MA-MA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Prima data l-a strigat pe tati, spunandu-i cachi, apoi Abe (de la Abel), isi spunea numele Diaua sau Dia, iar pe mine m-a lasat pe mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Cind Mihnea a spus mama prima oara pe la 7 luni si jumatate ,am plins juma'de zi de fericire.Acum are 1 an si doua saptamini si nu mai vrea sa spuna nimic.Ii zic : spune mama sau tata(n-a spus decit 1 data) si el da din cap ca nu.NU este principala lui distractie acum.De cite ori il intreb ceva si nu-i convine da din cap ca NU si se amuza grozav.Multa sanatate tuturor!Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

Snoopi a zis mama prima data la 8 luni fara 2 zile, sus in virful Transafagarasanului De atunci a invatat sa mai zica si ta-ta, dar nu sintem siguri ca leaga numele de personaj. Insa pe mine ma striga cind dispar din raza ei vizuala: mamamama, iar cind ii e foame si nu mai are rabdare sau cind vrea sa ma certe sau sa ma 'aduca la ordine' striga scurt, clar si raspicat MA-MA! Aproape ca mi-e teama pentru cind va fi mai mare si va avea si forta (are 11 luni acum).
Insa cu ce ma topeste, dar ma to-pes-te!, e cind ma alinta si imi spune 'ma'. Azi dimineata s-a trezit pentru citeva secunde, mi-a zimbit, m-a luat de git si mi-a zis de trei ori: 'ma', 'ma', 'ma'. Pacat ca nu va pot reda intonatia...

Mergi la inceput