Reteta excelenta si rapida - Prajitura cu branza

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Nu m`am putut abtine si aseara am facut iar prajiturica

De data asta am inlocuit branzica ccc cu mere razuite & scortisoara. Mmmmmmm... Nu a mai iesit chiar asa de pufoasa (am pus 2 extra linguri de lapte...), dar dupa o ora de tinut la frigider... Excelenta!

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Am facut si noi prajitura, am pus indulcitor in loc de zahar si a iesit minunant

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Am facut si eu prajiturica,numai ca am tinut-o mai mult de jumatate de ora,ca mi se parea ca e prea insiropata.Sau asa trebuia sa fie? Si n-am pus stafide,ca al meu sot nu le suporta si nu m-am incumetat sa mananc singura o tava cu prajitura,cu toate ca este foarte buna!Chiar asa mai uscata cum am facut-o eu!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Am facut si eu prajitura..super buna,dar am pus prea mult zahar in branza.Data viitoare pun mai putin.Voi cat zahar puneti in branza sa fie potrivit de dulce?

www.snugglepie.com/ezb/317964.png" target="_blank">Lya 17+&www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank"> Ruty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Azi am facut prajitura si a iesit super. Nu am pus in ea stafide ca nu ne place. Sotul meu s-a minunat ca am facut prajitura cu branza si mi-a zis ca e ca si cum ar fi fost facuta de taica-su care e maistru patiser. Asa ca inca odata mersi de reteta, pe care o voi mai face.


Himmelsduft

calut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

am facut prajitura de doua ori pana acum si e fenomenala.
Cred totusi ca trebuie sa se puna ceva mai multa faina. Ieri am pus vreo 10-11 linguri (nu cu varf, ci asa moderate) si a iesit ok, dar azi am respectat cantitatile din reteta si e cam frageda.
In plus, ieri am lasat-o in cuptor dupa ce am stins focul si s-a uscat putin branza pe deasupra .
E buna rau!!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Aseara am facut din nou prajiturica.

Nu aveam lapte la indemana, asa ca am pus apa minerala. Iar praful de copt nu l`am mai stims in lamaie ci l`am pus asa... tel quel.

Rezultatul: prajiturica bunaaaa si pufoasaaaaa care s`a "evaporat" in 15 minute!

SevdiklErim arasiNda en Sevdigim kim bilIyor musuN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Am incercat si eu prajitura aseara.
Parea foarte gustoasa si usor de facut...
Dar, nu mi-a iesit deloc. E gustoasa, dar are mai putin de 1 cam inaltime... S-a afundat branza in aluat, la cuptor parea crescuta, cand am scos-o din cuptor...s-a pleostit toata.
Unde am gresit...??? Heeeeelllpp!

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Super buna reteta....din cauza ca nu mi-am dat seama cat de mare e tava am dublat, doar cantitatea de blat, ca branza nu mai aveam.

Camelia mami de Rares Petru (04.07.2002) si Daria Maria (17.05.2006)
www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
www.flickr.com/photos/47782891@N00/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Facut si noi pt copil alergic la creme din comert. F. Bun! Excelent.
Poza www.postimage.org/image.php?v=aVaDG8S" target="_blank"> aici :

Mergi la inceput