fimoza

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Imi pare rau ptr. ca am scris despre problema mea....vad ca discutia a degenerat.
In final voiam sa va spun ca...ultimul medic la care am fost ieri...cam al cincilea din ultimile doua saptamini...a exclus direct o interventie.Dupa parerea lui....e destul de desfacut...desi eu am alta parere.Sigura medicatie,o solutie de musetel foarte concentrata in apa din cadita.De doua ori pe zi....si atit.cica se v-a dezlipi pe parcurs.Am scapat definitiv de pampers cu aceasta trista ocazie si...in rest stau cu ochii in patru sa nu mai patim ceva la cucut.Ca...nu doresc nimanui asa ceva....de atita plins de mila copilului...si toata alergatura dupa el cind plingea si fugea....am pierdut si bebeii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ma bucur ca subiectul asta e inca pe aici. Vreau sa va spun ca putza lui Aidan s-a decalotat complet acum vreo saptamana fara sa fi facut vreodata ceva acolo. Nu am tras niciodata de acolo ci metoda mea a fost jetul de la dus cu apa calduta acolo prin gaurica, care la inceput a fost minuscula.Apoi cu tipul s-a marit si acum e gata decalotat copilul meu
Daca voi mai avea vreun bebe si baiat voi face la fel.Nu voi incerca niciodata sa il decalotez cum defapt mi s-a si recomandat de pediatru.Am avut 3 pediatri pana acum datorita mutarilor si toti au spus sa nu il decalotez acasa.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

quote:
Originally posted by ema

Imi pare rau ptr. ca am scris despre problema mea....vad ca discutia a degenerat.
In final voiam sa va spun ca...ultimul medic la care am fost ieri...cam al cincilea din ultimile doua saptamini...a exclus direct o interventie.Dupa parerea lui....e destul de desfacut...desi eu am alta parere.Sigura medicatie,o solutie de musetel foarte concentrata in apa din cadita.De doua ori pe zi....si atit.cica se v-a dezlipi pe parcurs.Am scapat definitiv de pampers cu aceasta trista ocazie si...in rest stau cu ochii in patru sa nu mai patim ceva la cucut.Ca...nu doresc nimanui asa ceva....de atita plins de mila copilului...si toata alergatura dupa el cind plingea si fugea....am pierdut si bebeii.









draga ema,

ti-am citit postarile si problemele pe care lea-i avut cu baietelul tau.ma bucur ca sa aud ca acum este bine.

cand baietelul tau plangea cand facea pipi, nu era deoarece pipi ajungea pe rana si-l ustura ,ci datorita infllamatiei uretrale data de infectie.uretra,datorita inflamatie isi micsoreaza diametrul.cand il bagai in apa calda, aceasta ajuta la dilatarea uretrei si evacuarea urinei sa fie inlesnita..nu diluarea pipilicului de catre apa calda era cauza ca el sa poata evacua.(el a suferit aceleasi simtome pe care probabil si tu le-ai simtit daca vreodata ai facut infectie urinara).


eu sfatuiesc mamaicile, atat de fetite cat si de baietei sa nu trateze cu indiferenta infectiile fie ca sunt la nivel preputial ,fie vezicular sau uretral.aceste infectii f usor pot ataca rinichii ,iar copiii sa ramana cu debilitati renale.

numai bine si sa va insanatositi grabnic!

edit.sa adaug ca nu am citit despre tragedia cu bebeii tai,imi pare nespus de rau ptru suferinta ta.MULTA SANATATE SI LINISTE SUFLETEASCA!

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Ema, imi pare tare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat si cu baietelul dar si cu pierderea bebeilor. Cred ca te-a consumat foarte mult problema asta.
Capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Ema, imi pare tare rau de tot ce ti s-a intamplat pana acum. Si eu m-am agitat atunci cand am aflat ca Razvanel are fimoza si trebuie sa-l operam, asa ca te inteleg. (Stii ca v-am povestit.) Incearca s-o iei usor si aveti grija de voi!

Pupici multi!

Mama lui Razvan

http://b2.lilypie.com/zYR9p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ema imi pare rau pt cele prin care ai trecut, multa putere si curaj, totul va fi bine

