Lista medici ginecologi/obstetricieni (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emma_28 spune:

quote:
Originally posted by Carmenita

Am si eu nevoie de ajutor! Am descoperit ca am un chist de 4 cm pe ovarul stang, nu este lichidian, deci nu se resoarbe. Trebuie sa ma operez, insa nu stiu un medic in care sa am incredere. Am 29 de ani si imi doresc din tot sufletul sa fac copii. Va rog, daca ma puteti ajuta cu sfaturi despre medici, operatie, vindecare.
Va multumesc!



buna !referitor la chistul tau ..eu te sfatuiesc sa nu te operezi eu m-am operat acum 8 ani ..si dupa operatie mi-au aparut in continuare.chisturile se trateaza cu Duphaston ..sper ca am scris bine...pe mine m-a ajutat mereu ..mai ales ca si eu vroiam sa raman insarcinata..si chair au ajutat...si iti mai recomand tratamentul homeopat f f bun. daca te intereseaza iti voi da un nr de telef. nu te opera!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Fetelor sunt ingrozita...am citit pe un alt site...(tot "despre copii"....numai ca e cu parinti)...O fata cu o sarcina de 7 saptamani, care cerea sfatul celorlalte fete...cand a fost la medic sa-i fie confirmata sarcina, i s-a spus ca e o sarcina extrauterina...in concluzie a doua zi a trebuit sa se opereze...cand a deschis-o ....s-a descoperit ca este(era) o sarcina normala(intrauterina)...dar facuse radiografie pulmonara si anestezie...deci sarcina este(era) compromisa...Cum e oare posibil asa ceva....acum nici o sarcina extrauterina nu se mai poate depista???Noi ne dorim un copil...am facut analize(sa vedem daca este totul in regula...toxo,cmv,etc)...acum fac un tratament pt infectie urinara...Doamne sa ne rugam sa dam peste medici buni...ca altfel..."murim cu zile"

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mitumac/album?.dir=/8872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Brenda- dna dr Vasiliu este in continuare la Municipal, a nascut o prietena de-a mea in nov cu ea.

Eu va rec cu caldura la maternitatea Giulesti din Bucuresti pe dl dr Vlad Nicolae (am vazut ca nu este nici o rec pt el) Mie pot spune ca mi-a salvat baietelul care este perfect sanatos si pe care dl dr Iulian Badea imi recomanda sa-l indop in burtica cu Clexane, un medicament f riscant si periculos in timpul sarcinii! Tot respectul din partea mea pt dl D Vlad! Este un medic extraordinar! Asta ca sa nu va mai spun ca in ziua urm operatiei cezariene eu urcam si coboram in curtea spitalului 2 etaje pe scari si intr-o sapt nu mai aveam nimic! Un super medic! Nu stiu daca va ajuta cu ceva, dar celor care sunt viitoare mamici le doresc nastere usoara si imi doaresc sa va fi fost de ajutor!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliandrei spune:

Vad ca nimeni nu a scris despre dl dr. Badiu Alexandru de la Sp. Universitar (Municipal) asa ca am sa o fac eu. Este un medic foarte bun, intelegator, raspunde tot timpul la telefon si nu l-am vazut niciodata nervos.Eu am nascut cu dumnealui acum 4 luni prin cezariana desi aveam de gand sa nasc natural. A fost decizia dumnealui sa ma opereze si pentru acest lucru ii multumesc.Depasisem termenul,nu aveam contractii desi imi facusera injectii si perfuzii pentru a mi le provoca,aveam tensiune mare, iar la ecografie copilul parea de 4 kg. Ii multumesc ca nu a riscat si ca nu m-a lasat sa ma chinui. In acelasi salon cu mine au fost mamici, care la insistentele medicilor au inceput prin a naste natural si au terminat prin operatie cezariana. Sa nu credeti ca e un mare fan al cezarienelor. Cumnata mea,care a nascut tot cu dumnealui,l-a rugat sa o opereze dar pentru ca totul a fost cum trebuie(contractii, dilatatie)a convins-o sa nasca natural. Vi-l recomandand cu multa caldura pe dl.dr Badiu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Inca 1000 de bile albe pentru Dr.Tutunaru ( Elias ). Eu am nascut cu el in decembrie si am avut parte de o nastere extrem de usoara, in mare parte datorita lui. Plus ca in luna a 6 a mi-a facut un cerclaj de mare arta, avand in vedere ca aveam colul extrem de friabil, s-a chinuit 1 ora sa-l lege dar nu s-a dat batut. Plus ca e un doctor cu mult umor si buna dispozitie, face ca totul sa para foarte frumos si usor cand ajungi la el.
Asa ca datorita profesionalismului lui avem azi o minune de fetita frumoasa.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

