Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-96-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

INGERAS26A ma bucur ca ai reusti sa treci peste depresia cauzata de invadatorii rosii. Lasa ca incepem o luna noua si Anul Nou ne va aduce copilasul mult dorit. Ai dreptate, este minunat sa ai alaturi un om care sa te iubeasca si care sa poata sa inteleaga prin ce treci si sa fie alaturi de tine.
UTOCATALINA, tu cum te simti frumoaso? Ce face Biencuta? Cand vine pe lume?
Eu vin de la stomatolog. Am infectie la masea, mi-a dat drumul la canale si vroia sa imi scoata nervul pe viu dar i-am spus "lasati, este de ajuns. Vreau sa mai traiesc pana maine aca se poate". A inceput sa rada si m-a chemat joi dimineata. Treaba este ca ma doare de morrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Vrwau un calmant care sa isi faca efectul. Si mai trebuie sa aiu si antibiotic si o sa am dureri de stomac. Ata ete, mergem la departe. Ma bucur macar ca am reusti sa imi iau tratamentul si sa il incep la timp luna asta.
Va pup si intru mai tarziu.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ingerasule, nu te necaji mama, capsorul sus ca te stiu fata tare si optimista, si eu sunt aproape in aceeasi situatie ca tine...ziua 28, la mine inca nu au aterizat uratii, dar ii simt, sunt in preajma Mi-am promis sa nu plang si ma tin de cuvant, singura problema e ca luna asta trec printr-un PMS ca niciodata...eu de obicei nu sufar de asa ceva...si totusi, taman de Craciun, m-am comportat in consecinta si am fost o "nesuferita". Norocul meu ca am o familie extrem de intelegatoare si m-au ajutat sa trec mai usor peste depresie...care culmea, nu era cauzata de lipsa , ci de venirea rusilor! Stii tu...dureri de cap, crize de nervi si...tot tacamul!
Acum astept sa navaleasca nepoftitii, si pun la punct planuri de batalie pentru la anu'. Slava Domnului ca suntem aici si ne sustinem una pe alta, ca niste prietene adevarate!

Oanabb, imi pare atat de rau...imi dau seama ce inseamna sa ai probleme din astea tocmai acum de sarbatori, plus stresul ca ai putea fi , dar eu sunt convinsa ca va fi totul bine, stai linistita, ia tratamentul si fa-te bine, iar D-zeu va veghea asupra ta si te va ajuta ca bebita sa vina la anul, cand vei fi sanatoasa tun!

Danangie, Picca, Mishulina, Mirona, Catty, Olteanco, Bubulina, Simonette, Galinarodica, Bugnar, MOana, Carmencita, Andicu, Iepurica, si toate toate fetele atat de dragi mie va si va urez de pe acum "La multi ani cu sanatate/Ca-i mai buna decat toate/Anul Nou cu bucurie/Si lumina sa va fie!"
Cati fulgi de zapada va avea aceasta iarna, tot atatea momente de fercire va doresc in anul 2006 !





"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Catty, tiza mea, acum am vazut ca te "distrezi" cu dintii...nasol, si vad ca si sotul il ai racit...ufff... Ce sa mai zic, decit multa sanatate! Eu ce sa fac...ieri am pierdut nitel dop si am zis ca se apropie nasterea...acum nimik, asa ca eu cred ca mai dureaza..oricum la 38+ voi face cezariana! Vezi ca in album la "ziua mea" am pus poze de joi 22 dec si simbata 24, ca mi-am serbat ziua de nastere...ma simt cit de cit bine, dar ma dor toate cele din cauza greutatii, dar ma consolez cu faptul ca nu mai e mult...peste 1 sapt. merg la doctor sa vad ce face Bia si daca s-a mai ingrasat..ultima data, sapt. trecuta avea 2667 gr...Pupici si sanatate si numai bine!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta36 + 3 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

toate fetele!

Utocata, nu vrei sa o nasti pe Bia de ziua mea? pe 16 ian...
Amely, imi pare tare rau, dar poate totusi nu vin! Eu am facut o depresie ingrozitoare, ca niciodata :( de obicei plang putin, dar imi trece si o iau de la capat. Acum am plans ff mult si daca nu era sotzul, cred ca ajungeam la Spitalul 9, asa, de Craciun...
Katty, tu cum te mai simti?

Pupici, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Amely fruntea sus..tu esti o luptatoare..mergem mai departe, da?
Ingeras nu se stie niciodata...DPNul meu este 19 ian, dar daca zice T 16 ian...totul este posibil!Si tu este capricorn ca mine!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta36 + 3 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ingeras, Cata, va pup pe amandoua, sunteti niste scumpe!
Cata, abia astept sa aflu ca ai nascut si ca o tii in sfarsit in brate pe Bia frumusica! Sa fiti amandoua sanatoase si sa ai nastere usoara si recuperare si mai usoara!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Catty, uite un de la mine sa-ti treaca maselutele...

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Sarbatori fericite in continuare!!!

Mi-a fost tare dor de voi, dar imi dau seama ca nu prea am ce sa va mai spun...poate doar ca in sfarsit mi-au plecat scarbele...

Catty, eu consider durerile de masele cele mai neplacute si imi pare tare rau ca te-ai confruntat cu asemenea pb tocmai de sarbatori! Trebuie sa rezolvi pb asta, mai ales ca la o eventuala sarcina dantura tre sa fie super-ok, altfel in caz de dureri nu vei putea sa iei calmante! Eu sunt alaturi de tine!

Ingerasuleimi pare rau ca nu s-a prins bebeu, dar nu uita ca suntem tinere si avem tot timpul din lume! Stai departe de butoi, ca ai langa tine un sot minunat, care te iubeste si te sprijina, la fel ca si al meu! Asta conteaza f. mult...si ne avem si unele pe altele!

Liana, ai fost f. activa in timpul Craciunului, de altfel ma asteptam, de la tine!

Oanabbb, saracutza de tine prin ce trebuie sa treci!!! Imi pare nespus de rau... Fii tare si asculta ce-ti spun doctorii! Si nu uita ca noi suntem alaturi de tine!

Va pup pe absolut toate si va iubesc din toata inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

La multi ani Stefaniilor si Stefanilor!!! Multa sanatate si numai impliniri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Daaa, daaa, La Multi Ani Stefanilor si Stefaniilor!!!
bine tu, Simo :))

Fetelor, eu m-am hotarat sa incep de maine dim un tratament naturist cu naprasnic si cretisoara :))

Pupivei, Ingeras

Mergi la inceput