Fumatul si sarcina (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

of of of, mai fetelor...am avut o sarcina foarte buna, multumesc lui Dumnezeu pentru asta, poate din cauza asta am fumat aproximativ 8 tigari pe zi...peste 2 saptamani trebuie sa nasc si am niste emotii groaznice, poate gandindu-ma si la faptul ca n-am putut renunta la tigari...totul pana acum a fost foarte bine, sper sa fie si de acum in colo...va pup pe toate, fumatoare si foste fumatoare, sarcini usoare in continuare!!!
alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

asiza, subscriu la ce ai spus tu si felicitari fetelor "noi" de pe forum care au reusit sa se lase

eu incerc sa fiu o "mama nemaipomenita" pentru copilul meu si rolul meu incepe din momentul conceptiei lui..maternitatea ne schimba pe unele dintre noi este evident lucrul acesta..sper sa reusesc sa il privesc in ochi si sa ii spun mai tarziu ca am facut orice ca sa ii fie bine...

as dori insa sa le ajutam pe fetele care mai au o sansa sa se lase in timpul sarcinii..nu sa le incurajam prin atitudinea noastra..ia uite ce bine mi-a mers mie, asa ca nu va temeti ca patiti ceva..e o atitudine cel putin la fel de nociva ca si fumatul

asta nu e o polemica, este mai mult decat atat..e sanatatea copiilor nostri..de a noastra ne vom ocupa la momentul ei...mai tarziu...

desiree 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystal`` spune:

buna fetelor! sunt si eu insarcinata in 6 sapt.si sincer am mai mari emotii decat la prima sarcina. Fumatul e problema mea ,10 tigari/ zi.Mult asa`i? un sfat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Eu pe la 10 sapt. m-am lasat. N-am mai putut sa suport mirosul de tigara, acum si cand fumeaza cineva pe strada fug cat mai repede Pana atunci redusesem la 3-4 pe zi. Acum parca ma mai apuca din cand in cand nevoia psihologica, mai ales cand sunt nervoasa, dar cand imi aduc aminte de miros mi se face rau.. E foarte fain ca nu mai imi miros toate hainele si parul a fum Partea rea e insa ca tati inca fumeaza, si daca ma pupa imediat dupa ce a fumat...ihhh Sper sa tina si dupa ce nasc, ca de cand voiam sa ma las

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naisha spune:

Buna fetelor....sunt si eu noua pe aici ... sunt in 7 saptamani si fumatoare ....le-am redus de la 1 pachet si ceva /zi la 5-6-7 maxim /zi ....sunt mandra de asta ,dar sper ca voi reusi sa nu mai fumez deloc la un moment dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

buna NAISHA!
ai doar 12 ani si esti gravida?
5s+



MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naisha spune:

quote:
Originally posted by MIKYCRIS

buna NAISHA!
ai doar 12 ani si esti gravida?
5s+



MIKYCRIS



Doamne fereste ...cum sa am 12 ani
Am 24 ...unde ai vazut ca am 12 ....poate am trecut eu ceva gresit
am observat ca nu pusesem data nsterii ( de fapt nu am citi cu atentie acolo )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:


NAISHA,la show profile am vazut ca scrie ca ai 12 ani!
oricum ma bucur ca nu asta e varsta!
si eu sunt o fumatoare!
am fumat si la prima sarcina,de fapt am fumat pana in ziua in care am nascut si nu putin!fumam 1 pachet pe zi si slava domnului ca am nascut o fetita sanatoasa tun!
5s+

MIKYCRIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naisha spune:

sa dea Dumnezeu sa fie asa si in cazul meu ...tot fetiza vreau (sotul vrea baietel) ....
eu sunt la prima sarcina ...si sunt mai speriata
oricum eu am redus considerabil tigarile ...fumam 1 pachet si inca cateva tigari ...si acum fumez 5-6-7 (7 cand sunt mult timp cu cineva care fumeaza lanag mine)
astazi ,de ex am fumat doar 5 ....sau mai bine zis 4 ...ca pe a 5-a nu prea am putut ca imi era greata si am aruncat mai mult de jumatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

NAISHA,esti o fericita ca doar atat poti!
eu la prima sarcina in primele 3 luni nu puteam fuma din cauza greturilor,desi eram fumatoare ca acum dar dupa 3 luni pofteam la tigari si nu orice tigari.
dadeam 2 L.M. pe 1 bucegi! in fiecare zi de 2 ori cautam persoana care fuma astfel de tigari ca sa ii dau din tigarile mele la schimb.
acum poftesc la tigari dar deocamdata nu am ajuns sa fac schimb!
sper sa nu se mai repete povestea de acum 11 ani!
tu ce simtome ai?
iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara!
5s+

MIKYCRIS

Mergi la inceput