, altfel ma scot de un drum acasa
Olivia ai avut dreptate ca mai avem un copilas cu aceeasi problema cu Eva mea. Revin cu rugamintea sa-mi spui daca stii cum se cheama spasmul asta in engleza, ca sa pot cauta mai multe informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Si noi mai avem suzeta, dar i-o dau numai cand trebuie sa doarma, in pat, carut sau in masina. Pe aici am vazut copii de 3-4 ani care molfaie la suzeta, o scot sa spuna ceva si apoi o baga la loc Sper sa nu ajungem asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

KRO, am citit si am vazut Cum mai e degetul Feliciei ? Cand mergeti la medic ?
Giulia este ... in forta maxima Nu vrea decat pe jos, nici in carucior, nici in brate

Roxanaz - nu ma baga in seama




Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza pe la pranz dar abia a adormit diktatoru` si pot si eu sa scriu ceva.
Sanatate multa la copiii bolnaviori , sa stiti ca si la noi mai mult efect au avut sosetelele cu otet + cateva picaturi de Algocalmin decat alte antitermice vestite.

OLIVIA- Matei a mai facut doua crize urate de spasmul hohotului de plans, odata a cazut "din alergare" direct cu gura pe gresie (de i--a curs sange) si am crezut ca lesinam langa el, a doua oara a ratat o urcare pe pat si s-a lovit cu capul urat de tot de parchet. De ambele dati era si tati acasa, el care nu voia sa creada nicicum in existenta acestui spasm si l-am vazut tremurand la propriu cu Matei vanat la el in brate. Dar o sa trecem noi si peste asta!

Acum am alte chestii pe cap, aseara am reusit sa-mi rup o masea, in timpul alaptarii mi-a cazut plomba si am neglijat sa merg la stomatolog, asa ca acum trebuie sa merg la extractie. Sotul meu rade ca-s stirba si ma striga "CIAO, MARIA", ca in reclama aia la guma de mestecat... In plus, am cateva luni de cand ma chinui cu un panaritiu micotic la degetul mare de la mana dreapta, panaritiu care nu mai trece dupa tratamente peste tratamente si fiind mana dreapta mi-e tare greu sa fac ceva...si trebuie facut...
Mai mult, de asta vara mi-au aparut niste pete albe pe spate (pitiriazis se cheama) care, culmea, s-au extins pe piept si pe brate in urma tratamentului pentru deget (care trebuia sa le vindece). Inca o data

Gata cu plansu`, fug sa-i fac papa ca acusi se scoala si ma trage de pantaloni spre bucatarie..."MAMA-PAPA!!!"

Pupici, o zi buna!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Fetelor, va multumesc inca odata pentru sprijin. Aseara dupa ce v-am scris mi s-a taiat Internetul si eram disperata. Totusi noaptea a trecut cu bine, febra a scazut repede dupa supozitorul antitermic. L-am convins sa bea o cana mare cu ceai pectoral si l-a ajutat. Toata noaptea nu i-a mai crescut febra, iar la 4 dimineata a mai baut o cana cu ceai si febra a scazut la 37 cu 2. Dimineata a fost superok, desi mai lesinat ca de obicei dar era vesel. A mancat si a baut laptic si pe la 11 a facut iar 38, of course ca a luat Panadol picaturi pt febra. Maine mergem la doctor sa-l caute iar in gat...dar vreau sa nu mai trec in noaptea asta peste ce am trecut asta noapte...sunt deja ingrijorata...oricum ma bucur ca a reactionat bine la supozitor...si ca e vesel mititelul...eu sunt varza, nu am dormit aproape deloc de grija deoarece Serban toata noaptea m-a tinut de mana si tresarea...

va
Roxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Roberta inca o data si sa speram ca nu vom mai avea parte de crize din astea. Multa sanatate si tie. Vezi cu petele alea sa nu ai un diagnostic gresit, dermatologii o iau cam pe bajbaite daca nu fac biopsie, ti-o spune Stan patitu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta - sanatate si tie!

ROxa74 - il pupam pe Serbanel si sa treaca noaptea asta fara probleme

Corianai - ai reusit cu dosarul la primarie ???

Fetele din Iasi, voi ati reusit sa va intalniti toate ???


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ziulica buna ! De fapt aici la Bucuresti e o zi de nici nu stiu cum s-o numesc - la 7 dimineata ningea si batea vintul, la zece era un soareeee iar acum la ora prinzului s-a innorat iar si a mai fulguit olecutza si e frig ! Nashpa de tot vremea asta, abia astept sa vina vara ! Hehehe, nu credeam ca o sa ajung sa vreau sa vina vara, eu care iubeam cel mai mult anotimpul alb ! Deh, batrinetea, bat-o vina !
Roxana, ma bucur ca Serban este mai bine, muulti pupici si sanatate si vezi ce zice nenea doftorul, nu ii da antibiotic imediat, eu sint total impotriva, doar daca este neaparat nevoie !
Laura, hello-hello ! Bine ai revenit !
Roberta, si eu sint in la fel ca tine, am patit-o cu un dinte pe care mi-l rezolvasem cit am fost gravida, dar intr-o buna zi din excesul meu de zel cu periuta de dinti am comis-o si a cazut plomba, si l-am lasat asa, dar de sfirsit tot la dentist o sa fie !
P.S. Aseara Gizmo nu a adormit decit cind l-am luat in brate, ceea ce nu am mai facut deeeemuuuuuult ! Dar n-o scoteam la capat nicidecum, asa ca am cedat eu, ca ma uitam la ceas cum trecea timpul si el tot treaz era ! Zic si io ca a fost ceva de moment, vreo toana, sau poate ii mai ies niscaiva dinti ...
Va doresc o zi linistita si pupici tuturor ! Si servici usor celor care il servesc !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cori te-ai descurcat pana la urma cu completatul declaratiilor? data la care ai intrat in CIC nu poate sa ti-o zica decat de la munca daca nu mai tii tu minte. bafta, poate reusesc ai tai sa depuna dosarul. restul e ok?
hahhaahah Daria ai fost tare cu ursuletul nici eu nu stiam de ce vorbesti. las ca te bag in seama, cum nu?
Tizo....mie imi e sa nu fie vreo boala a copilariei cu febra asa mare. nu are nici un alt simptom? bine ca ati reusit sa dormitimai bine si ca nu a mai facut febra. oricum sanatate!
Robi sanatate si tie si fugi la medic....si la stomatolog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roxanaz - daca imi vedeai moaca la faza cu ursuletul am citit repede tot si nu intelegeam

Alice - si eu astept vara, dar cu o teama enorma de crizele de istericale, de cum se vor intelege copiii astia prin parc , mai ales in nisip cand le va trebui aceeasi lopatica din cele 10 identice, evident, la toti cati vor fi astept vara ca am sortat hainutele si avem cateva faine si astept sa mergem la maaare


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput