fimoza

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Eu recunosc ca nu am avut pana in prezent probleme cu doctorii. Dar ceea ce ti s-a intamplat mi se pare lipsa totala de profesionalism din partea celor care l-au vazut pe puiutul tau.
Va doresc insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

ema va tin pumnii sa va faceti bine sanatosi cat de repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ema multa sanatate piticului si sa se faca repede bine.
- sincer nu inteleg ce s-a intamplat acolo... imi pare rau pt copil si sper sa se refaca repede.

Cum e acuma, e dezlipit de tot sau ??

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Nu e dezlipit de tot.numai jumatate,in asta seara la baita am vazut ca din jumatatea lipita a iesit un strop de lichid
deci se desface in continuare.Dar arata foarte ok acum,nu e rosu,nu e umflat...ca si inainte
asa era si dimineata...insa pe la 10...a inceput brusc sa se albeasca la fata.....sa se infierbinte si...a cazut jos pur si simplu
l-am dus la spital asa cum era..in sosete si hainute de casa.nu a deschis ochii si nu a vorbit o ora.era constient...dar foarte slabit
si dormise 12 ore peste noapte...deci obosit nu putea fi
nici eu nu stiu cum s-a intimplat asa ceva.Acum ai dau antibiotice si ceva ptr. febra...si mai mult a dormit astazi...insa se trezeste si o i-a iar la fuga si tipa pina face pipi.Si iar adoarme...tot asa.i-am dat 1 litru de ceai de la amiaza pina acum...si a si mancat binisor.Sper sa treaca cu bine peste asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ema, iti spun si aici, multa sanatate siu refacere rapida lui ric. acum e tot sub antibiotic? i-au mai facut medicii ceva?

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Nu inteleg un lucru. Inca nu e se decaloteaza complet? Asta nu mi se pare tocmai in regula. Ori e decalotat, ori nu. Ca la decalotari incomplete apar infectii. Dar tinand cont ca ia antibiotic, probabil ca doctorii asteapta sa terminati tratamentul si apoi il va decalota complet. As vrea sa spun ca stiu ei mai bine dar s-ar parea ca in cazul tau nu au stiut chiar asa de bine.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ema, imi pare tare rau ! Sper sa se refaca puiutzul repede !
Parerea mea (din experienta..) este ca fimoza trebuie operata. Altfel apar infectii si alte complicatii.
Noi l-am operat pe Cristi la 2,5 ani iar sora-mea in Germania a operat baiatul abia pe la vreo 5 ani, dupa doua infectii urinare.

Multa sanatate va doresc !

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ema, sanatate multa puiului tau!

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisoara26 spune:

ema, vreau sa-i transmit in primul rand multa sanatate celui mic si tie sa-ti de-a domnu multa forta si putere sa treci peste asta.ar fi bine ca dupa tratament sa duci copilul la operatie, nu are ce rau sa-i faca,ba dimpotriva.daca ai putut sa treci de momentul asta poti sa treci si de momentele de imediat dupa operatie.pot sa-ti spun din propria experienta ca operatia nu este atat de dureroasa fata de momentele prin care ai trecut tu si copilul tau.pe langa ce ai trecut tu, operatia este floare la ureche.te vad o curajoasa, asa ca fii in continuare si nu ezita.inca o data multa sanatate si multi :-* pe (bubita) sa treaca mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Multumesc frumos pentru pareri si pentru gindurile bune.Incet incet isi revine...febra n-a urcat astazi de 38.5.La pipi...nu mai fuge...imi spune au de doua ori si-si da drumul la pipilica.L-am spalat cu apa dupa fiecare pipi si am pus pe urma unguent cu galbenele si cu ulei de migdale.Doctorul a spus ca e ok...pusesem deja 6 zile cloramfenicol...iar copilul tot fugea de usturime.de aseara am pus crema cu galbenele si migdale...n-a mai fugit.In schimb luam antibiotic oral la sase ore.6 zile dupa care mergem la control unde am sa insist pentru decalotarea totala...ca sa scapam definitiv de cosmarul asta.
va pup pe toate.




Mergi la inceput