buna,am fost o singura data la ginecolog si nu am simtit absolut nimic,imi recomandase o tipa dr.tatu anca denis de la cabinetul pacific med si de la lotus medica.SUPER OK o sa mai merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitrifan spune:

Fetelor , ma mir ca sunt asa putine recomandari pentru Dr. Gabriel Lemnete de la Polizu , pt ca eu de cate ori ma duceam la control (la inceput la cabinet apoi la spital) era puhoi la dansul . Norocul meu era ca ma stia din provincie (sunt din Targoviste) si ma lua intotdeauna printre primele.
Eu il recomand cu putere tuturor viitoarelor mame care vor un medic foarte sigur pe el , plin de personalitate si umor. Eu m-am dus la dansul la 20 de saptamani de sarcina si sincera sa fiu prima data m-am speriat putin de dansul, radea de mine; dar am nascut in Duminica Rusaliilor , la ora 17 ; dansul a venit sa ma opereze , dupa ce plecasa din spital dupa o cezariana la ora 3 noaptea.
Nu e adeptul cezarienelor fara motiv medical , eu fiind un caz clar; am nascut la 41 sapt si 3 zile dupa vreo 8 ore de contractii -ce-i drept moderate fata de ce am vazut si auzit- prin operatie de cezariana datorita bazinului ingustat si unui bebelus destul de mare:3,950 kg.(eu am 1,53 m inaltime). In doua zile am plecat acasa .
Sa stiti ca eu cred ca cel mai mult conteaza sa ai incredere in medicul tau si sa asculti recomandarile sale indiferent ca e profesor doctor sau un rezident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Am vazut ca cineva a recomandat-o pe Tanase Florentina - Craiova, ca fiind medic bun. Eu am o bila neagra pentru ea. Acum cativa ani m-am dus la ea pentru ca aveam rana pe col si mi-a spus ca nu trebuie cauterizata, sa fac doar spalaturi si nu-i nici o problema, sa fac intai un copil su dupa aceea om mai vedea.... Am stat cu acea rana 4 ani, pana cand am citit cat de periculoase sunt aceste rani. M-am dus la Bucuresti si am cauterizat-o si imediat dupa aceea am ramas gravida.
In afara de ceea ce v-am povestit, are prostul obicei sa-ti ceara un anumit tarif inainte de a-ti face ceva, daca nu ai suma respectiva te paseaza la alti medici care sunt mai ieftini... Deci conditioneaza actul medical de banii care trebuie sa-i dai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurak spune:

Am si eu o intrebare pentru voi. As vrea sa stiu daca vreuna din voi este pacienta dr. Alexandra Atanasiu de la Filantropia si ce parere aveti despre ea.

laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am si eu de zis de bine despre Dr Berbecar de la spitalul Militar. Nu stiu cum se comporta la spital, eu il vizitez la o clinica particulara din afara Bucurestiului. Nu stiu nici daca mai este la spital, am inteles ca a iesit la pensie.

Prima vizita la el mi-a facut o impresie cam proasta, am avut senzatia ca e superficial, expeditiv, de la a 2 a consultatie a fost altfel, mi-a explicat mai multe nu m-a mai expediat as arepede. El mi-a facut si cauterizarea si a fost ok, are mana destul de buna. Pana acum am o bila alba. Sper sa nu ma dezamageasca.

Va pup

Crinutz codita de maimutz

Mergi la inceput