MA-MA

MA-MA | Autor: miruna

Link direct la acest mesaj

Cand au spus bebeii vostri prima data mama sau tata nu v-au innebunit?La inceput spunea doar plangand mamamamam , dar acum asa frumos ma striga ca nu mai pot de fericire.Il iubesc cu toata fiinta mea si sunt in extaz.Scuze pentru mesaj , dar sunt sigura ca imi intelegeti bucuria.Pa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

sigur ca te intelegem miruna, pai cum altfel!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Hihi!veve are 19 luni si pin-acu mama a zis doar in plins si tata deloc;ne bodoganeste toata ziulica si spune ma-ma ,ta-ta,dar fara referire directa la noi....Asa ca inca nu stiu cum "se simte" asta!banuiesc ca minunat ca orice vine de la omuletii nostri!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coryna spune:

Dragos a zis si ma-ma, ta-ta, ca-ca, ba-ba,pa-pa, dar acum la 1 an si o luna nu mai zice decit tata (cu adresa), pa, ca pe mama a uitat-o. Dar te inteleg cit de fericita esti, si eu as fi daca s-ar uita la mine si mi-ar spune mama, dar sunt fericita oricum ca exista si ca e al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Ilinca zice mamamama cand e tare suparata si se uita la mine iar eu mai ca mor de bucurie...
sa ne traiasca bebelii ca sunt cea mai mare bucurie a noastra!

Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Pe noi ne-a topit de cand ne striga: ma-mi si ta-ti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

he, he...Bravo
Te cred ca esti fericita...toate suntem la momentul respectiv.
Acum mai in gluma...pai daca a zis ma-ma prima data inseamna ca mai face mami o fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Am uitat sa va spun...
Stati fetelor sa vedeti mai tarziu cand va va striga pe nume. Pe mine, rar ma mai striga Andrei mami...cel mai des Milela sau Mili(nu prea il zice pe r).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaa spune:

Nu cred ca poate fi ceva mai frumos pe lume ,decat cand spune bebelul nostru pentru prima data "mama".Si acum ma trec fiori de emotie cand ma gandesc.
Fetita mea a spus tete prima data si asta de 8 Martie.Pe la 1 an, a spus si mama ,dar atat de frumos......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

pe la un an si 5 luni am fost clar de tot MAMA, pe la 1 ani si 8 luni eram MAMI, pe la 2 ani si 10 luni am ajuns iar MAMA, alternaind cu MAMI; acum are 3 ani si sint DOTO MAMI sau DOTO MAMI RIO RIO; sau eu sint si e MAMA...si UBITA...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaD spune:

quote:
Initial creeata de miruna

Cand au spus bebeii vostri prima data mama sau tata nu v-au innebunit?La inceput spunea doar plangand mamamamam , dar acum asa frumos ma striga ca nu mai pot de fericire.Il iubesc cu toata fiinta mea si sunt in extaz.Scuze pentru mesaj , dar sunt sigura ca imi intelegeti bucuria.Pa!


Si eu vreau sa aud cu imi zice mama, acum zice mamamama cand e suparata si plange si tatatata cand totul est in regula
Oaana

Mergi la inceput