Constanta te saluta!(61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

La multi ani fericiti, sa fiti iubite, un an nou mai bun !

La multi ani Stefan, Stefania!

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

va multumesc pentru urarile de bun venit!

Matei a facut o forma usoara de laringita in urma unei viroze pe care am tratat-o cu Paracetamol,apoi Nurofen,Augmentin,Rinxil pentru nasuc, Ambroxol si ca gluconic.Am intrerupt antibioticul,a scazut febra si vreau sa incep sa-i dau Paxeladine (inca mai tuseste dupa Abroxol) si Fluimucil.
In rest,e un copil cuminte,il alaptez la san,am inceput sa papam suc de mar si morcov,dar am intrerupt de cand cu viroza.

E asa de frumos afara,nu l-am mai scos de vreo 2 sapt si inca mi-e teama pana cand nu se reface complet!

Va pup!!!!




Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Irina, e cam micut Matei pentru diversificare! Poate s-a mai schimbat cate ceva de cand era fii-mea bb, dar macar 4 luni sa pape doar laptic de mami! Nu e pregatit stomacul inca!
Si cu raceala, cine ti-a recomandat antibiotic? Cat i-ai dat? De ce l-ai intrerupt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

irina bine ai venit
fetele sunt f dragute si f promte.asa ca poti intreba orice
insanatosire grabnica lui matei
va pup

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Crixia, intr-adevar, ajung foarte rar sa scriu, cunosti si tu cauza foarte bine- cand ma vede Alex ca tastez ceva, sare pe mine, vrea ea sa scrie prima si nu mai apuc sa pun mana pe tastatura- asa cu ea in brate apuc sa citesc, dar de scris cam rarutz...si cand doarme nu prea stau la calculator, ca am o gramada de facut prin casa.
Irina, asa cum a spus si Crixia (mentorul meu la capitolul bebe), e pacat sa incepi diversificarea asa devreme, mai ales daca papa laptic de la tine. Eu am alaptat-o exclusiv pe Alex pana la 5 luni jumate, apoi am inceput incetisor cu suc de mar, morcov, portocala. Si acum laptele este baza dar pe langa papa fara probleme si alceva. Crede-ma, e atat de simplu cand alaptezi si nu stai cu grija mancarii ptr bb...si in plus e mult mai bine ptr el. Sanatate multa micutului!

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

'Neata!
Cu intarziere uram si noi Stefanilor si Stefaniilor multa sanatate, fericire si un calduros La multi ani!
Irina bine ai venit in "gasca" de la C-ta.






Sarbatori fericite!
poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

LA multi ani cu intarziere pt Stefani!!!!

Bine ai venit Irina!!!

Noi suntem in continuare cu agenda plina...uf...vreau si eu sa stau pe acasa, ca m-am saturat de vizite si sarmale!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
La multi ani pentru Stefanii si Stefanutzele de ieri!
si noi...ca Sanzi, super ocupati. mai ce de vizite zilele astea! sper sa mai apucam sa si lenevim nitel.
Irina bine ai venit rintre noi! sa iti traiasca baietelul! intr-adevar, ca mic pentru diversificare....poate e mai bine ca ati lasat-o balta. mai asteapta nitel, e asa mic!
Cristinel saru mana de poze, le-am descarcat acum!
incerc sa pun si eu niste poze si revin!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

URA!!!!!!!!!! am scapat de vizite ultimele au fost aseara,am ajuns la 1.30 in noapte iar azi pe Mihai il durea capul,dai cu gin, dai cu bere, dai cu vin,asta e de dimineata dai cu novocalmin.
Dar a fost tare bine si frumos ca nu ne dorim decat o mica pauza si mai vrem.
Diseara, meniul familiei mamaliguta cu branza si smantana, si un ceai de plante.(RECOMAND)

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahahahaha Dana buuna recomandare! noi azi suntem la pui - pilaf cu ciuperci si ciorbita. sa nu mai vad poooorc!!!!
http://community.webshots.com/album/530257163cIHTrS iata si ceva poze de zilele astea!

Mergi la inceput