Rahova sau apropiere..... (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Ma mai cunoasteti?!?

Sper sa nu fiti suparate pe mine ca nu am mai scris in ultimul timp...

In primul rand vreau sa va urez tuturor sa aveti un an minunat, plin de impliniri si realizari, sa aveti parte numai de lucruri frumoase si mai ales sa fiti sanatoase alaturi de toti cei dragi!

Apoi vreau sa o felicit pe Anangel_lexi, ma bucur nespus sa aud ca dorinta ta cea mai mare a devenit realitate si ca ai inceput anul cu o asa veste buna! Multa sanatate!

Aissa, m-am uitat de multe ori dupa voi prin parc, eu va recunosteam dupa carutul portocaliu cu insigna DC - nu stiu daca hainele groase v-au facut mai greu de recunoscut sau daca nu cumva ati schimbat carutul... cert e ca nu am reusit sa va vad prin parc. E adevarat ca plimbarea noastra se rezuma numai la o tura-doua de parc ca pana ajung acolo imi ingheata mainile.... sper insa sa vina si vremuri mai bune!

Andre_ea, eu stau pe Craisorului, la intersectia cu Dumbrava Noua, tu in ce bloc stai exact?

Despre noi va spunem ca acum suntem intr-o perioada mai critica, din nu stiu ce cauze Maya nu are pofta de mancare si nu prea mai ia in greutate de doua luni incoace. Sa fie de la dinti, de la viermisori sau altceva....vom afla abia cand vor iesi rezultatele analizelor pe care le astept cu nerabdare! Am mers cu ea la Dr. Stanciu si ne-a dat sa repetam un set de analize pe care le facusem la Medicover si al caror rezultat nu fusese tratat cu seriozitate.

Va pupic pe toate!


Tina si Maya
Pozele noastre
Botez Maya
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Tocmai citisem mesajele de la subiectul cu medici pediatri din zona, si ma uitam chiar acum la pozele tale de la nunta si acum vad ca ai scris la noi. Te tinem minte cum sa nu! Cu pofta de mancare a avut si fata mea o pauza de 3 luni. Acum pare sa isi fi revenit cat de cat asa ca o pun pe seama dintilor. Si intra-devar, am alt carut "de iarna" asa ca probabil de aia nu m-ai reperat. Nici prin parc nu prea ajung, chiar m-am enervat ieri ca am fost cu fata si nu putea sa mearga de gheata....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor! Uite ca va scriu si in week-end. Saptamana asta ne-am bagat net si acasa, asa ca nu mai depind ce netul de la servici.

Florentina G, multumesc pt. urari! Sanatate multa fetitei!

I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

Anangel_lexi felicitari! Sper sa ma alatur tie anul asta... ca tre' sa intarim randurile la copii de 2006 !

Deni mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
eu sunt ca siaseara am fost la o petrecere si ne-am intors acasa f tarziu si eu cred ca pot sa ma culc si la 3 dim ca tot la aceeasi ora la care sunt obisnuita ma trezescnu mai am somn si gata...dar totusi sunt cheauna de cap.
cristina cum te mai simti?...si eu tusesc dar altceva nu mai am...sanatate! sialexandrei
Florentina, si ruxi a mea trece prin starea asta cu "nemancatul" de cand o stiu...bine ai revenit la subiect
anangel-lexy...inseamna ca acum o sa intrii mai des pe-aici daca ai net acasa...lasa "miscarea" pe mai tarziu acum ai grija de bb din burtika
mia,andre-ea voi pe unde sunteti
vio!...vio!...vio!...raspunde...abs...
va pup pe taote si va doresc we placut si linistit

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Ma bucur ca nu m-ati uitat!

Spuneti-mi si mie, va rog, cunoasteti vre-un laborator de analize medicale prin zona sau cat mai aproape unde sa se recolteze sange din deget pentru bebelusi?
Vineri am cautat innebunita pe net, am dat zeci de telefoane dar singurul era la Dr. Grozovici si e mult prea departe iar eu nu am masina si pe vremea asta ma usuca taxiul pana acolo!

Monica-Elizabet, eu imi fac griji pt. ca ea manca foarte bine inainte. De la o vreme incoace nu stiu cum sa o mai pacalesc sa-i bag cate ceva in gurita! A slabit considerabil si acum facem investigatii sa aflam care este cauza.
tuturor!


Tina si Maya
Pozele noastre
Botez Maya
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu tocmai am dus examenul coproparazitologic al lui alex9credeam ca are oxiuri dar nu are...i-au facut proba de 3 ori...adica 3 zile la rand si a iesit negativ) la lil med si am vazut ca acolo au un laborator destul de bunicel...cauta-le pe net nr de telefon(este in margeanului)str suzana...f aproape de str barca si intreaba sa vezi ce-ti spun.

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

anangel_lexi felicitari! Buna fetele,

eu am luat rezultatul analizelor, dar nu pre imi sunt pe plac, nu e de la pisica, nu e de la nimic astazi trebuia sa mergem la d Stanciu, dar nu am avut curaj, ma voi duce marti abia.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor, CristinaT nu te baza doar pe analizele de la un singur cabinet medical cand e vorba de asa o problema mai delicata...incearca in mai multe locuri pentru sigurantza...si ref dr stanciu si eua veam o parere f buna despre el dar de cand cu andreap as mai incerca si in alta parte...fetitza ei trebuia operata de urgentza si el a fost singurul dr care i-a zis sa nu o opereze....nu stiu mai multe amanunte poate ti le da chiar ea sau cristina(aissa) daca les tie
va pup pe toate...sa aveti o duminica placuta

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Florentina eu i-am facut analize lui Ale la Sanador (in zona fostului restaurant Budapesta). Nu stiu cum e cu Lil Med-ul asta, Vio ii stie (ca are fata inscrisa acolo la medic de familie) dar VIO E ABSEEEENTAAAAA!
Cristina nu stiu ce sa iti zic caci nu stiu nici cum se manifesta aceasta boala. Iti zic insa ce am patit eu cu alergia la caine. Am la mama, asa cum am mai spus, o lupoaica. Am dormit cu ea ani de zile, in pat. Ne-am pupat bot in bot si ne-am jucat fara probleme. Pana intr-o vara cand am racit rau la mare, mi s-a prelungit raceala vreo 2 luni si dupa aceea nu am mai putut sa ma apropii de Lisa, la modul ca imediat ce intru in casa (si la fel sunt si daca vine la mine cineva care are caine) mi se infunda nasul, imi curg ochii si ma mananaca si vreo 2 zile o tin asa. Mi-am facut testele de alergie, in prima faza dr a zis: "ia uite cum s-a facut la caine" (era rosu-rosu) dar la timpul cand trebuia sa "citeasca" rezultatul nu mai aparea "alergia" asa ca am o stare alergica intretinuta de caine, nu alergie la caine. Oricum situatia e la fel, adica nu pot sta in aceeasi casa cu un animal.
Monica si de ce nu dormi acum? Sau esti ca mine si ziua nu poti?
Despre Stanciu eu nu aveam nici o parere doar auzisem de el, dar la fel ca si Monica, dupa ce a fost Andrea_p la el si mi-a zis ca nu e chiar asa grozav nu m-a mai interesat subiectul. Si din ce am priceput, pe langa nerecomandarea operatiei pentru Maria a fist si destul de expeditiv.
Eu am un numar de telefon al unui medic, Santimbreanu, despre care am auzit de la mai multe fete ca il cheama acasa. Nu e medic de familie, dar in caz de nevoie am numarul acolo.... Daca il vrea cineva, sa spuneti. Eu inca nu am apelat la el asa ca nu il cunosc.
Lexi ma bucur ca ai net acasa, acum chiar o sa ai nevoie, cred, ca sa scrii si la burtici. Si sa fii mai activa si la noi.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput