Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Helaaaau, helaaau girls!
Ma bucur sa va vaz din nou

Kim, rau imi pare sa vad ca pustiul zis Duracell a comis-o asa de dramatic, sper ca e ok si va tin pumnii sa se vindece repede buzita. In parc la noi era o fetita care a cazut in gurita si dintii de lape i-au intrat inapoi in gingie, s-au speriat atunci cu totii, bine ca nu se rupsesera si in scurt timp i-au iesit a loc...daca n-o cunosteam pe fetita aia nu as fi crezut, auzi, sa intre dintii la loc!!! Ingrozitor!
Eu mama nebuna ce sunt, i-am ranit insami buza copilului, fiindca i-am incheiat neatenta geaca cu fermoar, pana la barbie...am tras tare s-o inchid, pustiu se uita in jos si i-am prins buza de sus cam rau, i-a curs sange, dar oricum nu se compara cu cazatura voastra in bordura, cred ca lesinam!

De Rev si noi stam acasa anul asta, deh, ne sacrificam, caci am luat credit pentru un apartament nou si la vara ne vom muta in casa noua...sacrificii, dar si avantaje.

Va pe toate si va doresc un An Nou Fericit, sanatate si numai bucurii de la copii :))

Roxa-boxa



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by mamagiuliei

Nu pot sa cred ca sunt singura care inca merge la scarbici



you are not aloooone, I am here with youuuuu ... sper totusi sa ne dea drumu mai repede azi...avem treaba nu?



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo si Roxa !!!
Si io voi chiuli, desi cum zice seful meu, nu ma ploua in birou
Am o groaza de treaba acasa si vreau sa termin azi tot ce pot ca maine sa stau linistita

Va pup si o zi frumoasa sa aveti si spor la treburi !

2006



Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello
OLivia da, merita, in Ro costa masina asta 24.000 ca are si taxe 30% (ptr ca e din afara europei). imi are rau de buza marmotei, sper sa se refaca asap! eu sunt in vacanta inca din 23 decembrie....pana la anul pe 9. tare bine mai e!
fetelor muncitoarelor sper ca nu mai sunteti la job la ora asta!
Lia bafta sa iti iasa bine cozonacii!
noi de revelion avem vreo 4 preteni invitati ca de obicei..va fi super fun! sunt curioasa daca o sa se trezeasca Pat la 12.....ca anu trecut a dormit ca valiza in gara!
pupiiiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Aicia-s si eu ... multumesc de intrebare, Olivia ! Nu prea am avut timp de net ca fuseram la plimbari prin casele rudelor, deh, la vizionari de asta mik, care s-a comportat exemplar, nu a vandalizat nici un pom si a urcat in bratele tuturor, spre marea mea mirare ! Asta spre deosebire de petrecerea din octombrie de la zig-zag, unde nu s-a desprins din bratele lui tac-su !
Eu una m-am pricopsit cu una tuse reaaaaa de tot, mi-e ca o sa ia si Gizmo, ca vad ca incepe si el incet-incet, de s-ar termina odata anu'asta, ca mi-a ajuns ! Si noi tot acasa de rebelion, mai il sacrificam si pe acesta, sper ca urmatorul sa fie muuuult mai lejer !
Caro, ma bucur ca degetelul Feliciei este bine, mi s-a strins inima cind am citit patania ! Si eu i-am prins ieri in bufet degetul lui Andrei, noroc ca abia apucase sa introduca mina si numai virfurile degetelor au ajuns in usa ! Atit de rapida a fost miscarea, ca nu am apucat sa scitez nici un gest ! Bine ca nu am impins usa cu piciorul, cum mai fac uneori, ca ii rupeam realmente degetele !
Si Olivia, eu am o frica de borduri, mama-mama, asta mik nu mai vrea mereu cu mine de mina si odata il vezi ca fuge pe strada, ieri asa a facut si bineinteles ca a cazut, a fost inspirat insa si a pus miinile in fata, altfel o lua si el in freza !!!
Aici la Bucuresti ploua, asa ca de sfirsit de an mergem cu barca pe lac, nu cu patinele (mama, ce chef de patinoar am !!!!).. Si daca nu mai intru pina miine, va doresc petrecere frumoasa de revelion si fie ca noul an sa ne aduca bucurie, sanatate, fericire si tooot ce ne dorim noi, alaturi de nazdravanii nostri si de familii !
Va pupicesc pe toate cu muuuuult drag si va urez LA MULTI ANI !!!!!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara! Am revenit la baza si am reusit sa pun mana pe comp...

Felicitari tuturor Stefanilor!
Caro, pupe Feliciei! M-au trecut fiorii citind...
Olivia, pupe marmotei... si sofat usor!
Daria, tie. Eu nu cred ca as fi supravietuit atator evente! Iar Giulia nu e singura daramatoare... Norok ca bradul era bine ancorat (ala de la mama de acasa, ca io am renuntat sa mai fac la mine). Pe unde am umblat instalatiile cu beculete au fost atractia no 1: daca putea pleca cu ele era supeeerb
Am vazut o gramada de poze (Lia mica, Patrick, Biencutza, Raducu, Tudor)...
Mitzule, lasa cupilu in pace, ca nu facem concurs de cine vb mai mult... Asa nici Vicu nu spune mare lucru si ce spune poceste ingrozitor, dar io's mandra ca e sanatos si ca rade mult si ca e sociabil si ca ceea ce spune inteleg. Maine-poimanine ne plangem ca nu
le mai tace gura...
Gabitza, ma bucur nespus de progresele lui Stefan!

Noi ne-am simtit demential in peregrinarile noastre... Vicu la fel. A fost atat de fericit de excursie ca a de doua ori intr-o sapt: la plecare kiar inainte sa ajungem la mama acasa, si la intoarcere, cand sa se culce de noapte. Entuziasm cat casa! Altfel? A mancat tot ce i-a cazut in mana, mai putin mancarea lui: ciorba de perisoare, carnati prajiti, rulada de pui cu cascaval. A lipsit doar vinul si berea (mey, a mancat de ici si colo, nu va imaginati ca a mancat un carnat de un metru...)

Acu, daca nu mai intru, va urez:
LA MULTI ANI 2006

Vicu' polonicu si ai lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si eu-s la munca, cred ca tu ai plecat de mult acasa, daria. n-am pregatit inca nimic acasa, sa vezi ce-i pe capul meu maine, si trebuie sa termin tot pana pe la 2 cand mergem in salt lake la tot felul de manifestari pt copiii, apoi, pe la 6 aducem copilul si soacra acasa si noi plecam iar...nu stiu cum ma descurc cu toate, dar cum am facut-o si pana acum...pupici si un an nou minunat! cred ca voi intra totusi si maine

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna searaaaa!!!!

Olivia ,merci de intrebariAvand in vedere ca ies niste canini David se trezeste noaptea de vreo doua ori ,dar de cele mai multa ori adoarme repede la loc;nu-mi convine,dar tot nu e asa de rau cum era candva.

Serviciul il incep pe 3 ianuarie....nu vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nici nu mai vreau sa ma gandesc.Bona e...cred ca e ok.Sunt asa de ofticata ca o sa ma duc la serviciu ,incat ma enerveaza si bona..si toata lumea

Zilele astea am tot condus cu George in dreapta ca v-am zis eu de fapt sunt incepatoare..fara lamaitza in geam(ca mai bine o puneam,da' cica nu am voie daca eu am carnet de 10 ani).....si l-am disperat pe saracu' barbat...el stiga "pune frana si baga a doua",iar eu franam de tot si mai luam si piciorul de pe ambreaj..........pt.cine conduce va intelege ce catastrofa sunt....dar lasa ca o sa invat eu

Asaaa....in alta ordine de idei....am dus copilul la bunici ca maine plecam la Bucuresti sa facem revelionul cu prietenii nostri(finii nostri)....am zis sa fie asta ultima distractie daca tot incep serviciul,cu riscul de al aduce acasa alt copil(unul rau si neascultator) si de a murii apoi cu zilele avand in vedere ca nici nu o sa mai am timp sa-l aduc pe calea cea buna ca miercuri ma duc direct la servici si-l las cu bona despre care nu m-am convins inca ce-i poate capul,mai ales in situatii disperate(cum este cea in care aduc copilul de la parintii lui G.)

Sunt foarte confuza.....sa ma bucur totusi ca incep serviciul si o sa am contact cu lumea si o ies din starea asta de hibernare,ca am o masina frumoasa pe care o s-o conduc zi de zi(sper),ca o castig mult mai bine decat inainte de sarcina(pt.ca intoarcerea mea la serviciu inainte de vreme i-a costata niste bani)...sau sa intru in panica(cum fac de obicei)ca nu o sa se descurce bona cu David si atunci cand o sa vin acasa nu o sa apuc nici macar sa mananc.iar seara o sa-mi ia doua ore sa culc copilul si o sa fiu atat de nervoasa incat nici nu o sa pot sa adorm,iar David o sa se trezeasca de 10 ori pana dimineata si a doua zi o sa le dau pacientilor aspirina in loc de paracetamol(ex.);sa ma alrmez ca George a ramas fara serviciu(ca lucreaza la primarie si din cauza scandalului cu Mazare-primarul a dat in concediu fara plate toti angajatzii,fara sa se stie ce va fi)......asa s-a incheiat anul nostru.....

Imi cer scuze ca m-am intins .....daca nu o sa mai intru dupa anul nou ,inseamna ca nu fac fatza ..Sper sa nu fie asta ultima data cand scriu....na ca m-a apucat groaza.....uite ce inseamna sa fie omul singur si sa aibe timp sa gandeasca.....nu sunt chiar asa disperata cum par....da' nici mult nu mai am..........

Va pup si va doresc un an nou mult mai bun !!!!!!!!!!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

...tot la munci ca si voi...si nu numai asta..dar mai trebuie sa stau si pina la 5...asa ca sint pe-aici doar eu si tati...am taia-o si noi..daca nu riscam sa ne dea afara
Buzita de jos...este inca umflata si mai singereaza uneori..problema este ca buza de jos este umflatica..si tare mi-e frica sa nu se fi intimplat exact cum zicea Roxana...sa -i fi intrat putin dintiii in gingie...pentru am mai vazut cazuri..sper sa nu fie cazul la noi...
Roxa sa ai o mini vacanta frumoasa..petrecere frumoasa de revelion *desi nu am retinut,....sau poate nu ne-ai spus unde mergeti...)
Simona R....imi pare rau ...se vede clar ca esti stresata....ce pot sa-ti spun....Rabdare si ia lucrurile..step by step...Tati poate o sa fie reangajat (ce -a mai facut Mazare..ca nu stiam de scandal?)...bona poate o sa se descurce...si copilul poate o sa doarma mai bine dupa ce-i ies toti dintisorii...Noi am avut again pauza de la 11 la 12....asta dupa 5 zile de dormit beton...:))). Eu mereu te intreb de dormit..pentru ca te inteleg poate mai bine ..pt am trecut si trec prin asta...Asa ca ..capul sus..o sa fie bine! Cum adica sa nu mai ne scrii..vezi ..convoc comitetul de bataita..si venim..ASa ca petrecere frumoasa la Bucuresti!
Dana..petrecere frumoasa de revelion! Ma bucur ca Vic s-a simtit bine ...
Roxana fata verde...cam rarut..dar mai bine decit deloc[:D
Alice multa sanatate..vad ca si tu inchei acest an ..in plina glorie:)))
Sint prin zona...desi cred ca sint singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut! Si io ma alatur celor care muncesc pana in ultima clipa..
Da ieri si alaltaieri am chiulit pe motiv de boala... am avut zilele mele naspa..

Olivia, pupici lui Luca sa ii treaca repede buzita... of of ca prin multe ati mai trecut si voi... ati adus acasa masina noua? nu uita de poze..

SimonaR., te inteleg perfect, si io am simtit exact la fel cand m-am dus prima data la servici... si acum ma mai apuca cateodata... si sunt nervoasa si pe bona si pe sot si pe toti..

Noi plecam undeva la un restaurant si bona ramane cu copilu... ma simt cam vinovata ca nu i-am lasat ceva deosebit de mancare...

Celor care nu mai dau pe aici pana in noapte de rev... voua si familiilor voastre, va doresc un An Nou Super Bun , sa vi se implineasca toate dorintele si sa fiti sanatosi!

Mergi la inceput