Rahova sau apropiere..... (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lexi felicitari! Sa fie cum vreti voi, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Pe Floricika am vazut-o si eu ca e graviduta, scria pe la Aspirante, dar la noi nu a dat veste, nu-i nimic, ca ne vedem noi cu burticile noastre in parc la toamna.
Monica ai fost inspirata sa mergi luni. Ieri am fost la Amzei, mi-am pus dosarul si apoi am mers la Primarie unde am stat 3 ore, din care 2 afara, imi curge nasul acum dupa frigul de ieri. Si tot nu am rezolvat ca vor o adeverinta pe care nu o aveam. Sunt curioasa ce face azi Andre_ea ca am fost impreuna ieri, si ea merge azi din nou.

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Neatza fetelor!
Succes la dosarele pt CIC..sau ce va trebuie voua

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Ce facetzi fetelor? De ce nu mai scrietzi nimic?


Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetelor,
eu ieri am fost sa-i cumpar patine lui alex fiindca vazusem la reducere la Cora cu 500 000(erau din acelea reglabile pentru 3 numere) si am zis...wow..super pret...dar de unde baiatului meu ii veneau chiar la ultimul nr...asa ca am cautat altele si am gasit ceva misto la 850 000 lei...asa ca dupa colindatura ne-am dus la patinoar la Unirea doar eu si alex...a fost super misto, alex patina pentru prima data si era mai mult pe josdar este muzica, antren, voie buna...concursuri si alex a participat si el la un concurs coca cola si a castigat un spiridus...
eu nu am cazut niciodata pe gheatza in schimb cum mi-am pus ghetele in picioare am alunecat si am cazut f aproape de statia de tramvai si eu si alex......am incepus si eu si alex sa radem de se zguduia asfaltul si lumea se uita la noi ca la doi nebuni...mai ales la mine...
poate ne intalnim pe-acolo...voi nu vreti sa patinati?...este 100 000 lei intrarea de pers pentru o ora si jumate
va pup si am fugit sa-l duc pe alex la gradi

monica
http://community.webshots.com/album/526201867odZHaD
http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica eu nu am patinat niciodata, nu am nici patine si e clar ca daca se va intampla sa cad eu se darama Casa Poporului si e pacat.
Eu sunt nervoasa (ce e nou in asta ) pe aia de la serviciu, pe sefa mea, pe faptul ca nu numai ca niciodata nu au apreciat cat am muncit acolo si niciodata nu s-au stresat sa ma plateasca dupa munca, acum se gasesc momente de razbunari prostesti si isi manifesta anumite invidii si rautati.... Asa ca sunt decisa sa ma apuc sa imi caut de lucru si sa nu ma mai intorc acolo.
Altfel, desi ieri doar imi curgea putin nasul, azi stranut rau si imi curge nasul si mai rau, asa ca sunt pe cale sa platesc statul la coada de la primarie cu o raceala....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Off, ce-as mai merge si eu la patinaj!!! Imi place mult de tot sa patinez, dar acum mi-e putin frica. De obicei nu cad (patinez de la 4 ani), dar daca totusi se intampla asta acum? Nu vreau sa risc sa-l pierd pe bebe...

I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lexi stai cuminte, lasa ca mergem la patinoar peste 2 ierni, tu cu patinele, o inveti si pe Ale a mea si eu stau babysitter cu bebelusul tau . Batem palma? Acum lasand gluma, cand mergi la dr? Care e DPN? Azi am aflat si de o mamica de la noi ca va fi iar la burtici de sept-oct asa ca o sa va urmaresc din umbra pe acolo...

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by aissa

Lexi stai cuminte, lasa ca mergem la patinoar peste 2 ierni, tu cu patinele, o inveti si pe Ale a mea si eu stau babysitter cu bebelusul tau . Batem palma? Acum lasand gluma, cand mergi la dr? Care e DPN? Azi am aflat si de o mamica de la noi ca va fi iar la burtici de sept-oct asa ca o sa va urmaresc din umbra pe acolo...

Cristina si Ale (30.09.2004)




Da Aissa eu sunt de acord. Da' ce te faci daca am vreun nazdravan de copil??
Azi de dimineata la 3.30 mi-am facut testul Clear Blue si a iesit tot pozitiv. Astazi dupa servici sun la cabinet sa ma programez la dr. DPN calculata aici pe DC cica ar fi pe 16.09 dar eu cred ca va fi mai devreme pentru ca pe calculatorul respectiv scria la data conceptiei 24.12 or eu stiu sigur ca n-am prestat in ziua aceea. Data conceptiei e ori 18.12 ori 20.12 dar eu inclin sa cred ca e 18. Deci DPN inca n-o stiu sigur, ar fi intre 10 si 17.09.

I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Lexi, data conceptiei nu trebuie sa fie aceeasi cu cea in care ati prestat. Cica un spermatozoid traieste pana la 72 de ore. Asa ca voi puteati presta pe 20 si conceptia sa se produca pe 23. Oricum , depinde mult de organismul tau.

In acest caz pot sa incerc un prognostic? Eu zic ca vei avea fetita. Pentru ca ati prestat inainte sa se produca ovulatia.
Eu am baiat pentru ca am prestat in aceeasi zi.




Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andreea, ar fi super sa fie fetita pentru ca tati fetita isi doreste. Si si eu am un feeling ca e fetita. Vom vedea. In primul rand sa fie sanatos. Dar daca va fi fetita, va purta si numele tatalui meu, cu atat mai mult cu cat se va naste in jurul datei lui de nastere. Pe tata in chema Corneliu, pe fetita mea (daca va fi fetita) o va chema Maria Cornelia.
Multumesc fetelor pentru urari!!! Sper sa ne vedem la vara in parc, eu cu burtica voi cu bebeii!

I wish I were an angel...

Poze diverse

Mergi la inceput