FIV 54

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Danutza ce faci,te asteptam,cam tirziu,nu? Cum te simti?Ai inceput serviciul?
Pentru toate fetele de pe DC ,(nu stiu daca mai am timp sa intru pe forum,ptr. ca lucrez pina sambata seara) va doresc din suflet UN AN NOU CU MULTE BUCURII,MULTE LINIUTE SI MULTA SANATATE ,pentru ca avem nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Inca ceva,incercati testul de urina Dr.Sigur e eficient,eu l-am facut inainte de bhcg si a fost bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Danutza nu cred ca voi mai fi pe forum cand afli rezulatul, dar sa stii ca ma gandesc la tine si sper sa fie rezultatul pe care ti-l doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

servus fetelor,

va doresc ce imi doresc si mie, SA AUZIM DE BEBE :) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Dragele mele, am primit rezultatul: e negativ.

Asta e. Asa a fost sa fie.

Smita, te rog sa nu faci greseala sa intrerupi utrogetsanul pina nu faci testul de singe. E singurul care iti spune sigur daca e sau nu sarcina si nu vrei sa faci ceva rau cu mina ta, nu-i asa? Progesteronul (utrogestanul) e cel care mentine sarcina asa ca mai bine iti pui mai mult decit mai putin. Sa inteleg ca si tu ai facut la Giulesti? Eu tot acolo am facut ambele incercari. Iti doresc din suflet sa ai un rezultat pozitiv.

Gina ai pm.

Va doresc ca Noul An sa va aduca la toate multa sanatate, bucurii, impliniri, dragoste, liniste sufleteasca si nu in ultimul rind realizarea celui mai frumos vis: acela de a avea un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

DANUTZA imi pare nespus de rau pentru rezultatul tau,te inteleg ,e foarte greu,dar trebuie sa treci cu bine peste aceste incercari.Te sarut si ai grija de tine .

Atitea nereusite in ultimul timp ma pun pe ginduri ,nu stiu daca sa mai incerc si eu a doua oara.Am programare la Dr.pe 6 ianurie,sa vedem .
Eu fac acest al doilea FIV mai mult pentru sotul meu ,ca din partea mea as fi inceput actele pentru adoptii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

BUna!Ma bucur mult ca am gasit acest forum!
Si noi avem o problema:oligospermia,iar acum urmam un tratament naturist indicat de un medic din Timisoara!
Pentru 2006 ma rog sa avem toate !
VA pup si sa auzim de !
Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor, in sfirsit s-a rezolvat problema mea cu netul . Tare greu mai trece timpul , eu trebuie sa fac BHCG-ul pe 4 ian. si parca nu mai trec zilele astea odata....nu vreau sa fac teste de urina deocamdata( sa nu fie prea repede si sa ma descurajez)decit pe 2 ianuarie, doar CLEAR BLUE ( am inteles ca e cel mai sigur)si daca ar fii sarcina cu siguranta ar arata 2 liniute . Smita draga, nu mai fii suparata , stai sa treaca timpul pina iti vei face testul de singe care e sigur , iar in legatura cu simptomele de sarcina eu cred ca e prea devreme ( nici 2 saptamini) ca sa apara. Danutza , imi pare tare rau de rezultat . Sa speram ca in 2006 vom auzi de multi pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smita spune:



Multumesc pentru incurajari! Sunteti dragute, dar dupa cateva ore dupa ce am scris mi-au venit "musafirii". Ma indop in continuare cu utrogestan(6/zi), ceea ce ma enerveaza la culme. Am o sila de ele.... ,nu pot sa le inghit cand stiu ca se pot administra si "altfel". Va rog sa nu radeti dar eu nici la restaurant nu imi place sa mananc, sau de la nus ce persoana. Ce sa fac, am si eu fixul meu. La alta clinica nu am sa merg, nu mai am timp.
Va multumesc inca odata pentru sustinere si va doresc un an nou cu bebelusi .

Va .

Sa auzim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor. N-am mai scris nici eu de ceva timp,am tot fost plecata,dar cat am putut am mai citit din urma.

Smita si Danutza,imi pare tare rau ca n-ati reusit! dar vreau sa preiau cuvintele Danutzei :" sa nu ne pierdem speranta"! sunt convinsa ca veti reusi in cele din urma. Stim toate ce sanse mici sunt la FIV,dar asa cum au reusit altele si acum sunt fericite,asa o sa reusiti si voi!!
Meda, nu pot decat sa-ti tin pumnii in continuare si ma rog sa reusesti! sa dea Dumnezeu sa ai rezultatul pe care ti-l doresti dupa Anul Nou!
Crinuta,Ceci,Lachi,Gina,Tabi,Cami,Danita,Cristinici,Monica si toate celelalte fete dragi mie, un maare si : "Vine si randul nostru!"

Nici eu nu stiu cand o sa mai intru zilele astea, mai ales ca dupa 02-3 ian. plec la munte o saptamana...asa ca vreau sa va urez tuturor :
Un An Nou fericit, multa sanatate si cu o maaaare reusita,aceea de a primi ceea ce ne dorim mai mult! Petrecere frumoasa la cumpana dintre ani,pace sufleteasca,speranta si optimism !!



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput