dulciuri cu lapte condensat?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Da, asa ma gandeam si eu. Maine sau poimaine cel tarziu ma apuc sa fac ceva bun... Ma hotarasc eu la ceva din bunatatile propuse aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

lapte condensat am vazut intr-un timp la fourmi
nus tiu daca se mai gaseste acum, aveau si conserve de 400 gr si niste tuburi ca pasta de dinti

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Si eu am vazut in la fourmi, dar prin '93-94, cam asa. Dupa aia oricit am cautat, n-am mai gasit.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Nu stiu daca ajuta cu ceva si in mod sigur nu vreau sa fac reclama - dar cutia mea este de la Nestle. Poate asa ne va fi mai usor sa indentificam lapte condensat si la noi (al meu e adus de la Beirut).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Akella, tot de la Nestle era si cel din la fourmi. Daca asta e reclama, apoi ce sa mai zic de subforumul "parintii intreaba, parintii raspund", unde se scriu in clar toate produsele de copii folosite.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

multe retete cu lapte condensat indulcit gasiti si www.nestle-family.com/laziz/eng/laziz_recipebox.aspx" target="_blank">aici(sper si eu sa nu fie considerat reclama). din pacate,unele retete mai necesita inca o crema de la aceeasi firma,care nu se gaseste in Romania,dar excluzandu-le pe acestea tot raman o gramada de retete doar cu lapte cond.,bune de incercat. spor la prajiturit:-)

edit:am gasit si reteta de www.nestle-family.com/laziz/eng/viewrecipe618.aspx" target="_blank">crema caramel,stiam eu ca tre' sa fie pe undeva.

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ortansa, te pup! E o comoara linkul acela, cite retete in el! Iar cea de crema caramel chiar se face super usor, poate o incerc chiar acum in we.
Oare daca le scriu o sugestie la nestle romania, referitor la importul de lapte din asta, m-ar lua in seama? Sau e nevoie de mai multe cereri?

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Ortansa, esti nemaipomenita! Gata, m-am hotarat, fac crema caramel...
Natalia, daca vrei, facem o campanie de strans semnaturi , pe forum - pentru nestle - lapte condensat... Io ma inscriu de pe acum.

P.S. La campania asta ar trebui sa se inscrie si Ortansa, ca ea mi-a adus laptele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Akella, ia ghici ce am in frigider la racit acum? Crema caramel! Ce usor se face, si miroase exact ca una facuta dupa reteta clasica. Din pacate n-am avut forme mici, si am facut intr-o forma mai mare, nu stiu cit de bine isi va pastra forma la rasturnare.
Celor de la Nestle le-am scris deja de dimineata (au un formular de e-mail pe site), sa vedem cind imi vor raspunde.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Revin cu poza. Arata cam dezintegrata crema, pentru ca am luat cu lingura din forma mare. Dar gustul e bestial, si ce simplu se face, neaparat o sa mai repet figura.

------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Implinita la 30 de ani
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput