Dr. Nayel - CF2 ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Pisoi ai o minune de baietel!!!Sa va traiasca si sa creasca mare si vonic!Asteptam sa ne mai pui poze ca eu la astea m-am uitat de vreo 5-6 ori si nu ma mai satur!Imi imaginez cum va fi si bebele meu si parca de abia astept sa treaca timpul sa nasc si sa-l vad! io 28fix cu Seby
Poze cununie
Poze mami si bebe
Poze Craciun,Revelion si cu burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

seara buna,fetelor.am reusit si eu in sfarsit sa mai apar pe aici dupa ce timp de 2 saptamani am tot fost plecata cu bebe la ai mei in slatina apoi o sapt aici in buc. la soacra-mea.am facut asta pt ca eram ffff obosita.bebe 4 nopti la rand nu a dormit nici macar un minut,se trezea la 12 nopatea si plangea mereu , mai adormea pe la 10 dimineata.o durea burtica.....ce sa mai...a fost tare greu.acum doarme iarasi bine noaptea cu o trezire pe la 3 jumate .
poze eu nu stiu sa pun desi am o gramada facute cu ap digital.poate ma lumineaza si pe mine cineva.
Am vazut ca sunt fete noi,pacientele lui Nayel, carora le urez bun venit si sarcini usoare.
eu marti mi-am facut programare la cabinet pt controlul post nastere care trebuia sa fie la 6 sapt dar fiind plecata nu am avut timp, asa ca va fi la aproape 8 sapt.mie la telefon mi s-a parut f de treaba asistenta desi nu am mai sunat niciodata.acum o s-o vad eu acolo.
ce vroiam sa va intreb:dupa nastrere voi pt ce ati optat:sterilet sau pastile?ca eu inclin spre sterilet iar cand vreau bebe 2 il scot.acum sa vad ce zice si nayel.
iar lohiile pe mine m-au tinut vreo 5 sapt cu pauze uneori de 2-3 zile ioar cand credeam ca gata a inceput iar sa-mi curga sange dar parca altfel,mai rosu.e posibil sa fi fost menstruatie?
de alaptat nu mai alaptez deloc.de la inceput,de fapt din a doua sapt de la nastere in sanul drept nu am mai avut deloc lapte si am continuat alaptatul numai din sanul stang pana acum o sapt cand s-a dus si acolo,asa ca bebe papa acum milumil1 si vad ca ii place.
v-am pupat pe toate!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

Pisoi3,suuuperrr scumpic bebe MArk.sa va traiasca. o sa vedeti ca pe zi ce trece se schimba,creste.eu ma uit la fetita mea , o asez pe burtica mea si vad ca s-a facut o lungana.deja avem hainute pe care le-am abandonat pt ca ne sunt mici.:)):))
sa ai laptic mult si bebe tau sa creasca mare si voinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Adriana, ...ar putea fi menstra... dar asa repede?
Eu nu agreez ideea de sterilet, desi am auzit ca dl. dr. recomanda. Prefer sa stiu ca uterul meu va fi la fel de bine pregatit pentru bb 2 cum a fost si pentru bb 1
Dupa controlul de 6 saptamani eu n-am mai ajuns la Nayel, insa tot sper sa ajung pana se face anul (de cand am nascut)
Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Nici eu nu mi-as pune sterilet sub nici o forma. N-as suporta psihic sa port metalul ala in mine tot timpul. Bleah!

Eu am luat anticonceptionale compatibile cu alaptarea (am alaptat 18 luni!) : Exulton. Partea misto este ca nu trebuie sa le iei zilnic, au efect dupa 24 de ore de la prima pastila si le poti intrerupe cand vrei si relua la fel, fara probleme. De exemplu, pleaca sotul in delegatie..nu mai iei, vine sotzul acasa, cu 24 de ore inainte iei pastilutza! Oricum, daca tu nu alaptezi poti lua orice fel de anticonceptionale, care ti se potrivesc, fireste!

Multumim de bun venit si sa te bucuri de dulcica mica!

Cat despre poze, du-te pe www.webshots.com, fa-ti un cont acolo si apuca-te si baga acolo pozele tale din calculator. Si..trimite-ne si noua link-ul!
Mult succes!


Ioana 25 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Daca era sange rosu si nu avea caracteristicile lohiilor (miros specific, culoare specifica si cantitate zilnic diminuata) atunci e menstruatie. Nu e prea devreme, e normal. Difera de la femeie la femeie momentul la care vine prima menstruatie. La mine a venit la 8 luni! Dar e la fel de normal sa iti vina si doar la cateva saptamani de la nastere. Cu atat mai mult daca alaptezi putin sau deloc (dar nu e neaparat necesar).

Ioana 25 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Apropos de lohii si menstruatie, sa vedeti cum a fost la mine: lohiile m-au tinut vreo 3 saptamani si ceva parca, dupa care am avut vreo saptamana pauza urmata de sangerari din nou, sangerari cu multe cheaguri care m-au tinut 10 zile.
Disperata il sun pe Nayel si imi spune calm " e menstruatie". Asa a fost, luna urmatoare avand din nou, si de atunci tot asa, deci, asta e menstruatie rapida dupa nastere. Poate de aceea nici nu am prea avut lapte.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_de_bogdan spune:

Buna fetelor,
Si eu am nascut tot cu dr. Nayel, acum un an si cinci luni. Va citesc aproape in fiecare zi de cand eram gravida si iata ca acum m-am hotarat sa ma logez si eu. Ma regasesc in ce povestiti voi despre nastere.
Nu prea ati mai trimis nimic in ultimul timp. Astept cu interes vesti noi de la voi.
Va pup, o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Bine ai venit mami de Bogdan. Povesteste-ne mai multe despre voi, despre cum a fost nasterea, etc.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

buna ziua frumos la toata lumea!

si eu va tot citesc. de fapt asa am si ajuns la dr. Nayel, intai v-a citit prietena mea si a ajuns sa nasca cu dansul, apoi, incantarea ei fiind contagioasa, am umblat si eu pe-aici si ..... am schimbat medicul!! e minunat, sunt tare fericita ca voi naste cu dansul. singura umbra este "minunatia" aceea de asistenta, rar am vazut un asemenea specimen... am plecat in spume de acolo. i-am dus un calendar fain, suedez si-mi spune "pai si ce vrei sa fac cu el, nu vezi ca mai am unul?", iar la sfarsit, cand i-am platit, fara sa ii dau nimic in plus (nu inteleg de ce i-as fi dat), s-a enervat numarand banii si a plecat lasandu-ma in mijlocul propozitiei (ma intrebase ceva si eu ii raspundeam). nu-i frumos ce fac eu, da simteam nevoia sa ma descarc
e, vorba altora, medicul e important, iar medicul e.... n-am cuvinte!!
mai e cineva care naste la sfarsitul lui mai?

intrebare: am citit undeva, tot pe aici insa nu mai stiu exact unde, ca dr. Nayel ar fi plecat in saptamana 13-17 februarie. e adevarat?? eu am programare pe 13 la dansul la cabinet si nu stiu daca mai e valabila. si nu-mi vine sa sun la minunata asistenta..
stie cineva ceva?

Va pupam,

Luana si Hora, 25weeks


AlaBalaPortocala

Mergi la inceput