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara!Credeati cumva ca ati scapat de mine??????????????
noooooooooooooo....seria continua!!!!!!M-a ucid cu propriile maini.in asta seara...la baita....cit am pregatit haine,cutia cu lapte...in aceeasi incapere,normal....copilul s-a mesterit la cuc in cadita.no zis nici pis...incep sa spal..ajungem la cuc...dau nitel pielicica sa spal cu apa...si acolo un strop de singe.Si s-a desfacut...de se tine cam intr-un sfert.Aoleu....o i-au de la capat....mi-am zis...iar plinge,tipa fuge cind e de pipi.L-am spalat...si la sters am luat l-a analizat...so...mai e prins un pic...insa ce a desprins pui la baita...a ramas si marginea siportiunea de unde s-a dezlipit...asa precum carnita cruda.Deci...mama usturimilor la pipilica.am dat cu crema de galbenele care are si ulei de migdale in compozitie.Va rog frumosssssssssss cit pot eu de frumossssssssss...spuneti-mi care e cel mai rapid cicatrizant...bineinteles ca e ffff sensibila zona...nu pot da cu ceva cu zinc...zic eu.sau e destul crema mea...cea de care am spus mai devreme?In cadita are musetel...doctorul ne-a dat o solutie concentrata sa punem o lingura la o cadita de apa.Deja...cred ca nu dorm in noaptea asta...pregatesc strategii de facut pipi fara dureri...eventual iar in dus..sau intr-un lighean cu apa....ca sa nu usture prea tare.Si cam cit dureaza iar ..pina mai trece bubita noua?
ca...as deja capiata de creier....va spun sincer ca nu mai suport sa aud cum tipa....justificat cred eu...copilasul meu nu e deloc plingacios...no fost niciodata...nici macar bebe fiind.hai...mai dati-mi va rog o mina de ajutor...!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ai sunat medicul sa intrebi ce solutie - crema recomanda?

Degeaba zicem noi cu ce sa dai , si sa se intample iara ceva, mai bine un medic... si ai grija cu pipi si rana deschisa ca aia doare.

hai ca o sa fie bine


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

quote:
Originally posted by blackpanterro

Ma bucur ca subiectul asta e inca pe aici. Vreau sa va spun ca putza lui Aidan s-a decalotat complet acum vreo saptamana fara sa fi facut vreodata ceva acolo. Nu am tras niciodata de acolo ci metoda mea a fost jetul de la dus cu apa calduta acolo prin gaurica, care la inceput a fost minuscula.Apoi cu tipul s-a marit si acum e gata decalotat copilul meu
Daca voi mai avea vreun bebe si baiat voi face la fel.Nu voi incerca niciodata sa il decalotez cum defapt mi s-a si recomandat de pediatru.Am avut 3 pediatri pana acum datorita mutarilor si toti au spus sa nu il decalotez acasa.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)





fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

quote:
Originally posted by ema

Buna seara!Credeati cumva ca ati scapat de mine??????????????
noooooooooooooo....seria continua!!!!!!M-a ucid cu propriile maini.in asta seara...la baita....cit am pregatit haine,cutia cu lapte...in aceeasi incapere,normal....copilul s-a mesterit la cuc in cadita.no zis nici pis...incep sa spal..ajungem la cuc...dau nitel pielicica sa spal cu apa...si acolo un strop de singe.Si s-a desfacut...de se tine cam intr-un sfert.Aoleu....o i-au de la capat....mi-am zis...iar plinge,tipa fuge cind e de pipi.L-am spalat...si la sters am luat l-a analizat...so...mai e prins un pic...insa ce a desprins pui la baita...a ramas si marginea siportiunea de unde s-a dezlipit...asa precum carnita cruda.Deci...mama usturimilor la pipilica.am dat cu crema de galbenele care are si ulei de migdale in compozitie.Va rog frumosssssssssss cit pot eu de frumossssssssss...spuneti-mi care e cel mai rapid cicatrizant...bineinteles ca e ffff sensibila zona...nu pot da cu ceva cu zinc...zic eu.sau e destul crema mea...cea de care am spus mai devreme?In cadita are musetel...doctorul ne-a dat o solutie concentrata sa punem o lingura la o cadita de apa.Deja...cred ca nu dorm in noaptea asta...pregatesc strategii de facut pipi fara dureri...eventual iar in dus..sau intr-un lighean cu apa....ca sa nu usture prea tare.Si cam cit dureaza iar ..pina mai trece bubita noua?
ca...as deja capiata de creier....va spun sincer ca nu mai suport sa aud cum tipa....justificat cred eu...copilasul meu nu e deloc plingacios...no fost niciodata...nici macar bebe fiind.hai...mai dati-mi va rog o mina de ajutor...!








Ema, imi pare rau ca nu am citit de la inceput povestea ta si nu stiu exact ce varsta are baietelul tau.
Pentru ca aici, in Israel se practica circumcizia, ambii mei baieti sunt circumcisi si am sa iti spun exact cum am procedat in primele zile dupa "operatie". In prima zi dupa "operatie" nu se spala, apoi le-am facut baie in mod normal dar dupa fiecare baita am dat cu polidine crema si schimbat pampers-ul foarte des sa nu-l usture de la pipi. In 2 zile deja era cicatrizat acolo si deja intr-o saptamana curatata toata pielicica taiata.
Nu stiu pentru care motiv nu faci operatia, dar iti doresc un copil sanatos si numai bine

Mergi la inceput